آمریکا ایران را هدف قرار داده است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 530
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 24 تیر 1386, 3:06 am
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 36 بار
سپاس‌های دریافتی: 140 بار
تماس:

آمریکا ایران را هدف قرار داده است

پست توسط Danial_4139 »

واشنگتن، 15 شهریور ، یکی از کارمندان اسبق سازمان سیا که به نوعی در جریان جنگ اول آمریکا در خلیج فارس و بعد از حمله به عراق درسال 2003 در این کشور خدمت کرده به مجله " Harpers" اطلاع داد که آمریکا به طور غیر علنی برای حمله به اهداف زیادی در ایران آماده می شود.

وی گفت: "در حال حاضر اعزام گسترده نیروها و تجهیزات به منطقه انجام می شود. اعزام نیروهای نظامی نیروی دریایی آمریکا به خلیج فارس بسیار گران تمام می شود اما در حال حاضر ما سه یگان در آنجا داریم. ما همچنین جنگنده های جدیدی را به "گوام " اعزام نمودیم". به گزارش این مجله "فعالیت رو به افزایش نیروی دریای آمریکا در کنار مراکز نظامی دریایی در "نورفولک " (ایالت ویرجینیا) کاملا مشهود است".

این مقام آگاه افزود: "تنها یک منطقه در جهان وجود دارد که همه اینها به آنجا اعزام می شوند. در ضمن تمام کسانی که من آنها را می شناسم و کسانی که می توانند در حمله به ایران شرکت داشته باشند یعنی خلبانان و غیره همه ناپدید شده اند. معمولا کسی از آنها باقی می ماند اما در حال حاضر همه آنها یک دفعه غیب شده اند". به نظر وی در کنار تحرک غیر معمولی نظامیان آمریکایی ، "اعلامیه های تند کاخ سفید نیز نشان دیگری از احتمال زیاد حمله (به ایران) است".

وی گفت: "این اواخر "جرج بوش" دائما از ایران ياد می کند و سپاه پاسداران این کشور را به لیست گروهک های تروریستی افزوده است. هر چه می خواهید درباره رییس جمهور فکر کنید اما من حرف وی را قبول دارم که گفت نباید به ایران اجازه داد که در برنامه هسته ای خود پیشرفت کند".

ادعاها و شایعات درباره تدارک آمریکا برای حمله نظامی به ایران در محافل سیاسی آمریکا و رسانه های گروهی آمریکایی و غیره طی چند هفته گذشته جریان دارد و روز سه شنبه "توم کیسی" سخنگوی وزارت امور خارجه وزارت امور خارجه آمریکا طی کنفرانسی مطبوعاتی مجبور شد که رسما همه این اخبار را تکذیب کند.

منبع : [External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
پست: 530
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 24 تیر 1386, 3:06 am
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 36 بار
سپاس‌های دریافتی: 140 بار
تماس:

پست توسط Danial_4139 »

آمریکا قصد دارد طی سه روز با حملات هوایی سنگین در حدود 1200 هدف نظامی در جمهوری اسلامی ایران را مورد تهاجم قرار دهد و بدین وسیله توان نظامی ایران را نابود سازد. این خبر را "آلکسیس دبات" کارشناس ارشد مسائل تروریسم و امنیت ملی مرکز "نیکسون" آمریکا در اختیار مجله "سندی تایمز" انگلیس قرار داده است.

روزنامه ایتالیایی "کوریر دلا سرا" می نویسد اگر به پنتاگون "چراغ سبز" داده شود عملیات هوایی آغاز خواهد شد و برای این منظور 200 فروند هواپیما از B-52 و B-2 گرفته تا هواپیماهای نامرئی F-117A در آن استفاده خواهد شد. هدف این حملات تنها مراکز هسته ای و یا مراکز تولید تسلیحات استراتژیکی (موشک و گاز) نبوده بلکه مراکز فرماندهی و هدایت، پایگاه های سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، وزارتخانه ها و مراکز حیاتی کشور را فرا خواهد گرفت.

کلا بر اساس لیست تهیه شده توسط رایانه های کمیته واحد روسای ستادهای نیروهای مسلح آمریکا، تقریبا ده هزار هدف باید نابود گردند. برای این منظور هواپیماهای B-2A آزمایشات مختلفی با استفاده از بمب های مدرن انجام می دهند که قابلیت نفوذ پذیری بالایی دارد و می تواند بونکر های زیرزمینی در عمق 60 متری را تخریب کنند. در میان سناریوهایی که پنتاگون بعضا آنها را تنظیم می کند، سناریوی استفاده از بمب تاکتیکی B61-11 وجود دارد اما آنطور که کارشناسان تاکید دارند واشنگتن فعلا از استفاده از چنین بمب هایی خودداری کرده است.

بر اساس گزارش این روزنامه یگان های کارشناسی آمریکا و انگلیس کار خود را برای عملیات محرمانه آغاز کرده اند.

این عملیات در جهت حمایت از تجاوز اقلیت های مسلح نظامی به ایران انجام می شود که از سوی کردهای جدایی طلب، عرب ها و بلوچ ها بومی صورت می گیرد. پنتاگون همچنین در نظر دارد که از تعداد اندکی از نیروهای زمینی خویش در کنار سواحل و مناطق تجهیزات نفتی استفاده کند. از جمله واحد های تفنگداران دریایی باید با حملاتی که احتمالا در پاسخ از سوی سپاه پاسداران صورت گیرد مقابله کنند که از روش "نیش زدن و فرار کردن" استفاده می کند. در این روش از قایق های مین گذاری شده، قایق های تند رو و مین های زیر دریایی استفاده می شود و به واحد های ویژه نیروی دریایی دستور داده شده که با بلوکه کردن تنگه هرمز مقابله کنند.

در صورتی که ایرانی ها بتوانند تنگه هرمز را مسدود کنند قرار است که نفت آلاسکا استخراج شده و به طور کامل از ذخایر نفتی خود و بهره گیری از ابزار دیگر که در اثر کاهش صادرات نفتی ایران ممکن است بروز کند، در جهت تسهیل بحران اقتصادی شدید استفاده شود.

در همین حال دبات معتقد است که حمله گستردهای که واشنگتن درباره آن فکر می کند احتمال ضعیفی دارد. برای انجام آن نیاز به چنان تعدادی از نیروهاست که نیروهای مسلح آمریکایی فرسایش پیدا کرده از جنگ عراق و افغانستان امروز توان آن را ندارد. همچنین اطمینانی وجود ندارد که نیروهای امنیتی آمریکا اطلاعات مستند و دقیقی از محل استقرار و مشخصات فنی مراکز مهم ایرانی دراختیار داشته باشند اگرچه اخیرا فعالیت جاسوسی در این کشور افزایش یافته است.

از سوی دیگر لحن خصمانه ای که اخیرا آمریکا نسبت به ایران استفاده می کند اتفاقی نیست. چندی پیش "جرج بوش" رییس جمهور آمریکا سخنان تندی ایراد کرد و اعلام نمود که ایران خاور نزدیک را تحت "هولوکاست هسته ای" قرار داده است. وی همچنین هشدار داد که آمریکا و متفقین آن تا کاملا دیر نشده آماده مناقشه مستقیم با تهران هستند. این سخنان بعنوان آن برداشت شد که بوش قاطعانه قصد مقابله با ایران را دارد.

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”