درخواست راهنمايي جهت تعويض ويندوز لپ تاپ

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 23 بار

درخواست راهنمايي جهت تعويض ويندوز لپ تاپ

پست توسط sohrefiroz »

من یک لپ تاپ دل خریدم سیستم عامل این لپ تاپ ویندوز ویستا است. این ویندوز خود حجم زیادی از رم کامپیوتر را اشغال می کند و من جهت اجرای برنانه های سنگین فنی نیاز دارم از سیستم عامل سبکتر مانند xp استفاده کنم. لطفا من را در موارد زیر کمک نمائید:
1 - طریقه تعویض ویندوز ویستا ( سی دی بوت xp را که در کامپیوتر می گزارم هارد را نمی شناسد.)
2- طریقه نصب درایورهای لپتاپ و دیگر امکانات آن
با تشکر فراوان از بذل توجه دوستان
شکست از آنجا آغاز مي شود که فکر کني نمي تواني
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72635 بار
سپاس‌های دریافتی: 31667 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

sohrefiroz جان
مشکل نشناختن هارد ديسک به خاطر SATA بودن هارد ديسک شما هست، شما بايد چيپست ساتاي مادربورد رو شناسايي و ديسکت درايور اون رو ايجاد کنيد (معمولا برنامه اي براي ساخت چنين ديسکتي در سايت سازنده sata ي شما وجود داره)
بعد از ساختن، فلاپي رو در درايو قرار داده (فلاپي درايو اکسترنال) و با ديسک ويندوز اون رو بوت کنيد، در ابتداي نصب کليد F6 رو بزنيد (خود سيستم چنين اعلاني ميده) تا درايور ساتا لود شده و هارد ديسک شما براي XP قابل تشخيص بشه
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 946 بار
سپاس‌های دریافتی: 2887 بار

پست توسط SHAHRAM »

sohrefiroz, دوست عزيز من با کلي سر و کله زدن موفق شدم روي سيستم دوستم ويستا رو xp تيديل کنيم....تازه فلاپي درايو نداشت........مجبور شديم از طريق سي دي عمل کنيم!..........اگر هنوز نتونستيد کاري بکينيد بگيد تا بگم چي کار کنيد :o
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 23 بار

پست توسط sohrefiroz »

در صورتي که راهمائي کنيد ممنون مي شوم
شکست از آنجا آغاز مي شود که فکر کني نمي تواني
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر

پست توسط SHAHRAM »

sohrefiroz, ],چون يک طولانيه اجازه بديد به صورت pdf توضيح بديم تا به صورت يه مقاله کامل بشه...امروز بيکارم و تا شب براتون اماده ميکنم ميزارم...چند تايي فايل هم داره که بايد اماده و اپلود کنم.... :razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر

پست توسط SHAHRAM »

sohrefiroz, اموزش تو تاپيک زير قرار داده شد
http://www.centralclubs.com/viewtopic.p ... 793#132793
( شیخ ابوالحسن خرقانی )
New Member

پست توسط raznahan3000 »

دمت گرم اقا شهرام
ولي مگه تو dvd درايوري که خود شرکت ميده , درايور هارد وجود نداره؟
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72635 بار
سپاس‌های دریافتی: 31667 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

raznahan3000,
اگر ويندوزي که ميخواهيد نصب کنيد با ويندوز اصلي لبتاپ يکسان هست (مثلا هر دو XP SP2) و ديسک درايور هم ارائه شده، در اغلب موارد درايور در اون ديسک هم وجود داره، اما ممکنه به صورت پک شده باشند و قابل نصب، و در اين صورت شما نياز به خود فايلهاي درايور ساتا داريد (اغلب افراد اين رو درايور هارد ديسک تصور ميکنند، در حالي که اين مورد هيچ ارتباطي به هارد ديسک و سازنده‌ي اون نداره و مربوط به سازنده‌ي چيپست ساتاي لبتاپ ميشه يا مادربورد ميشه)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد کامپيوتر”