انتقاد شديد سايت گل از تيم ملي و سرمربي آن

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

انتقاد شديد سايت گل از تيم ملي و سرمربي آن

پست توسط DJ.HAMED »

قلعه نوعي نتيجه اي گرفت که استحقاقش را داشت
سايت گل در گزارشي مفصل از عملکرد امير قلعه نوعي و تيم ملي فوتبال ايران در جام ملت هاي آسيا به شدت انتقاد کرده و حذف ايران را يک فاجعه پيش بيني شده قلمداد کرده است.
تصویر

به گزارش گروه فوتبال خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)؛ در اين گزارش که توسط "کاوه محجوب" نويسنده ايراني سايت گل نوشته شده است : تيم ملي ايران در حالي از چهاردهمين جام ملت ها خداحافظي کرد که از اولين حضور ضعيفش مقابل ازبکستان بسياري اين فاجعه را پيش بيني مي کردند.
متن کامل اين گزارش به شرح زير است:
تابلوي ورزشگاه بوکيت جليل شهر کوالالامپور پس از 120 دقيقه بازي سنگين و 9 ضربه پنالتي اعلام کرد که کره جنوبي با حساب 4 بر 2 مقابل ايران به برتري دست يافته است.
براي چهارمين بار پياپي دو تيم پرافتخار آسيا در حالي در يک بازي سخت، نفس گيري و تنگاتنگ به مصاف هم رفتند که پيش از آن که دو تيم به زمين خيس ورزشگاه بوکيت جليل پا بگذارند، مي شد نتيحه آن را پيش بيني کرد. عملکرد ضعيف تيم ملي در سه بازي مرحله گروهي به وضوح از يک فاجعه در فوتبال ايران خبر مي داد.
ايران مقابل دو تيم چين و ازبکستان در نيمه اول مسابقه بسيار بد بازي مي کرد اما هرچند که نيمه هاي دوم به مراتب بهتر از نيمه هاي اول بود اما کليت مسابقه و نتايج به دست آمده نشان از نمايش ضعيف تيم ملي بود. اين نمايش ضعيف در رويارويي با مالزي، ضعيف ترين شرکت کننده در مسابقات، بيش از پيش نمود پيدا کرد. ايران مقابل اين تيم به سحتي توانست 2 گل به ثمر برساند که يکي از آن دو گل از روي نقطه پنالتي به ثمر رسيد. اين اولين فاجعه تيم ملي بود که مهاجمانش به هيچ وجه نتواستند گلزني کنند و قفل دروازه حريفان را بگشايند، حتي در بازي مقابل مالزي!
تيم ملي ايران در 3 دوره مربيان پيشين خود همواره از جناح راست قدرتمندي برخوردار بود و گوش راست تيم ملي به عنوان يک وزنه تاکتيکي در تيم ايران به شمار مي رفت. اما با به روي کار آمدن مربي جديد و پديدار شدن نشانه هاي حضور وي بر چهره تيم ملي نه تنها اين تيم به يک تيم معمولي تبديل شد بلکه گوش راست معروف تيم ملي هم به يک بخش کاملا معمول مبدلگشت.
نکته ديگر آن که با وجود حضور 8 يا 9 لژيونر در هر بازي، تيم ملي ايران بدون سازمان دهي، هماهنگي و کار گروهي ظاهر مي شد. بيشتر اين بازيکنان در پست تخصصي خود حضور نداشتند و نمايش ضعيفي از خود نشان دادند. ستاره هايي همچون "آندرانيک تيموريان" که در بولتون انگلستان بازي مي کند، "وحيد هاشميان" که در هانوفر توپ مي زند ، علي کريمي که در طول دو فصل پيش در بايرن مونيخ حضور داشت و بسياري ديگر به شکل عجيبي کم فروغ بودند.
بار مسووليت اين شکست تيم ملي نخست متوجه سرمربي تيم ملي و کادر فني ضعيف او است. به جرات مي توان گفت که قلعه نوعي به تنهايي ميراثي که به او سپرده شده بود را نابود کرد. اين مربي از به کار گيري بازيکنان موفق تيم ملي در دروه هاي پيشين به خصوص جام جهاني سرباز زد که نمونه بارز آن حسين کعبي بود.
کعبي که بتازگي به لسترسيتي انگلستان پيوسته در سلامت کامل و آمادگي کامل به سر مي برد. ترکيب کعبي و مهدوي کيا در جناح راست تيم ملي در پنج سال اخير تيم را در اين جاح به ثبات رسانده بود. هيچ کس نتواست دليل عدم استفاده کعبي در اين مسابقات را متوجه نشد. او تنها 45 دقيقه مقابل چين به ميدان آمد و پس از آن روي نيمکت محو شد. قلعه نوعي به واقع مفهوم استفاده از مهره ها را نمي داند و نتيجه اي را گرفت که شيوه مربيگري او استحقاقش را داشت!
اين مساله را به ديگر بازيکنان جوان تيم ملي هم تعميم پيدا مي کند. بازيکنان همچون "جواد کاظميان"، "ايمان مبعلي" و "مسعود شجاعي" يا اصلا در زمين حضور نداشتند و يا به طور محدود از آنها استفاده شد. اين درحالي است که وقتي نام مشهوري همچون علي کريمي در چهار بازي متوالي نمي تواند نتيجه بگيرد قلعه نوعي بايد خون تازه اي به رگ هاي تيم تزريق کند. اما باز هم شاهد آن بوديم بازيکني همچون خطيبي که بارها و بارها ناتوان و ناموفق بوده به زمين فرستاده مي شود و به حضورش تاکيد مي شود و طبيعتا ثمري هم نخواهد داشت.
ايران بازي را به دليل بدشناسي در ضربات پنالتي به کره جنوبي واگذار نکرد بلکه شکست تيم ملي به دليل فقدان تفکر در برنامه ريزي و عدم توانايي در اين امر در بين اعضاي کادرفني حادث شد. بازي با 3 سيستم متفاوت در چهار بازي بيان گر چيزي جز ناآمدگي بازيکنان و مربيان نيست.
پيروزي 4 بر 2 مقابل تيم اميد غنا و برد 8 بر يک مقابل تيم سوم جامائيکا حاشيه امنيت کاذب و اطمينان خاطر دروغين را براي کادر فني به همراه آورد و آنها فکر مي کردند که تيم را براي حضور در جام ملت ها آماده ساخته اند اما چگونگي حضور تيم ملي در مسابقات و نحوه مربيگري قلعه نوعي چيزي کاملا متناقض با سطح آمادگي کاذب را نشان داد.
آقاي قلعه نوعي! جام ملت هاي آسيا محل کسب تجربه و پيدا کردن ترکيب و سيستم تيم ملي نيست. مردم ايران 31 سال بود که منتظر قهرماني تيم ملي کشورشان در آسيا بودند ولي بار ديگر از دست يابي به آن باز ماندند.
آقايان مسوول فوتبال در ايران! اکنون زنگ ها براي شما به صدا درآمده. وقت است که بيدار شويد و اصلاحات بنيادين در فوتبال ايران را آغاز کنيد. بازي هاي انتخابي جام جهاني در پيش است و زنگ ها با صداي بلند به گوش مي رسد. آقايان وقت آن است که بيدار شويد!
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”