ادعای تایمز:5 نظامی انگلیس در اختیار نيروي قدس سپاه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

ادعای تایمز:5 نظامی انگلیس در اختیار نيروي قدس سپاه

پست توسط Shahbaz »

پنج نظامی انگلیس در اختیار شاخه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عراق هستند. بر اساس این گزارش به نقل از تایمز، بنا به تحقیقات سازمان اطلاعات عراق یک کارشناس کامپیوتر انگلیسی به همراه چهار محافظ انگلیسی اش در اختیار شاخه برون مرزی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران هستند.بر پایه این گزارش این تعداد که حدود سه ماه قبل در بغداد ربوده شدند در بازداشت یکی از فرماندهان سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران به سر می برند.

این در حالی است که پیش از این گفته می شد، این چند تبعه انگلیسی توسط یک شبکه نظامی متعلق به ارتش المهدی وابسته به مقتدی صدر "روحانی تندرو عراقی" ربوده شده اند. اما منابع ارشد عراقی گفتند ربایندگان تحت فرمان ایران بوده اند. تایمز می افزاید:گفته می شود ربایندگان مستقیما از سردار سرتیپ"قاسم سلیمانی"، فرمانده نیروی قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران ایران دستور گرفته اند. در همین حال ژنرال دیوید پترائس فرمانده ائتلاف به رهبری آمریکایی در عراق نیز هفته گذشته در گزارشی به کنگره ادعا کرد که ایران از سپاه قدس برای جنگ پنهان علیه دولت عراق و نیروهای ائتلاف در این کشور استفاده می کند.

به نظر می رسد انتشار این دست گفته ها به دنبال سناریوی از پیش تهیه و برنامه ریزی شده پنتاگون،وزارت خارجه آمریکا و نئوکان های امریکایی مبتنی بر افزودن نام سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در لیست سازمان های تروریستی، است. جمهوری اسلامی ایران بارها صراحتاً اعلام داشته که در عراق نیرویی ندارد و همچنین خواهان عراقی با ثبات است. گفتنی است جنگ طلبان آمریکا هر روز برای رسیدن به اهداف خود سعی در پراکندن شایعه و مطالبی می کنند که خلاف واقعیت است، تا هر لحظه منطقه را به جنگ سوم در سال های اخیر نزدیک کنند.

در این حال هنوز مقامات ارشد سپاه پاسداران جمهوری اسلامی و بلندپایگان وزارت امور خارجه پاسخی به این اتهامات کذب نداده اند.

خبرگزاري انتخاب
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 876
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 آذر 1385, 9:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

پست توسط Ahmad6644 »

گفته می شود ربایندگان مستقیما از سردار سرتیپ"قاسم سلیمانی"، فرمانده نیروی قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران ایران دستور گرفته اند.


8) 8) 8) 8) 8) نه بابا 8) 8) 8) 8) 8)
حالا نگفتن خود سردار اعتراف كرده يا نيروهاي عمل كننده ؟ :::P :::P
  ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”