سخنراني محمود احمدي نژاد در دانشگاه كلمبياي آمريكا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 352
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 3 دی 1385, 6:41 pm
محل اقامت: saboonat- kazamon
سپاس‌های ارسالی: 16 بار
سپاس‌های دریافتی: 62 بار
تماس:

سخنراني محمود احمدي نژاد در دانشگاه كلمبياي آمريكا

پست توسط alenkita »

بلیتهای سخنرانی آقای احمدی نژاد خیلی زود تمام شد و عده زیادی در سالنهای دیگر سخنرانی او را تماشا کردند

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران، در جمع دانشجویان دانشگاه کلمبیا بار دیگر خواستار تحقیقات بیشتر در مورد واقعه هولوکاست و برگزاری رفراندوم سراسری در سرزمینهای فلسطینی شد.

آقای احمدی نژاد در پاسخ به پرسش یکی از حاضران که پرسیده بود آیا او و دولتش به دنبال نابود کردن دولت اسرائیل هستند یا نه، گفت ما از یک رفراندوم سراسری در سرزمینهای فلسطینی حمایت می کنیم.

آقای احمدی نژاد در مقابل اصرار مجری برنامه که از او می خواست با یک کلمه آری یا خیر به این سوال پاسخ دهد، از کشورهای قدرتمند خواست اجازه دهند این انتخابات برگزار شود تا ببینند نتیجه آن چیست.

آقای احمدی نژاد در جواب سوالی که نظر او درباره هولوکاست، واقعه کشتار یهودیان در جنگ جهانی دوم، را می پرسید گفت او خواستار تحقیقات بیشتر در این زمینه است و کافی بودن تحقیقات موجود در این مورد را نمی پذیرد.

آقای احمدی نژاد همچنین در پاسخ به سوالی در مورد تضییع حقوق همجنس گرایان و زنان در ایران گفت در ایران همجنس گرا وجود ندارد و زنان نیز از آزادی کامل برخوردارند. اظهارات او درباره همجنس گرایان که از آنها به عنوان "همجنس باز" نام برد با خنده حضار روبرو شد.

او در مورد اعدام های گسترده در ایران به وجود مجازات اعدام در قوانین امریکا اشاره کرد و گفت این احکام در مورد قاچاقچیان مواد مخدر و کسانی که جان و مال مردم را به خطر می انداختند اجرا شده است.

پیش از سخنرانی آقای احمدی نژاد لی بالینجر، رئیس دانشگاه کلمبیا، در سخنانی شدیدا از وضعیت حقوق بشر در ایران و نیز از افکار و اقدامات شخص آقای احمدی نژاد انتقاد کرد و او را دارای ویژگی های یک دیکتاتور خواند و خواستار پاسخگویی آقای احمدی نژاد درباره این وضعیت شد.

بعد از سخنان آقای بورینگر، آقای احمدی نژاد پشت تریبون رفت و ابتدا از گفته های آقای بالینجر گله کرد و این سخنان را توهین به شعور حاضران دانست. آقای احمدی نژاد گفت در کشور ما رسم نیست پیش از سخنرانی سخنران مدعو علیه او حرف بزنند.

آقای احمدی نژاد انتقادات آقای بالینجر را اتهامات بی اساسی دانست که به گفته او احتمالا تحت تاثیر تبلیغات رسانه ها بیان شده است و اعلام کرد قصد ندارد به این اتهامات پاسخ دهد و سخنانی را که از پیش قصد بیانشان را داشته، بیان خواهد کرد.

آقای بالینجر همچنین از آقای احمدی نژاد خواست همانطور که دانشگاه کلمبیا امکان گفتگوی آزادانه او با دانشگاهیان را فراهم کرده، او نیز به جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه کلمبیا اجازه دهد در یکی از دانشگاه های ایران حاضر شوند و آزادانه با دانشگاهیان ایرانی بحث کنند.

