انرژي درماني، عوام فريبي است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Thunderclap, Dr.Akhavan, شوراي نظارت, رونین, Thunderclap, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 351 بار
سپاس‌های دریافتی: 1579 بار
تماس:

انرژي درماني، عوام فريبي است

پست توسط Dr.Akhavan » سه شنبه 9 مرداد 1386, 10:18 am

درماني، عوام فريبي  

رئيس فرهنگستان علوم پزشكي كشور گفت: ادعاي برخي اشخاص براي درمان بيماري هاي لاعلاج با انرژي درماني، بي پايه و بر اساس عوام فريبي است و تاكنون هيچ گونه ادعايي از اين اشخاص كه به اثبات رسيده باشد، در دست نيست.
دكتر فاضل در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، نسبت به اعتماد به اين اشخاص هشدار داد و افزود: نبايد با ديدن آثار زودگذر، شيفته اين نوع درمان کذب شد.
وي پخش فيلم ها و سي.دي هاي تبليغاتي در اين زمينه را عوام فريبي دانست و گفت: بحث شفا دادن و انرژي درماني در بسياري از كشورها مطرح است و بزرگترين راهكار براي حل اين مشكل، آگاه كردن مردم است؛ چراكه بيشترين قربانيان اين افراد، بيماران مستضعف و مبتلا به بيماري هاي لاعلاج هستند.

-----

دوستان اگر کسی انرژی دارد و میتواند قاشق و یا هر چیز دیگری را کج کند و یا حرارت ایجاد کند - دلیلی نمی شود که بتواند سلولهای سرطانی و یا سلول بیمار را ازسلولهای سالم تشخیص دهد و تازه درمان هم بکند :eek:

Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط kamali » سه شنبه 9 مرداد 1386, 11:19 am

تا نباشد چيزکي مردم نگويند چيزها
:-(

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan » پنج شنبه 11 مرداد 1386, 5:06 am

kamali, عزیز
این دلیل نمی شود که تا نباشد چیزکی - مردم نگویند چیزها
به فرض یک عده سنی میگویند ابوبکر بهتر از امام علی است - آیا درست است ؟
یک عده میگویند چای سم است - آیا درست است؟

هرچیزی را باید از اهلش پرسید - تا گول ظاهر چیزی را نخورید.
حالا بقیش با خود شما :D

New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط xXx » دو شنبه 15 مرداد 1386, 12:04 am

سلام دوستان من خيلي وقته اينجا عضو هستم و لي تا هال پستي نداده بودم اما امروز دلم سوخت ..... :-(

اينو هم عرض کنم که من اجباري به قانع کردن کسي ندارم و فقط براي اطلاع رساني عرض ميکنم

من خودم از کساني هستم که انرژي درماني انجام ميدم يعني ميتونم انرژي درماني کنم ( من ري کي کار ميکنم )

نمودنم چرا با اين قضيه مخالفت ميشه .. دليل نيست چون کسي نميتونه مطلبي رو درک کنه کلا اونو نفي کنه !

جريان جريان اينه که شما ميبينيد با خوردن دارو بهتر ميشيد ولي چون نميبينيد که دارو تو بدن شما چي کار ميکنه بگيد نه تاثيري نداره !!!

انرژي الکتريسيته رو ميبينيد ؟ نه ؟ ولي خوب تاثيرشو مثل روشن شدن لامپ ميبينيد و قبولش ميکنيد !

هالا چرا تاثيرات انرژي درماني ميشه تلقين !!!!

ما که ميگيم انرژي درماني در کنار درمان هاي پزشکي بايد باشه پس چرا انقد پزشک ها ميترسن ( حد اقل تو ري کي اينو ميگيم ) :D

من با خيلي ها در اين زمينه بر خورد داشتم که حتي براي تمسخور بار اول ري کي خواستن گه بگن تاثيري نداره اما وقتي بعد جلسه نتيجه گرفتن خودشون خاستن که ري کي دريافت کننو الان ري کي کار ميکنن و انرژي درماني انجام ميدن .....

پس اگه شما به چيزي اعتقاد نداريد دليل بر اين نيست که کذب باشه :(

تا الان امتحان کرديد انرژي درماني رو ؟ توصيه ميکنم امتحان کنيد البته اميد وارم طرف مقابلتون واقعا انرژي درماني انجام بده و دروغ نگه که همين ها کار رو خراب ميکنه !

