گران‌ترين غذاها دراگون و بقيه جانورها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هنر آشپزي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: achachi98, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 286
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 21 آبان 1385, 10:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 25 بار
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

گران‌ترين غذاها دراگون و بقيه جانورها

پست توسط taktaz »

آسمان پرستاره، زمزمه دوست‌داشتني يك آهنگ قديمي، شهر با چراغ‌هاي روشن آرام‌آرام از شما فاصله مي‌گيرد، قرار نيست هيچ جنبنده‌اي آرامش شما را به هم بزند؛ بله شما در آسانسور تمام‌شيشه‌اي برج سفيد هستيد و قرار است يك شام رؤيايي در يك رستوران حسابي بخوريد.

البته جيب‌هايتان يا حساب بانكي‌تان پر پول است، چون در رستوراني كه در منوي آن پيش‌غذاي 122هزار توماني پيدا مي‌شود، هر كسي نمي‌تواند شام بخورد.

اينجا دور از زمين، روي تراس برج سفيد، تابستان رنگ ديگري دارد؛ نه از گرما خبري است، نه از خستگي يك روز طولاني كاري؛ آدم‌ها اينجا شاد و بي‌دغدغه‌اند. ظاهر عجيب و غريب ندارند اما روي لباس‌هايشان قيمت نمي‌تواني بگذاري.

آرامش عجيبي حكمفرماست. صداي ملايم موسيقي و خنده، گوش را نوازش مي‌دهد و چشم، از ديدن چراغ روشن خانه‌ها كه حالا انگار از ستاره‌ها هم دورترند سير نمي‌شود؛ اينجا به ستاره‌ها نزديك‌تري تا خانه‌ها.

براي اينكه بيشتر به ستاره‌ها نزديك شويد، نگاهي هم به منوي اين رستوران بيندازيد: (همه منو را نتوانستيم يادداشت كنيم، جالب‌هايش را نوشتيم)

فضا سنتي است؛ بر خيابان مفتح؛ رستوراني كه جلوي در ورودي، سيني دسرهاي مختلف را چيده است؛ دسرهاي اروپايي (انواع كارامل، ژله، پودينگ) و دسرهاي شهرهاي مختلف (انواع كلوچه و مرباي سنتي و شربت‌هاي سنتي ايراني كه انگار بيشتر براي جذب توريست است تا جذب مشتريان ايراني).

اينجا اگر با سر و وضع حسابي بيايي تحويلت مي‌گيرند، ليواني از آن شربت‌هاي بهشتي تعارفت مي‌كنند و مي‌گذارند روي صندلي‌هاي چوبي بنشيني. اينجا هم به جيب پرپول نياز دارد؛ البته منو مثل منوي قبلي سنگين نيست اما با دخل‌و‌خرج بيشتر آدم‌ها جور درنمي‌آيد: منو، بيشتر شامل غذاهاي سنتي است تا امروزي و كباب، غذاي غالب منو است.

مركز خريد گاندي را بيشتر به كافي‌شاپ‌هاي گرانقيمت‌اش مي‌شناسند تا رستوران. طبقه دوم مركز خريد با آن نماي سفيد و ايوان‌هاي زيبا، آدم را ياد ايتاليا مي‌اندازد اما در طبقه اول اين مركز خريد رستوراني هست كه به صادر كردن صورتحساب‌هاي عجيب و غريب مشهور است؛ رستوراني كه هيچ تابلويي ندارد و هر كسي نمي‌تواند آن را پيدا كند.

رنگ غالب دكوراسيون رستوران، سفيد و قهوه‌اي سوخته است. روي ميزهاي قهوه‌اي بشقاب‌هاي سفيد و انواع كارد و چنگال چيده‌اند، بوي ملايم گل‌هاي وحشي مي‌آيد، فضا حسابي براي خوردن يك شام خوب جذاب است؛ البته فقط تا وقتي كه صورتحساب را بياورند خدمت‌تان! اين هم چند نمونه‌اش:
نوع و قيمت

سالاد سبزيجات و ماكاروني 5000 تومان
برنج سرد و تخم‌مرغ 2000 تومان
كباب سفارشي پيزولا مخصوص تبريز 19500تومان
چلوكباب فوق‌ممتاز سهند 20500 تومان
چلوكباب ممتاز 17200 تومان
خاويار درياي خزر با اردور 122000 تومان
استيك شترمرغ 18450 تومان
بشقاب دريايي 21850 تومان
لابستر مخصوص 36500 تومان
صدف سبزيجات 22500 تومان
قزل‌آلا 24850 تومان

نقل از گروه ايران-ايران
هر چه بالاتر ميروي , در نظر آنان که پرواز نميدانند کوچکتر به نظر ميرسي (آندره ژيد)
ارسال پست

بازگشت به “هنر آشپزي”