افزايش50 درصدي تراكم خودروها در اول مهر

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

افزايش50 درصدي تراكم خودروها در اول مهر

پست توسط Mohsen1001 »

همچنان‌كه پيش‌بيني مي‌شد در نخستين روز سال تحصيلي جديد، تراكم خودروها در تهران حدود 50 درصد افزايش يافت، با اين وجود طبق روال سال‌هاي قبل، انتظار مي‌رود كه حداكثر اثر بازگشايي مراكز آموزشي بر ترافيك تهران از هفته آينده ملموس و قابل محاسبه شود.

برآوردها حكايت از آن دارند كه اگرچه امروز همه توان ناوگان حمل‌ونقل عمومي در خدمت آمد‌وشد شهروندان بود، اما اين، همه ترافيك مهر نبود و قطعا اوضاع خيابان‌ها در هفته آينده دشوارتر و پيچيده‌تر خواهد شد.

آنچه كه گزارش‌هاي مركز نظارت و كنترل بر ترافيك تهران حكايت از آن داشت، اين بود كه سهميه‌بندي بنزين تأثيري در كاهش بار ترافيك، ويژه اول‌مهر نداشت و اختصاص سهميه‌هاي بنزين تحت عناوين مختلف، اصل سهميه‌بندي بنزين را كم‌اثر كرد.

به گزارش کارنا، فعاليت ستاد مهر رمضان از ساعت 6 بامداد اولين روز سال تحصيلي جديد با حضور اعضاي ستاد در محل مركز نظارت و كنترل ترافيك شهر تهران آغاز شد و رفته‌رفته با افزايش خودروها در معابر، ساعت 8 صبح ترافيك نسبي در بزرگراه‌ها و خيابان‌هاي اصلي مشاهده شد.

بنا بر اين گزارش، معاون حمل‌ونقل ترافيك شهرداري تهران كه مسئوليت مديريت ستاد مهر رمضان را برعهده دارد، از افزايش ظرفيت ناوگان حمل‌ونقل عمومي پايتخت به بيش از 11 ميليون نفر خبر داد و اظهار كرد: در اين ميان در مسير اتوبوس‌هاي پرسرعت موسوم به BRT با اختصاص حدود 250 دستگاه اتوبوس حدود 300هزار مسافر جابه‌جا شدند.

براساس اين گزارش مسير BRT از چهارراه تهران‌پارس تا ميدان آزادي به‌ويژه حدفاصل ميدان انقلاب اسلامي تا ميدان امام حسين از نخستين ساعات بامداد و حتي قبل از ساعت 6 صبح پذيراي خيل مسافران بود.

در ارتباط با افزايش ظرفيت ناوگان سيدجعفر تشكري‌هاشمي از افزايش ظرفيت شبكه مترو از طريق كاهش سر فاصله ورود قطارهاي مترو به ايستگاه‌ها خبر داد و افزود: به اين ترتيب راه‌آهن شهري تهران و حومه كه روزانه 2/1 ميليون نفر را جابه‌جا مي‌كرد تا 5/1 ميليون نفر را در روز جابه‌جا مي‌كند.

معاون شهردار تهران تعداد اتوبوس‌هاي بليتي شركت واحد را 5 هزار و 200 دستگاه و تعداد اتوبوس‌هاي بخش خصوصي را يك هزار دستگاه اعلام و تصريح كرد: علاوه بر اين يك‌هزار و 500 دستگاه ميني‌بوس و يك هزار اتوبوس تحت نظر سازمان نظارت اتوبوسراني نيز به جابه‌جايي مسافران در خطوط حاشيه‌اي شهر مي‌پردازند.

وي تعداد جابه‌جايي مسافر از سوي ناوگان اتوبوسراني را بالغ بر 5 ميليون نفر ذكر و خاطرنشان كرد: باتوجه به هم‌زماني نسبي ساعات شروع به كار ادارات، بانك‌ها و مدارس، ساعات اوج ترافيك به ساعت 5/7 تا 5/9 صبح تغيير يافته است.

تشكري هاشمي تعداد تاكسي‌هاي گردشي و خطي را 42 هزار دستگاه عنوان كرد و ادامه داد علاوه بر 2700 دستگاه تاكسي فسفري رنگ متعلق به بخش خصوصي 50 هزار دستگاه مسافربر شخصي كه 19 هزار دستگاه آن زير پوشش تاكسيراني درآمده‌اند نيز به جابه‌جايي مسافر مشغولند.

همچنين رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ به کارنا گفت: بار ترافيكي نخستين روز بازگشايي مدارس در سال جاري كمتر از سال گذشته بوده است.

سردار هاشمي كه صبح يكشنبه اول مهر با حضور نمايندگاني از 17 دستگاه در مركز نظارت و كنترل ترافيك معاونت ترافيك شهرداري تهران مستقر شده بود، در گفت‌وگو با کارنا، افزود: آمارها نشان مي‌دهد بار ترافيكي امسال نسبت به سال گذشته در نخستين روز بازگشايي مدارس، هم از نظر تعداد محورها و هم ميزان ترافيك كاهش داشته است.

هاشمي با تأكيد بر اين كه تاكنون تصادف دانش‌آموز نداشته‌ايم، در خصوص زمان رسيدگي به تصادفات گفت: حداكثر زمان رسيدگي به تصادفات در تهران حدود 15 دقيقه است.
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”