من و ديگر شاگردان استادم به توصيه ايشون هيچ مبلقي براي اين کار دريافت نميکنيم احتمالا مثل ما هم زياده پس نگران هزينه امتحانش نباشيد ! ( اگه دنبال حقيقت هستيد )

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan » دو شنبه 15 مرداد 1386, 1:50 am

xXx, عزیز
دلیلی بر دروغ بودن انرژی دمانی نیست
گیاه درمانی که قبلا عطاریها هم انجام میدهند و همین انرژی درمانی و قران درمانی و حجامت و ....
تا موقعی که قانون مند و اکادمیک و علمی نباشد باعث میشود افراد زیادی از سادگی مردم سوئ استفاده کنند و ...
جالب اینجاست که بعضیها ادعای درمان بیماریهای ایدز و .... را هم میکنند

برای همین اخطار داده میشود توسط همه مراجع علمی

راستی جناب شما که انرژِ ی درمانی انجام میدهی - آیا حد و حدود بیماریهای که میتوانی درمان کنید را میدانی؟د
و راستی توده سرطان و بیماری ایدز و ... را چگونه تشخیص میدهید؟
آیا بجز افزایش جریان خون منطقه کاری میتوانید بکنید؟

این را هم در پایان بگویم که درست است هر کسی انرزی دارد ( علم ثابت کرده ) ولی دلیل نمیشه که همه بتوانند شفا دهند و یا یاد بگیرند که شفا دهند - خودتان ببینید که شفا دهندگان چه کسانی هستند.

مکانیسم دارو هم با انرژی کاملا فرق دارد.
:-o

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران-اهواز
سپاس‌های دریافتی: 3 بار
تماس:

پست توسط shahram_sampad » دو شنبه 15 مرداد 1386, 5:38 am

من هم به انرژي درماني معتقدم چون اثرش رو در يکي از آشناها به عينه ديدم و بيماري تقريبا لا علاج اون درمون شد...به نظر خودم انرژي درماني تا حد زيادي به قدرت پديده ي "تلقين" بر ميگرده ک فکر کنم تقريبا همه در زندگي باهاش برخورد کردن...
عمریست که از حضور او جا ماندیم/ در غربت سرد خویش تنها ماندیم/ او منتظر ماست که ما برگردیم/ ماییم که در غیبت کبرا ماندیم

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan » دو شنبه 15 مرداد 1386, 1:54 pm

shahram_sampad, عزیز
درست است که میگویید از بیماری درمان شده است - ولی یک سوال من دارم
و آن این است که نام بیماری چی است؟ در دنیا یک بیماری وجود ندارد که اکثرا میگویند بیماری را درمان کرده اند/
بحث تلقین هم در پزشکی داریم - ولی برای بعضی بیماریها مفید است و برای بعضی دیگر خیر

چرا هیچ کس نام بیماریهایی را که این افراد درمان کرده است را نمی گوید و نمی آیند در مراکز درمانی بقیه این نوع بیماران را درمان کنند( چون می گویند که رایگان این کار را انجام میدهند) و یا به جهان نشان دهند که میتوانند یک بیماری خاص را درمان کنند. ( البته در قالب یک مسابقه که بیمار 100% بیمار باشد و نه بازیگر ) و اسم خود را ثبت کنند و یا حتی جایزه نوبل پزشکی هم بگیرند

همه در حد حرف و حدیث است

Major
Major
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط shahram_sampad » دو شنبه 15 مرداد 1386, 6:11 pm

akhavan_a نوشته شده:shahram_sampad, عزیز
درست است که میگویید از بیماری درمان شده است - ولی یک سوال من دارم
و آن این است که نام بیماری چی است؟ در دنیا یک بیماری وجود ندارد که اکثرا میگویند بیماری را درمان کرده اند/
بحث تلقین هم در پزشکی داریم - ولی برای بعضی بیماریها مفید است و برای بعضی دیگر خیر

چرا هیچ کس نام بیماریهایی را که این افراد درمان کرده است را نمی گوید و نمی آیند در مراکز درمانی بقیه این نوع بیماران را درمان کنند( چون می گویند که رایگان این کار را انجام میدهند) و یا به جهان نشان دهند که میتوانند یک بیماری خاص را درمان کنند. ( البته در قالب یک مسابقه که بیمار 100% بیمار باشد و نه بازیگر ) و اسم خود را ثبت کنند و یا حتی جایزه نوبل پزشکی هم بگیرند

همه در حد حرف و حدیث است

به نظر من این روش های انرژی درمانی دقیقا در همین مواردی به کار میرن که حتی نوع بیمری مشخص نیست و یا شاید به عبارت دقیق تر در مواردی که فرد بر اثر تلقین روحی به یه بیماری دچار شده به همین دلیل نمیشه اسم خاصی واسه بیماری گذاشت مثلا اون آشنای نزدیک که من میگم...تقریبا بدون هیچ دلیلی میگفت بدنم کاملا درد میکنه و بعد یه مدت حتی روی پاهاش هم نمیتونست بایسته و وصیت نامه اش رو هم نوشته بود (جوون 30 ساله مجرد) و ....
عمریست که از حضور او جا ماندیم/ در غربت سرد خویش تنها ماندیم/ او منتظر ماست که ما برگردیم/ ماییم که در غیبت کبرا ماندیم

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan » سه شنبه 16 مرداد 1386, 2:29 am

shahram_sampad, عزیز
بیماری روانی را نمیشود اسم رویش قرار نهاد و لفظ کلی بیمار ی را در مورد این بیماری قرار داد
آره در درمان بیماریهای روانی و روحی این شیوه ها موثر است و لی اکثر انها ادعای درمان بیماریهایی غیر از روانی را دارند مثل ایدز - سرطان و ....

