نشان لیاقت لیگ برتر را به سینه پیروانی بچسبانید!

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: www.ir-dl.ir
سپاس‌های ارسالی: 2151 بار
سپاس‌های دریافتی: 1069 بار
تماس:

نشان لیاقت لیگ برتر را به سینه پیروانی بچسبانید!

پست توسط nt »

علي‌رضا نيكبخت واحدي:

نشان لياقت ليگ برتر را به سينه پيرواني بچسبانيد

از معدود بازيكناني است كه در طول جريان يك ديدار تمام حركاتش زير ذره‌بين بوده و نمي‌تواند همانند ساير هم تيم‌هاي خود آزادي عمل داشته باشد. اين توجهات و نگاه‌هاي موشكافانه در خارج از مستطيل سبز نيز دست‌برداراين بازيكن نيست و هر روز سوژه جديدي كه او نقش كليدي را در آن ايفا كرده مطرح مي‌شود.

عدم همكاري بازيكنان پرسپوليس با يكديگر در زمين كه از زبان او بازگو شده و درگيري با برخي از هواداران منتسب به استقلال تهران مهمترين اخباري است كه اين روزها حسابي فكر و ذكر علي‌رضا نيكبخت واحدي را به خود معطوف كرده است. گروه فوتبال خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)؛ دقايقي با اين بازيكن به گفت و گو پرداخته كه ماحصل صحبت‌هاي انجام شده از نظرتان مي‌گذرد:

باز هم شهر را شلوغ كردي و خبر ديگري از درگيري‌ات با هواداران استقلال به گوش رسيده است، در پرسپوليس هم دوست داري كماكان در حواشي فوتبال به سر ببري؟

اصل اين خبر كذب محض است كه من دوست داشته باشم از طريق آن نگاه‌ها را به سمت خودم متوجه كنم. از وقتي كه به پرسپوليس آمدم هواداران استقلال هموازه برخورد خوبي با من دارند و هنوز هم اظهار لطف خود را نشان مي‌دهند، فكر مي‌كنم از معدود بازيكنان سرخابي باشم كه هواداران دو تيم دوستش دارند و به او احترام مي‌گذارند.

تمام اين صحبت‌ها را كردي كه اصل خبر را تأئيد نكني و از گفتن حقيقت طفره بروي؟

خير، اتفاقا همين امروز (سه‌شنبه سوم مهر) كاشاني مديرعامل باشگاه مرا فراخوانده كه اصل ماجرا را از زبان خودم بشنود و قطعا براي اثبات حقايق بي‌تفاوت از كنار نشر اكاذيب منبع خبر نمي‌گذرم و از آن شكايت خواهم كرد تا ديگر به اين راحتي‌ها با آبروي كسي بازي نكنند.

در مصاحبه‌اي هم از عدم پاسكاري بازيكنان پرسپوليس با خودت و خودخواهي آنها صحبت كرده بودي، چرا، مگر آنها به فكر پياده كردن اهداف شخصي خود هستند؟

منظور من تمام بازيكنانم پرسپوليس نبودند، عده‌اي از آنها در زمين تكروي مي‌كنند و دوست دارند به ثمر رساندن گلي را به نام خود بزنند كه فكر مي‌كنم اين رويه اشتباه باشد و هيچ‌وقت نبايد اهداف شخصي نسبت به كار گروهي ارجحيت پيدا كند.

برخي منابع خبري جسته و گريخته به اختلاف پشت پرده تو و خليلي دامن مي‌زنند و گفته بودند كه نيكبخت مهاجم مكمل كنار خود را خودخواه خوانده است؟

من با هيچ كسي مشكلي ندارم و اگر اختلافي هم داشته باشم به خود او مستقيم مي‌گويم، خليلي در كنار من خوب كار كرده و نقش بسزايي در موفقيت تيم داشته است. گلزني من يا او مهم نيست و همان طور كه در جريان بازي‌هاي پرسپوليس ديده‌ايد فرصت‌هاي گلزني مسلم را در اختيار يكديگر قرار مي‌دهيم، در فصل گذشته هم با كعبي چنين وضعيتي داشتيم و گلزني خود را فداي نتيجه گرفتن تيم كرديم.

گفته بودي كه راه‌آهن مقابل پرسپوليس فقط ضد فوتبال بازي مي‌كرد و درست به همين دليل بود نتوانستيد در اين ديدار پيروز شويد، مقاومت سپاسي چه طور، آنها 40 دقيقه از شما 3 بر يك عقب بودند و در عرض 10 دقيقه كار را به تساوي 3 بر 3 كشاندند؟

حساب غلام پيرواني و تيمش را با بقيه بايد جدا كرد، او در حالي كه اكثر مهره‌هاي كليدي خود را از دست داده باز هم با يك سري جوان بي‌ادعا در ليگ هفتم عالي كار كرده و بازيكن‌سازي حرفه‌اي را به رخ ساير مربيان مي‌كشد. به نظر من اگر قرار باشد نشان لياقت ليگ برتر را به مربي اهدا كنند، بهترين گزينه غلام پيرواني است كه بايد آن نشان را به سينه خود بچسباند. آنها مقابل پرسپوليس و جلوي چشمان بيش از 70 هزار نفر تماشاگر بدون استرس كار كردند و توانستند يك امتياز به دست آورند و نشان دهند كه ديگر براي بقا در ليگ نمي‌جنگند.

پرسپوليس در هفته هفتم مقابل پاس همدان در خانه حريف قرار خواهد گرفت، چه نتيجه‌اي را براي اين ديدار پيش‌بيني مي‌كني؟

به هر صورت هر 2 تيم انگيزه‌هاي متفاوتي دارند و براي برد به زمين خواهند آمد، اما اين وسط حساب پرسپوليس فرق مي‌كند و ما براي ادامه روند صعودي در جدول تشنه پيروزي هستيم و سرپا حمله خواهيم بود.

نتيجه‌اي را براي اين ديدار بيرون از خانه پيش‌بيني نكردي، پرسپوليس در بيرون از خانه خوب نتيجه گرفته و قطعا فشاري كه بر بازيكنانش در ورزشگاه آزادي متحمل مي‌شود را نمي‌بينيد؟

قطعا همين طور است، يك تيم اگر ادعاي قهرماني در ليگ را دارد بايد چه در خانه و چه در بيرون از خانه حداكثر امتيازات را كسب كند تا در پايان رقابت‌ها كار قهرماني‌اش به اما و اگر نكشد و به خاطر تنها يكي، دو امتياز به هدفش نتواند برسد.

بالاخره در آزمايش دوپينگ ليگ برتر شركت كردي و به تمام شايعات موجود پايان دادي؟

مگر قرار بود شركت نكنم، هيچ تفاوتي ميان بازيكنان ليگ برتري وجود ندارد و همه در برابر قانون برابر و يكسان هستند، من هم از اين قانون مستثني نبودم و براي از بين بردن شايعات موجود كه مي‌گفتند نيكبخت از دادن تست دوپينگ فراري است اولين نفر در كميته ملي المپيك حاضر شدم و اين مسأله باعث تعجب شريف مسوول اين كميته در فدراسيون فوتبال شده بود و خيلي خوشحال شد از اينكه حضورم ثابت كرد نيكبخت براساس توانايي‌هاي خود به جايي در فوتبال ايران رسيده و نيازي هم به استفاده از مكمل و ساير هرمون‌هاي موجود كه اين روزها مشتري فراواني هم دارد نخواهد داشت.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”