اكران فيلم «عيسي مي‌آيد» پس از 6 سال

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

اكران فيلم «عيسي مي‌آيد» پس از 6 سال

پست توسط Leila »

خبرگزاري فارس: «عيسي مي‌آيد» ساخته علي ژكان پس از 6 سال به نمايش عمومي درخواهدآمد.


به گزارش خبرگزاري فارس، فيلم «عيسي مي‌آيد» پس از 6 سال كه در جشنواره فيلم فجر به نمايش درآيد و نتوانست روانه اكران عمومي شود، با اقدام بنياد سينمايي فارابي و بنياد شهيد و امور ايثارگران پخش خواهد شد.
بنا بر اين گزارش، «عيسي مي‌آيد» محصول مؤسسه شاهد وابسته به بنياد شهيد و امور ايثارگران صرفا به دليل خاص بودن ساختار و روايت آن و عدم تمايل سينماداران به نمايش آن راهي به اكران عمومي نيافته است. همچنين از سه سال قبل كه پخش اين فيلم به بنياد سينماي فارابي واگذار شده بود، قرار بود در در گروه آسمان باز اكران شود كه اين اتفاق نيفتاد.
اين فيلم قرار است در سينماهاي فرهنگ، بهمن و فلسطين تهران و نيز سينماهاي شهرتماشاي كرمان و خانواده اصفهان به نمايش عمومي درآيد.
بنا بر اين گزارش، فيلم «عيسي مي‌آيد» براساس داستاني از شهريار مندني‌پور ساخته شده و داستان عيسي رزمنده اسيري است كه از اردوگاهي در عراق مي گريزد و خسته و زخمي خود را به خانه مي‌رساند. تعدادي از نظاميان بعثي تعقيبش مي كنند تا آن كه به شليك تيري زخمي مي شود و در رودخانه مرزي سقوط مي كند. عيسي همان گونه كه قبل از اسارت به دخترش قول داده بود كه او را به مسافرت ببرد به قولش عمل مي كند و خودش را خسته و زخمي به خانه مير ساند و با همراهي همسر و فرزندش راهي مسافرت مي شوند. در بين راه با مردي به نام سلطان سلام برخورد مي كنند و ميانشان دوستي برقرار مي شود، اما در طول راه متوجه مي شوند كه سلطان سلام وظيفه خاصي دارد كه در پي تحقق آن است...
پس از فيلم‌هاي ماديان (1364)، دخترك كنار مرداب(1368)، سايه سايه(1374)، عيسي مي آيد چهارمين فيلم بلند علي ژكان است كه فيلمبرداري آن از 7 بهمن 1379 آغاز شد و در سال 80 در جشنواره بيستم فيلم فجر به نمايش درآمد.
رضا كيانيان، رضا افشار ، شيلا خداداد، آيدا تبيانيان و مجيد عبدالعظيمي در «عيسي مي‌‌آيد» بازي كرده‌اند
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”