توليد صنعتي جنگنده آذرخش(همراه با عكس)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2851 بار
سپاس‌های دریافتی: 2040 بار

پست توسط MOHAMMAD JAFAR »

سلام
در تصویر آذرخشی که در شاهین شهر پرواز کرد چند مشکل دارد:
1-من هر طوری که شد توانستم جهت خورشید را طوری مجسم کنم که سایه بال روی بدنه درست از آب درآید و در حقیقت خورشید در سمت چپ و عقب هواپیما قرار دارد ولی با این تفسیر سایه دم افقی درست از آب در نمی آید.
2-تعدادی آنتن و زاییده زیر دماغه این هواپیمای آذرخش دیده می شوند که بسیار کوچکتر از آنتنهای مشابه در اف-5 می باشند و در حقیقت اگر ابعاد آنتنهای زیر دماغه آذرخش را با اندازه سر خلبان مقایسه کنید خواهید دید که اندازه ای بین 3 الی 5 سانتیمتر دارند که فکر نکنم تجهیزات ارتباطی و... هواپیما بتوانند اینقدر کوچک باشند :-w
3-مهمتر از همه اینکه در هیچکدام از عکسها نام عکاس وجود ندارد!
4-من تنها دو عکس از این هواپیما بدست آورده ام که در حقیقت یکی هستند ولی یکی بزرگتر و دقیقتر از دیگری است اما از عکس بزرگتر نمی توان به عکس کوچکتر رسید و در حقیقت باید بگویم برخی از جزییات که در تصویر کوچکتر واضح در تصویر بزرگتر به صورتی مبهم دیده می شود که دلیل آن سایه مشکوک بال بر روی بدنه است که در تصویر بزرگتر تیره تر از تصویر کوچک است که باعث شده ورودی هوا در تصویر بزرگتر تقریبا دیده نشود!
تصویر کوچکتر:
تصویر
تصویر بزرگتر:
[External Link Removed for Guests]
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار

پست توسط SORENA »

عکسی که از اون با عنوان بزرگتر نام میبرین زوم شده و کات شده همون عکس کوچکتر هست درسته؟ چون کیفیت تصویر بزرگتر بسیار پایین تر هست...

این جور سایه روشنها روی عکسهای با کیفیت پایین طبیعی هست ، مخصوصا بعد از زوم شدن و احتمالا استفاده از برنامه هایی که ادا میکنن کیفیت عکسهای زوم شده رو بالا میبرن ادیت کنیم این چیزا بوجود میاد
Major II
Major II
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط f20 »

با توجه به اينكه اين هوايما با سه هواپيمايي كه در هفته دفاع مقدس تحت عنوان آذرخش پرواز كردند ( همه اف 5 بوند )
تفاوت داشته و ابن عكس هم تنها عكس اين هواپيما هست زياد آذرخش را جدي نگيريد . البته صحبتهايي از معرفي يك هوايماي مدرن تر در دهه فجر شده ( احتمالا 19 بهمن معرفي ميشه )

اميوارم بهام هاي موجود در آذرخش و صاعقه بوسيله معرفي كامل هواپيما ها از بين برود
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

Re: توليد صنعتي جنگنده آذرخش(همراه با عكس)

پست توسط interceptor »

البته یه مدت زیادی گذشته و دوستان خرده نگیرن.
بهتر بود به جای موازی کاری صاعقه/آذرخش حداقل یه توانایی خاصی مثل محفظه داخلی برای بمب(مثل اف4) یا بالهای دلتا شکل و کانارد برای کاهش مسافت نشست و برخواست روش اضافه میشد.
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 108 بار
سپاس‌های دریافتی: 18 بار

Re:

پست توسط stormtomcat »

ببخشیدها ....

میشه بگی رادار این جنگنده مخوف که قراره به تولید انبوه برسه چیه ؟
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

پست توسط Sami 1993 »

اولا به نظر من متخصصان صنعت دفاعی بیان طرح بال آذرخش (اصلیه) و دم Vشکل صاعقه رو در یک طرح استفاده کنند و مثل نمونه اف 20 به جای دو موتور از یک موتور قوی استفاده کنند ،جنگنده خوب و مناسبی به دست میاد.
دوما چند سال از ایجاد این پست گذشته ولی:
- از اذرخش اصلی یک عکس وجود داره و بقیه به گفته دوستان تایگرهای رنگ شده با بهسازی بودن >>>>>>> آیا دوستان خبر جدیدی دارند؟
- تا به حال تصاویری از خط تولید آذرخش یا صاعقه منتشر نشده >>>>>>>>>> در این باره چه طور؟
- قرار بود که از موتور و تجهیزات روسی استفاده بشه که منتفی شد،>>>>>>>>>>> باتوجه به قطعیت یافتن نصب موتور همان تایگر در صاعقه و آذرخش (باتوجه به ابعاد دو جنگنده به ویژه در قسمت ورودی و خروجی موتورها) آیا این موتور در ایران به تولید رسیده یا چیز دیگریست؟
- هیچ مسئولی تا کنون به ابهامات پاسخ نداده. >>>>>>>در این باره هم اگر دوستان خبر یا اطلاعی دارند ما رو از آن دریغ نکنند.