آقای احمدی نژاد در پایان سخنان خود این پیشنهاد را پذیرفت و رسما از دانشجویان و اساتید دانشگاه کلمبیا دعوت کرد که برای بحث و گفتگو به هر یک از دانشگاه های ایران که دوست دارند بیایند.

در طول سخنرانی آقای احمدی نژاد تعدادی از حاضران در مواردی با کف زدن یا هو کشیدن به تشویق یا تمسخر او پرداختند.

اعتراضات شدید

تجمع تعدادی از مخالفان آقای احمدی نژاد بیرون دانشگاه کلمبیا

برنامه سخنرانی آقای احمدی نژاد در نیویورک با اعتراض شدید بعضی روزنامه های محلی و نیز گروه هایی در این دانشگاه روبرو شد.
بعضی از روزنامه های جنجالی نیویورک و نیز تعدادی از گروه های یهودی آمریکا با القابی چون "شیطان" و "دیوانه" به استقبال آقای احمدی نژاد رفتند.

رئیس دانشگاه کلمبیا در پاسخ به معترضان و در دفاع از تصمیم به دعوت از آقای احمدی نژاد گفت دانشگاه "متعهد به تقابل اندیشه هاست."

به گفته شاهدان عینی در طول شب گذشته پلاکاردهای زیادی با مضمون نقض حقوق بشر در ایران به درختان دانشگاه کلمبیا نصب شد.

امروز و پیش از سخنرانی آقای احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا تریبون آزادی در صحن این دانشگاه برگزار شد که گروه های مختلف در این تریبون آزاد به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

تعدادی از دانشجویان ایرانی و نیز دانشجویان دیگر کشورها در هنگام برگزاری این تریبون آزاد پلاکاردهایی در دست داشتند که مضمون آنها انتقاد از سیاست های جنگ طلبانه دولت جورج بوش و نیز تبلیغات برخی رسانه های آمریکایی از جمله شبکه تلویزیونی فاکس نیوز علیه ایران بود.

رئيس جمهور ايران همچنين روز سه شنبه، ۲۵ سپتامبر، در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نيويورک سخنرانی خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ايران تاکيد کرده است برنامه بازديد از محل برجهای دوقلوی مرکز تجارت جهانی، همچنان در برنامه سفر آقای احمدی نژاد به نيويورک قرار دارد.
پيشتر پليس شهر نيويورک گفت که محل حادثه حملات يازدهم سپتامبر، به علت عمليات ساختمانی به روی بازديدکنندگان بسته است.
منبعش :
کد:
[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 330
تاریخ عضویت: شنبه 27 مرداد 1386, 6:25 pm
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 37 بار

پست توسط limo_torosh »

حاشیه های سخنرانی آقاي احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا
تصویر
واحد مركزي خبر: سخنان آقای احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران در جمع صدها نفر از استادان ودانشجویان دانشگاه کلمبیا بارها با ابراز احساسات دانشجویان قطع شد.
آقای احمدی نژاد که با آمادگی خاصی به سوالات پرسش می داد ، چندین بار با طرح سوالات متقابل مجری جلسه را غافلگیر کرد بگونه ای که دانشجویان چندین باربا کف زدن وخنده با رئیس جمهور همراه شدند.
رئیس جمهور ازاستادان ودانشجویان کلمبیا دعوت کرد برای آشنایی با واقعیات ایران به کشورمان سفر کنند که این دعوت با ابراز احساسات شدید دانشگاهیان روبروشد.
رئیس جمهور همچنین در آغاز سخنانش ، سخنان رئیس دانشگاه کلمبیا را بیانیه ای سیاسی خواند وگفت: رسم مهمان نوازی ایرانیان اینگونه نیست.
آقای احمدی نژاد گفت: احتمال می دهم ایشان تحت تاثیر برخی رسانه های آمریکایی قرار گرفته است.
تصویر
رئیس جمهور افزود :ما وقتی از کسی دعوت می کنیم به او اجازه می دهیم هر چیزی را که می خواهد بگوید ، نه اینکه ابتدا خودمان سخنرانی کنیم وبه او بگوییم پاسخ دهد.
آقای احمدی نژاد به کنایه گفت: ایشان حتی بیشتراز وقت من سخنرانی کرد.
این جمله باغث خنده دانشجویان شد.
رئیس جمهوردر پایان از مسوولان ودانشجویان دانشگاه کلمبیا تشکر کرد ودر میان ابراز احساسات حضار به سخنان خود پایان داد.
جام جم
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 330
تاریخ عضویت: شنبه 27 مرداد 1386, 6:25 pm
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 37 بار

