گروه‌های خونی، عامل تعیین سلامت و تندرستی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 5234
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 25 خرداد 1385, 2:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4178 بار
تماس:

گروه‌های خونی، عامل تعیین سلامت و تندرستی

پست توسط ganjineh »

تصویرگروه‌های خونی، عامل تعیین سلامت و تندرستی


خون، رمز سلامتی و تندرستی؛ وسیلهٔ دفاعی و غذارسان سلول‌ها؛ نمایش‌گر و نشان‌دهندهٔ وضع درونی افراد و وسیلهٔ محکم ارتباطی بین بسیاری از ملت‌ها و اقوام دنیاست. هم‌خونی، خود ایجاد وابستگی و ارتباط می‌کند. با مطالعهٔ گروه خونی خود، می‌توانیم خود را بهتر بشناسیم. خون، مهم‌ترین قسمت بدن ما را تشکیل می‌دهد. انسان‌های اولیه، دارای گروه خونی ”O“ بوده‌اند که به‌تدریج با تغییر وضع غذای انسان از گوشت‌خواری به گیاه‌خواری، گروه خونی ”A“ به‌وجود آمد و در نتیجهٔ مهاجرت انسان‌ها از قاره‌ٔ آفریقا به اروپا و آمریکا، گروه خونی ”B“ به‌وجود امد و سرانجام گروه خونی ”AB“ به عرصهٔ وجود گذاشت که جوان‌ترین و تازه‌ترین گروه خونی است و فقط ۵درصد از مردم جهان، دارای این گروه خونی هستند. خون را براساس عامل دیگری به نام ”Rh“ نیز طبقه‌بندی می‌کنند که در برخی افراد، مثبت و در برخی دیگر، منفی است و هر گروه خونی، حامل پیام ژنتیکی و یا امتیاز ارثی است.
● رژیم غذائی
گروه خونی افراد، رابطه‌ای مستقیم با رژیم غذائی آنان دارد. برای نمونه، فردی با گروه خونی ”A“، پروتئین‌های حیوانی مانند گوشت گاو، گوسفند و مانند آنها را کمتر جذب و تحمل می‌کند؛ در صورتی‌که همین فرد با استفاده از پروتئین‌های گیاهی مانند لوبیا، عدس، سویا و ماش، شرایط بسیار عالی و خوبی را کسب خواهد کرد. استفاده از لبنیات در افراد گروه خونی ”A“ باعث زیاد شدن ترشح سینوس‌ها شده و دستگاه تنفسی را رنجور می‌سازد؛ به‌همین دلیل باعث کاهش نیروی درونی و خستگی زودهنگام در آنان می‌گردد. فردی با این گروه خونی، باید از ورزش‌های سنگین پرهیز و برعکس از ورزش‌های سبک مانند یوگا و پیاده‌روی استفاده نماید. برعکس، در افراد با گروه خونی ”O“، خوردن پروتئین‌های حیوانی باعث قدرت درونی فراوان می‌شود و آنان می‌توانند به خوبی از فایده‌های ورزش‌های سنگین بهره‌مند شوند. پس با شناخت گروه خونی، هر انسان می‌تواند با استفاده از رژیم غذائی مناسب، به وزن ایده‌آل خود دست یابد. برای نمونه، فردی چاق که دارای گروه خونی ”O“ است، با استفاده از پروتئین‌ها خیلی سریع‌تر از افراد دیگر گروه‌ها، وزن کم می‌کند و برعکس، استفاده از سبزیجات، برنج، میوه، لوبیا، سویا و غلات در افراد گروه خونی ”A“، باعث لاغر شدن آنان می‌گردد. مطالعه‌های پزشکان نشان داده است که افرادِ برخی از گروه‌های خونی، در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های خاص هستند؛ برای نمونه، کسانی که گروه خونی ”O“ دارند، بیشتر از سایر گروه‌ها به بیماری زخم اثنی‌عشر دچار می‌شوند؛ زیرا در این گروه خونی، میزان اسید معده خیلی بیشتر از گروه‌های دیگر است؛ پس این گروه، باید پروتئین‌های حیوانی، گوشت، تخم‌مرغ و ماهی بیشتری را بخورند و برعکس، افراد با گروه خونی ”A“، ترشح‌های اسیدی معده‌شان خیلی کم است؛ به‌همین جهت، نسبت به سایر گروه‌ها بیشتر در معرض سرطان معده هستند. حالت‌های روحی، روانی و خلقیات افرادنیز به نوع گروه خونی آنان بستگی دارد. برای نمونه، خوردن برخی از غذاها برای یک گروه خونی، ممکن است باعث اختلال‌های فکری، روانی، عصبی و روحی شود. متأسفانه تا به‌حال، اهمیتی که باید، به گروه‌های خونی داده نشده و بسیاری از افراد نمی‌دانند که گروه خونی، چه نقشی در سلامت جسم و روان، پویائی و سعادت آنان دارد. در اصل، تمام افراد، باید رژیم غذائی خود را برحسب نوع گروه خونی خود انتخاب نمایند و یا دست‌کم در هر ماه، یک هفته این رژیم را رعایت کنند.
● شخصیت
شخصیت افراد به گروه خونیشان بستگی دارد. به‌طور معمول افراد هرگروه خونی، دارای خوی، عادت، رفتار، کردار، منش و شخصیت‌ خاص خود هستند؛ به‌همین دلیل، فرزندی که از ازدواج زن و مردی با گروه‌های خونی متفاوت به دنیا می‌آید، برخی از خواص پدر و برخی از صفت‌های مادر را دارا خواهد شد. آن‌چه مسلم است گروه خونی ما، در ساخت شخصیتمان نقش بسیار مؤثری دارد. دانستن گروه خونی افراد، یک مسئلهٔ واقعی و عملی است. در ژاپن، مدیر یک کارخانه، وقتی کارگری را استخدام می‌کند، از گروه خونی او سئوال می‌کند؛ هم‌چنین در این کشور، دستگاه‌هائی خودکار که به‌راحتی گروه خونی را تعیین می‌کند در مکان‌ها و مرکزهای عمومی نصب کرده‌اند که مردم بدانند به کدام گروه خونی تعلق دارند. مدیران فنی ژاپن عقیده دارند که افراد برخی از گروه‌های خونی، بهتر از سایر گروه‌ها کار می‌کنند و راندمان کارشان، بیشتر است. کسی که این مسئله را در ژاپن باب کرد، پزشکی به‌ نام ”توشیکاتا نومی“ بود که در سال ۱۹۸۰ کتاب ”گروه خونی شما معرف شما است“ را چاپ کرد که بیش از شش میلیون نسخهٔ آن به فروش رسیده است. در این کتاب، ذکر شده که شما با گروه خونی که دارید، از چه شخصیتی برخوردار هستید؛ برای بهتر و خوشبخت‌تر زندگی کردن، چه باید بکنید و با چه کسی ازدواج کنید و چه شغلی را بهتر است، عهده‌دار شوید.

دلبر بلوری
منبع: ”گروه‌های خونی عامل تعیین سلامت و تندرستی“ ”دکتر طهمورث فروزین“

مجله شادکامی و موفقیت
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[External Link Removed for Guests]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”