کلا اگر دوستان خبر یا اطلاعات جدید دارند ، در این پست بنویسند.
Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: واوان
سپاس‌های ارسالی: 3246 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار
تماس:

پست توسط Ruozbeh »

من فکر کردم چه خبر شده حالا! دوباره این تاپیک فسیل رو بالا آوردید! :grin:
دوستان قبلا در مورد این عکس صحبت شد و فوتوشاپی بودن آن اثبات شد نیازی نیست خیلی رو عکس مانور بدید! :L:L ::ns :zz:

Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Sami 1993 »

بله >>>>>>البته بقیه هم دلیل آوردن که فتوشاپی نیست.............................
Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط interceptor »

saman azizi نوشته شده:بله >>>>>>البته بقیه هم دلیل آوردن که فتوشاپی نیست.............................

stormtomcat نوشته شده:ببخشیدها ....

میشه بگی رادار این جنگنده مخوف که قراره به تولید انبوه برسه چیه ؟

Ruozbeh نوشته شده:من فکر کردم چه خبر شده حالا! دوباره این تاپیک فسیل رو بالا آوردید! :grin:
دوستان قبلا در مورد این عکس صحبت شد و فوتوشاپی بودن آن اثبات شد نیازی نیست خیلی رو عکس مانور بدید! :L:L ::ns :zz:

با سلام خدمت عزیزان
رادار این جنگنده در انواع معمولی همون N019/ME بود که حداکث دو هدف رو از فاصله 80 ک.م. شناسایی و میتونه به یکیشون حمله کنه.
ولی صحبتهایی در مورد خرید رادار قدرتمند تر Zhukهدف شناسایی-6 هدف همزمان درگیر)و یک رادار کپی شده توسط چین که ناشناخته است شنیده میشه.
اگه ژوک باشه که خیلی عالی می شه.

من شنیدم تازگی ها آذرخش احتمالن دارای محفضه داخلی بمب و مهمتا مثل فانتوم میشه و دو نفره شدشه اش رو دیدم.
اینم لینکش:
و
[External Link Removed for Guests].
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Sami 1993 »

این مدل دونفره تایگره که رنگش کردن :
تصویر

از آذرخش اصلی تنها یک عکس وجود داردو بقیه اف5 رنگ شدن.
درضمن هیچ وقت نمیشه اف5و دونمونه ایرانی آن یعنی اذرخش و صاعقه رو با جنگنده ای مثل فانتوم مقایسه کرد . اف5 دربرابر اف4 مثل گنجشکی است دربرابر کلاغ ( می خواستم عقاب بیارم ولی دیدم مناسب اف14 هستش)
درباره رادار ژوک . این رادار تو دماغه صاعقه و آذرخش جا نمیشن مثل موتور RD-33که همه گفتن برای این دو جنگنده بزرگ هست و اگر میخواد نصب بشه یا ابعاد جنگنده ها باید بزرگتر بشه یا از یک دستگاه از اون موتور استفاده کرد مثل اف20.
راستی با اینکه روسیه امتیاز RD33رو به ایران نداده ، ایران نمیتونه اون موتور رو مهندسی معکوس کنه ؟ فکر کنم نقشه هاش تو بازار سیاه اسلحه موجود باشه .
Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط interceptor »

saman azizi نوشته شده:این مدل دونفره تایگره که رنگش کردن :
تصویر

از آذرخش اصلی تنها یک عکس وجود داردو بقیه اف5 رنگ شدن.
درضمن هیچ وقت نمیشه اف5و دونمونه ایرانی آن یعنی اذرخش و صاعقه رو با جنگنده ای مثل فانتوم مقایسه کرد . اف5 دربرابر اف4 مثل گنجشکی است دربرابر کلاغ ( می خواستم عقاب بیارم ولی دیدم مناسب اف14 هستش)
درباره رادار ژوک . این رادار تو دماغه صاعقه و آذرخش جا نمیشن مثل موتور RD-33که همه گفتن برای این دو جنگنده بزرگ هست و اگر میخواد نصب بشه یا ابعاد جنگنده ها باید بزرگتر بشه یا از یک دستگاه از اون موتور استفاده کرد مثل اف20.
راستی با اینکه روسیه امتیاز RD33رو به ایران نداده ، ایران نمیتونه اون موتور رو مهندسی معکوس کنه ؟ فکر کنم نقشه هاش تو بازار سیاه اسلحه موجود باشه .

با سلام حضور شم
این لینک رو هم ببینید. شاید این یکی دیگه آذرخش باشه!
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Sami 1993 »

من میرم داخل لینک این جواب رو میده:
...... You are so cool
عکس رو (طبق اون راهنمایی که بهت کردم)
اینجا بزار.
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”