مسئولان کابینه نهم چقدر حقوق می‌گیرند؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
پست: 778
تاریخ عضویت: جمعه 26 آبان 1385, 3:04 pm
محل اقامت: ..مازندران..
سپاس‌های دریافتی: 75 بار

مسئولان کابینه نهم چقدر حقوق می‌گیرند؟

پست توسط ghadami2005 »

آفتاب: «ابراهیم امینی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ششم با انتقاد از آنچه شعارها و وعده‌های پوپولیستی مسئولین دولت کنونی و حامیان آن خواند، اظهار داشت: اگر یک نهاد بی‌طرف هزینه‌های تشریفات، مزایا و حقوق مقامات دولت کنونی را با مقامات دولت‌های سابق و نمایندگان مجلس ششم مقایسه کند، مشخص می‌شود که تشریفات و هزینه‌های زاید مسئولان کنونی تا چه حد بیشتر از مدیران و مسئولین دولت‌های سابق است.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در واکنش به حملات اخیر رسانه‌های حامی دولت نهم به دولت‌های سابق و طرح این ادعا از جانب آنها که ریخت و پاش‌ها و دریافت‌های میلیونی مدیران در دولت‌های پیشین توسط دولت احمدی‌نژاد حذف شده است،‌ به خبرنگار سیاسی آفتاب گفت: در دولت‌های پیشین و مجلس ششم دریافت‌ها و مزایای مسئولین مملکت هر چقدر بود لااقل این درآمدها شفاف بودند اما دریافت‌های وزرا و مسئولین کنونی دولت و مجلس اصلا مشخص نیست.

وی با اشاره به خرید یک فروند هواپیمای خارجی در زمان دولت خاتمی و هیاهوی فراوان مسئولین دولت کنونی در این خصوص، خاطرنشان ساخت: پس از روی کارآمدن دولت نهم آقای الهام اعلام کرد که این هواپیما به موزه تبدیل می‌شود تا مردم متوجه اسراف‌ها و ریخت‌وپاش‌ها در دولت اصلاحات شوند اما اکنون همین آقای احمدی‌نژاد و دیگر مسئولین دولتی در سفرهای خود از این هواپیما استفاده می‌کنند.

امینی با بیان اینکه «تصویب قانون افزایش گروه مدیران دولتی مربوط به دولت‌های پیش از سازندگی و اصلاحات بوده است» اظهار داشت: ‌اگر مجلس ششم را با مجلس کنونی مقایسه کنیم می‌بینیم که در آن مجلس با پرداخت وجه به برخی از نمایندگان خودروی پرشیا تعلق گرفت اما آنگونه که به گوش می‌رسد در مجلس هفتم تمام نمایندگان زانتیا گرفتند اما وجهی در قبال خرید این خودروها پرداخت نشد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی تأکید کرد: در تمام دنیا برای آنکه مدیران دولت بتوانند به خوبی از انجام امور محوله بربیایند، سطح معیشت آنها را افزایش می‌دهند؛ این مسأله هزینه‌ای برای دولت‌ها ندارد اما آن چیزی که برای دولت هزینه دارد اتخاذ مواضع نسنجیده‌ای است که می‌تواند در صحنه بین‌الملل تا میلیاردها دلار به کشور ضربه بزند.

وی در پایان تصریح کرد: این در شأن مقامات و مسئولین کشور نیست. این قبیل مسائل را درباره آنها مطرح کنیم؛ زیرا تمام تفاوت قیمت یک جوجه کباب با خورشت شاید 500 تومان هم نشود اما این مسائل امروز دستاویزی برای تخریب دولت‌های گذشته شده است.
"لشگر گوسفندان که توسط يک شير اداره ميشود,ميتواند لشگر شيران را که توسط يک گوسفند اداره ميشود ,شکست دهد."
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”