Major
Major
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط shahram_sampad » سه شنبه 16 مرداد 1386, 2:44 am

در مورد بيماري هاي غير رواني هم انرژي درماني (يا از نظر من تلقين)صدق ميکنه مثل بيماري که پروفسور هافکينگ نابغه فيزيک دنيا چند ساله با اون دست و پنجه نرم ميکنه در حاليکه بر طبق علم پزشکي حداقل 20 سال پيش بايد ميمرد

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan » سه شنبه 16 مرداد 1386, 3:05 am

shahram_sampad, عزیز
اگر در مورد بیماریهای دیگر هم شفا درمانی و ... صدق میکند - پس چرا نمی آیند علنی این را ثابت کنند و انجام دهند.
فقط میگویند - فلان بیمار خوب شده است - نه نام بیماری را میگویند و نه ثابت میکنند در مراجع علمی
دیگر هم لازم نیست یک پزشک 11 تا 14 سال درس پزشکی بخواند تا متخصص شود - حالا فوق تخصص و ... را حساب نمی کنیم.

اسلام باعث پیشرفت علمی در جهان شد تا از جهل و خرافات و جادوگری دور شویم - ولی ما در ایران داریم برعکس مسیر را ادامه میدهیم
( البته تا قانونی نشدن این مسئله - هنوز داریم درست راه پزشکی را طی می کنیم )
در همه مراکر علمی جهان - همه دارند در مورد evidence base وSystematic Reviews و قدیمی دانستن رفرانس پزشکی و این که خیلی دیر به دیر ( 4سال یکبار حداقل) به روز می شود بحث میکنند و پزشک همیشه باید به روز و آپدیت باشد - بحث میکنند . ولی ما در ایران داریم با این مسئله کلنجار میرویم که علم بهتر است یا جادوگری :shock: :-o

Major
Major
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط shahram_sampad » سه شنبه 16 مرداد 1386, 11:41 am

akhavan_a نوشته شده:shahram_sampad, عزیز
اگر در مورد بیماریهای دیگر هم شفا درمانی و ... صدق میکند - پس چرا نمی آیند علنی این را ثابت کنند و انجام دهند.
فقط میگویند - فلان بیمار خوب شده است - نه نام بیماری را میگویند و نه ثابت میکنند در مراجع علمی
دیگر هم لازم نیست یک پزشک 11 تا 14 سال درس پزشکی بخواند تا متخصص شود - حالا فوق تخصص و ... را حساب نمی کنیم.

اسلام باعث پیشرفت علمی در جهان شد تا از جهل و خرافات و جادوگری دور شویم - ولی ما در ایران داریم برعکس مسیر را ادامه میدهیم
( البته تا قانونی نشدن این مسئله - هنوز داریم درست راه پزشکی را طی می کنیم )
در همه مراکر علمی جهان - همه دارند در مورد evidence base وSystematic Reviews و قدیمی دانستن رفرانس پزشکی و این که خیلی دیر به دیر ( 4سال یکبار حداقل) به روز می شود بحث میکنند و پزشک همیشه باید به روز و آپدیت باشد - بحث میکنند . ولی ما در ایران داریم با این مسئله کلنجار میرویم که علم بهتر است یا جادوگری :shock: :-o

ارزش علم پزشکی رو نمیشه انکار کرد و اصلا قابل مقایسه با چنین روش هایی نیست..اما بالاخره مشکلاتی در زندگی بشر وجود داره که هنوز علم نتونسته جواب علمی برای اونا پیدا کنه در این جا منظورم همون بیماری های لا علاج هست همانند سایر مجهولات و ناشناخته ها در زندگی بشر .
از این رو بشر برای حل این مشکلات در طول تاریخ مجبوره به روش های اثبات نشده از نظر علمی (که حتی از کمک گرفتن از ائمه و دخیل بستن و سایر توسلات مذهبی نیز از این دسته هستند،صرف نظر از بحث های اعتقادی و معرفتی)پناه ببره (جالبه بدونیم بسیاری از اختراعات و کشفیات علمی بر پایه حدس،گمان و یا ایده های عجیب و دور از ذهن شکل گرفتن)چون نیاز به حل این مشکلات داره البته به صورت موقت و تا زمان پیشرفت علم برای رسیدن به اون نقطه ای که بتونه مشکلات انسان ها رو با روش های ثابت شده ی علمی حل کنه ...به طور خاص در این جا ،میشه اطمینان یافت که با کشف روش های درمان بیماری هایی مثل سرطان و ایدز ،بی شک دیگه هیچ کس برای در مان این بیماری ها رو شهای معتبر و اثبات شده ی علمی رو کنار نخواهد گذاشت و به سراغ روش های اثبات شده ای مانند روش انرژی درمانی نخواهد رفت...هرچند که ممکنه علم بتونه کار آمد ی برخی از این روش ها رو درزمینه هایی خاص اثبات کنه یعنی دقیقا همون چیزی که شما شاره کردید

ارسال پست

بازگشت به “پزشکي”