پست توسط limo_torosh »

مشروح سخنان رئیس جمهور در دانشگاه کلمبیا
تصویر
واحد مركزي خبر: دکتر احمدی نژاد در آغاز سخنان خود با ابرازخرسندی از حضور در جمع دانشگاهیان آمریکا به تجلیل از مقام علم وعالم پرداخت و گفت: در هر دوره ای که بشر قدر اندیشمندان وعالمان را شناخته است به سمت رشد وپیشرفت رفته است و برعکس هرگاه از تجلیل از اندیشمندان غافل شده رو به تاریکی وجهل وانحطاط نهاده است.
رئیس جمهور دانشمندان را چراغهای هدایت بشر خواند وافزود: علم وعالم در ادیان الهی از جمله در اسلام بشدت تکریم شده اند ودر فرهنگ ما علم به نور تشبیه شده است که قلب انسان را هدایت می کند.
آقای احمدی نژاد خاطر نشان کرد: محدود کردن علم به دایره علوم تجربی جفا به علم است چرا که انسان دارای ابعاد مختلفی است وامری که بتواند انسان را هدایت کند نمی تواند به علم تجربی محدود باشد.
آقای ‌احمدی نژاد در ادامه سخنان خود در جمع استادان ودانشجویان دانشگاه کلمبیا افزود: آنهایی که دلبستگی های مادی و گروهی دارند در مقابل حقایق عالم قرار می گیرند و حتی اگر این حقایق را پذیرفته باشند در مقابل آن تمکین نمیکنند.
رئیس جمهور بسیاری از جنگهای عالم را ناشی از همین مساله دانست و تصریح کرد: آیا آنها که در طول تاریخ جنگها را بر بشر تحمیل کردند نمی دانستند که جان و مال ، ناموس وانسانیت ارزش ندارد یا میدانستند و به آن توجهی نکردند واقعیت این است که تا قلب انسانها خالی از کینه نباشد نمی توانند در مسیر درست حرکت کنند.
دكتر احمدی نژاد با بیان اینکه در فرهنگ ما نور را به علم معنا کرده اند تصریح کرد: علم چیزی است که بشر را از گمرامی نجات می دهد و اورا هدایت می کند و خدا آن را بر قلب هر کسی که می خواهد می تاباند.
وی افزود: اگر قبول کنیم علم مفهوم نور است آنگاه دایره علم از علوم تجربی بیرون میرود و هر چیز پیدا و پنهانی را در بر می گیرد.
رئیس جمهور یکی از جفاهای به علم را محدود کردن آن به علوم تجربی برشمرد و گفت: انسان از جسم و روح تشکیل شده است که روح بر ماهیت وجودی و جسم غلبه دارد و رابطه علم نیز با پاکیزگی روح و جان تنگاتنگ است و کسی علم واقعی را در اختیار دارد که پاکی روح و اخلاق نیکو داشته باشد.
آقای محمود احمدی نژاد تصریح کرد: علم و معرفت یک حقیقت زلال و پاک است و روشنایی است و پژوهشگری می تواند ان را در اختیار داشته باشد که روحی پاک و زلال و جدا از خودخواهی ها و خودپرستی ها داشته باشد.
تصویر
رئیس جمهور دو ماموریت همه انبیا الهی را تلاوت آیات و نشانه های حق بر مردم و هدیه کردن تزکیه و پاکی به مردم دانست وافزود: خداوند پیامبر را به عنوان معلم معرفی میکند و او کسی است که پیامبران را برانگیخت که آیات الهی را براي مردم بخوانند و آنها را از ناپاکی ، جهل ، نادانی و خرافه پرستی به سوی نور و اخلاق صحیح هدایت کند و این در همه پیامبران از ابراهیم ، اسحاق و یعقوب تا موسی و عیسی و محمد مصطفی (ص) مشترک است.
رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در جمع دانشگاهیان کلمبیا گفت :متاسفانه امروز علم در خدمت سیاست وقدرت قرار گرفته است تا سلطه طلبان ملت ها را چپاول کنند و با استفاده از شیوه ها و ابزارهای علمی ملتها را چپاول و برای ملت ها فضای ناامنی ایجاد کنند.
این قدرتها تمام امور راتحت کنترل گرفته اند آزادیهای فردی را کنترل می کنند وحتی به حریم خصوصی افراد هم وارد می شوند اما با استفاده ار رسانه ها اقدامات فریبکارانه خود را در سراسر جهان توجیه می کنند.
رئیس جمهور افزود: این قدرتها با سو ء استفاده از علم وعالم- فرهنگ ها و ملت ها را مورد حمله قرار می دهند تلاش میکنند با نابودی فرهنگ ها ، ملت ها را بی هویت کنند و ملت ها را به ذلت و مصرف گرایی بکشانند تا زمینه را برای چپاول منابع معنوی و مادی ملت ها فراهم کنند.
رئیس جمهور انحصار علم در دست برخی کشورهای قدرت طلب را مورد انتقاد قرار داد و گفت: برخی کشورها نمی خواهند همه جامعه بشری از فواید علم استفاده کنند ومی خواهند با انحصار علم آن را به وسیله ای برای زورگویی وپایمال کردن حقوق دیگر ملتها قرار دهند که این مسئله با روح علم یعنی نور وهدایت در تضاد است.
آقای احمدی نژاد گفت : اگر جنگ اتمی در جهان اتفاق بیفتد چه کسی پاسخگوی جنایاتی خواهد بود که در حق بشر انجام می شود.
آقای احمدی نژاد پرسید آیا سلاحهای هسته ای برای دفاع از امنیت است و چه دستاوردی برای بشریت داشته است ؟ اثر تشعشعات بمب های هیروشیما و ناگازاكي بر ساکنان آن باقی است چه کسی جواب این فجایع را می دهد.
رئیس جمهور از موضع یک استاد دانشگاه گفت: کار اصلی من استادی دانشگاه است و کلاسهای من هنوز هم هر هفته برقرار میشوند ودانشجویان من مشغول کار علمی هستند. من به عنوان یک استاد دانشگاه سال گذشته دو سوال مطرح کردم اما به جای پاسخ به آنها سیل تهمت و اتهام را روانه من کردند آن هم از سوي کسانی که از همه بیشتر داعیه آزادی داشتند.
رئیس جمهور قبل از طرح مجدد دوسوال خود خطاب به دانشگاهیان کلمبیا گفت :آیا می دانید فلسطین یک زخم کهنه 60 ساله است و 60 سال است که هر روز زن و بچه های بیگناه توسط هلی کوپترها و هواپیماهای صهیونیستها بمباران می شوند وصهیونیستها آشکارا شعار توسعه طلبی سر میدهند. من به عنوان یک استاد دانشگاه برای این 60 سال دو سوال مطرح کردم.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید جواب دو سوال مطرح شده را درباره هولوکاست بدهند گفت: من هم مثل هر دانشگاهی دیگر تا پاسخ سوالم را نگیرم ساکت نخواهم نشست و البته آنها می توانند جواب مرا هر گونه که بخواهند بدهند.
آقای احمدی نژاد با طرح دوباره این دو سوال گفت :چرا نمی گذارند درباره واقعه هولوکاست تحقیق شود ؟ چرا محققانی راکه می خواهند دراین زمینه تحقیق کنند در همین آمریکا و اروپا زندانی می کنند آیا نمی توان درباره هولوکاست همچون مفاهیمی چون ازادی ، دمکراسی ، فیزیک ، شیمی و غیره تحقیق کرد.
تصویر
Major
Major
پست: 584
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 17 بهمن 1385, 2:53 am
سپاس‌های ارسالی: 16 بار
سپاس‌های دریافتی: 69 بار

