سال سينمايي «مهران مديري»

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

سال سينمايي «مهران مديري»

پست توسط Leila »

بازي مهران مديري در دو فيلم «هميشه پاي يك زن در ميان است» و«دايره زنگي» و تمايل او براي ساخت نخستين فيلم بلندش يك سال سينمايي را براي او رقم زده است.

به گزارش خبرگزاري فارس، حضور سينمايي «مهران مديري» پس از بازي در«ديدار» ساخته محمدرضا هنرمند در سال 73 آغاز شد و پس از 8 سال حضور تلويزيوني در «توكيو بدون توقف»به كارگرداني سعيد عالم زاده متوقف شد .
پس از آن مديري به عنوان يك چهره تلويزيوني شناخته شد اما در سال 86 ، فعاليت‌هاي سينمايي خود را جدي‌تر از گذشته پيگيري كرده است.
بنا بر اين گزارش، «مديري» پس از پايان پخش مجموعه پرمخاطب «باغ مظفر» از 26 بهمن سال 85، جلوي دوربين «كمال تبريزي» رفت تا يكي از متفاوت‌ترين نقش‌هاي خود را در «هميشه پاي يك زن در ميان است» ، در كنار حبيب رضائي، گلشيفته فراهاني، آهو خردمند و رضا كيانيان ايفا كند.
وي در اين فيلم درنقش يك مرد ضد زن را بازي مي‌كند و بازي او با طنز خاص و متفاوتي همراه بوده كه رضايت كمال تبريزي را در پي داشته است.

* بر لبه پرتگاه!
وقتي 18 فروردين نام مديري در كنار 25تن از بازيگران سينما، تلويزيون و تئاتر در تازه‌ترين فيلم بهرام بيضايي ديده شد، تصميم جدي وي براي حضور در سينما به چشم آمد.
گرچه اين فيلم ساخته نشد تا پس از منتفي شدن توليد «چه كسي رئيس را كشت؟» و «فيلم در فيلم» كه بيضايي در اواسط دهه 70 براي هر دو فيلم، مديري را مدنظر قرار داده بود و آن فيلم‌ها هم به مرحله ساخت نرسيد، يكبار ديگر شاهد منتفي شدن اين همكاري بوديم تا مديري اين بار هم يك فرصت مهم را با بدشانسي از دست بدهد.

* ساخت نخستين فيلم بلند
تصميم مديري براي حضور جدي در سينما را از دو حيث مي‌شد مورد توجه قرار داد. اول اين كه مديري تمايلي به ساخت مجموعه‌هاي تلويزيوني 90 شبي ندارد و ديگر اين كه او براي ساختن نخستين فيلم بلند خود در سينما به دنبال تجربه‌هاي پررنگ‌تري مي‌گردد تا با شرايط توليد در سينماي ايران ملموس‌تر آشنا شود كه با توجه به تمايل او براي ساخت فيلم، اين مسئله قابل بحث‌تر به نظر مي‌رسيد.
او امسال در گفت‌وگوهاي مختلفي به تمايل جدي‌اش براي ساخت اين فيلم تاكيد كرده است.

* به دنبال گنج
وي پس از منتفي شدن «لبه پرتگاه»، با گروه مجموعه «باغ مظفر» و البته در لوكيشن‌هاي متفاوت، مجموعه طنز «گنج مظفر» را - اين بار نه براي تلويزيون- كارگرداني كرد. مجموعه طنزآميزي كه در 10 قسمت و به صورت داستاني ساخته شده و به سياق «فضانوردان مي‌آيد» به شكل مجموعه CD وارد بازار رسانه‌هاي تصويري خواهد شد.

* دايره زنگي ، چهارمين تجربه سينمايي
اين بازيگر سپس قرارداد بازي در فيلم «دايره زنگي»(پريسا بخت‌آور) را امضا كرد تا در اين فيلم، براي نخستين بار با «هديه تهراني» هم‌بازي شود. او دليل پذيرفتن پيشنهاد بازي در اين فيلم را، فيلمنامه متفاوت و تمايلش براي همكاري با گروه سازنده «دايره زنگي» اعلام كرد.
او در «دايره زنگي» نقش آقاي رزاقي را ايفا مي‌كند كه هنوز چيزي از آن روشن نشده است.ksabz
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

پست توسط Leila »

تصویر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”