پست توسط majidjon13 »

شبکه ي خبري سي ان ان عنوان War Of Words را براي سخنراني احمدي نژاد در دانشگاه کلمبيا انتخاب کرد. اما به واقع اين جلسه چيزي فراتر از جنگ کلمات بود.
شايد بتوان دانشگاه کلمبيا را خواهر خوانده دانشگاه پلي تکنيک تهران لقب داد. جايي که سال گذشته دانشجويان تندترين انتقادات و اعتراضات را نسبت به احمدي نژاد به نمايش گذاشتند.
شايد احمدي نژاد فکر نمي کرد درخواست نماينده دائم ايران در سازمان ملل براي سخنراني او در اين دانشگاه شرايطي را برايش رقم بزند که از آن لحظات بتوان به عنوان سخت ترين روزهاي رياست جمهوري او نام برد.
در اين شرايط بود که رييس دانشگاه ميزبان، رييس دولت حکومت ايران را يک Petty and Cruel Dictator ناميد و اضافه نمود بر دوش خود مسوليت سنگين نمايندگي تفکرات دموکراتيک و آزادي خواهان را در برابر افکاري پليد و شرم آور احساس مي کند.
لي بولينگر که پيشتر احمدي نژاد را ديکتاتوري دون مايه خوانده بود، افزود شما به آمريکا آمده ايد و آزادانه نظراتتان را بيان مي کنيد، شرايطي که در حکومت شما براي شهروندان خودتان فراهم نيست.
رييس دانشگاه کلمبيا با اشاره به ابعاد نقض حقوق بشر در ايران، شرايط اقليت هاي ديني و قومي، تعرض به زنان، جوانان و مطبوعات خطاب به احمدي نژاد متذکر شد که از او پاسخ هاي روشن و دقيقي مي خواهد.
بولينگر در سخنانش بارها و بارها با کلمات تحقير کننده و لحني تند، احمدي نژاد را مورد خطاب قرار داد، شرايطي که در سخنان دانشجويي که در ابتداي جلسه اجازه سخن گفتن يافته بود نيز ديده شد.
در حالي که چندين بار سخنان رييس دانشگاه کلمبيا با تشويق حضار همراه شده بود، احمدي نژاد در پاسخ به سوالي در مورد همجنس گرايان مدعي شد که در ايران هم جنسگرايي وجود ندارد.
پاسخي که در ايتدا خنده بلند اکثريت دانشجويان حاضر در جلسه را به همراه داشت اما وقتي که احمدي نژاد به وضوح با تغيير حالت و عصبانيت پاسخ خود را تکرار کرد، فرياد هو دانشجويان در سالن طنين انداز شد.
شرايط سخت و عذاب آوري که احمدي نژاد با آن روبرو شد کاملا اثرات خود را در چهره و واکنش هايش گذاشته بود. با اين حال احمدي نژاد همچنان همه اتهامات رد کرد و مدعي شد در ايران آزادي، رفاه و پيشرفت وجود دارد.
در بيرون دانشگاه نيز جمعيت بسيار زيادي از آمريکايي ها، ايرانيان مهاجر، يهوديان و فعالين حقوق بشر تجمع کرده بودند که اکثريت عليه احمدي نژاد شعار مي دادند. شايد عجيب نباشد اگر ديلي نيوز نيويورک اين تيتر را براي صفحه اول خود انتخاب کند: Evil At Hell .

jomhour.ir
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”