اخبار پزشکی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

Major I
Major I
پست: 79
تاریخ عضویت: دوشنبه 16 مهر 1386, 11:31 pm
سپاس‌های دریافتی: 14 بار
تماس:

پست توسط METRON »

افزايش اعتماد به نفس آمار مبتلايان به ايدز را كاهش مي‌دهد

زاهدان ، خبرگزاري جمهوري اسلامي

عضو هيات علمي دانشگاه الزهرا(س) تهران گفت: افزايش اعتماد به نفس و ترسيم باورهاي مثبت، آمار مبتلايان به ايدز را در كشور كاهش مي‌دهد.

فريبا روايي روز پنجشنبه در همايش سراسري رفتارهاي پرخطر در زاهدان افزود: مسوولان مي‌توانند با تزريق باورهاي مثبت و تغيير حركت زندگي جوانان با استفاده از تكنيكهاي حمايتي، آمار مبتلايان به ويروس اچ.آي.وي را كاهش دهند.

وي بيان كرد: قرار دادن افراد مبتلا به اين ويروس زير چتر حمايتي مسوولان باعث كاهش رفتارهاي پر خطر ديگر در جامعه مي‌شود.

او ادامه داد: افراد مبتلا به ايدز كه مشكل فراوان رواني و جسماني دارند همواره نياز به آرامش‌بخشي از سوي ديگران دارند.

وي گفت: ادامه اين وضعيت كه با افق‌هاي نامناسب در آينده روبه رو است مي‌تواند تاكيدي جدي بر لاپوشاني، قبول واقعيتها و چاره‌انديشي داشته باشد.

او تصريح كرد: اكنون باتوجه به جوان بودن بيشتر جمعيت جامعه بايد رفتارهاي غيراصولي را كنار گذاشت و با افراد در معرض خطر به خصوص جوانان به زبان و ادبيات آنان از بيماري ايدز، راههاي انتقال و پيشگيري سخن گفت.

وي افزود: ايدز نه واكسن دارد و نه براي آن حداقل تاكنون درمان قطعي پيدا شده اما هر كدام از افراد جامعه بايد خود را از ابتلا به اين بيماري مصون نگه دارند.

عضو هيات علمي دانشگاه الزهرا(س) گفت: اكنون با توجه به نبود درمان براي بيماران مبتلا به ايدز، موثرترين شيوه و راه به خصوص در جامعه جوان ايران "وفاداري به خانواده و توسعه معنويت در جامعه" است.

همايش سه روزه سراسري رفتارهاي پرخطر از روز سه‌شنبه با حضور پزشكان، كارشناسان و برخي مسوولان حوزه بهداشت و درمان در دانشگاه سيستان و بلوچستان آغاز شده و امروز پايان مي‌يابد
Major I
Major I
پست: 79
تاریخ عضویت: دوشنبه 16 مهر 1386, 11:31 pm
سپاس‌های دریافتی: 14 بار
تماس:

واکسنی برای مقابله با سرطان

پست توسط METRON »

تصویر

محققان مرکز سرطان دانشگاه جرجیا واکسنی را بر اساس کربوهیدرات تولید کرده اند که موفق شد در موش ها پاسخ ایمنی قدرتمندی را در برابر سلول های سرطانی ایجاد کند. پروفسور «گریت یان بونز» مجری این تحقیقات گفت؛ «توانستیم در موش ها پاسخ های شدید پادتن یا آنتی بادی را متوقف کنیم و نشان داده ایم که پاسخ های پادتن کاربردی است، به عبارت دیگر، می تواند سلول های سرطانی را از بین ببرد.» واکسن ها معمولاً با فعال کردن سیستم ایمنی، با شناسایی و حمله به ویروس یا باکتری ها مانع از ابتلا به بیماری ها می شوند. اما واکسنی که «بونز» و همکارانش ابداع کرده اند یک واکسن درمانی است که به سیستم ایمنی بدن یاد می دهد با بیماری موجود مبارزه کند. «بونز» افزود؛ «ما به واکسنی نیاز داریم که نگذارد سیستم ایمنی فقط و فقط به دنبال کربوهیدراتی که در تومورهای یافت می شود، بگردد. به عبارت دیگر هیچ مورد حاشیه یی نباید وجود داشته باشد که بتواند پاسخ ایمنی بدن را به چیز دیگری به جز تومور کربوهیدراتی تحریک کند.»

روزنامه اعتماد
Major I
Major I
پست: 79
تاریخ عضویت: دوشنبه 16 مهر 1386, 11:31 pm
سپاس‌های دریافتی: 14 بار
تماس:

پست توسط METRON »

  كمك پروتئيني در سمندر آبي امكان بازسازي اعضاي بدن انسان فراهم مي  


دانشمندان با كشف يك پروتيئن مهم در سمندرآبي به سرنخ هايي در زمينه بازسازي و ترميم آسيب هاي وارده به بدن انسان دست يافته اند. به گزارش ايسنا، اين پروتئين كليدي به سمندر آبي كمك مي كند كه دست و پاهاي آسيب ديده خود را دوباره ترميم كرده و رشد دهد. محققان مي گويند اين كشف مي تواند راهنمايي براي تحقيقات آتي در زمينه بازسازي بدن انسان ارائه كند. هم اكنون در پژوهشي جديد توسط يك تيم انگليسي، پروتئيني موسوم به NAG شناسايي شده كه در سلولهاي عصبي و پوستي پنهان است و نقش اصلي در زمينه توليد دسته اي از سلولهاي بالغ با عنوان <بلاستما> ايفا كرده و رشد مجدد بخشهاي از دست رفته اعضاي بدن را موجب مي شود. مزيت اين پروتيئن آن است كه حتي اگر عصب عضو مجروح نيز آسيب ببيند باز هم مي توان با توليد اين پروتئين به طور مصنوعي در سلول ها رشد بافتها و اعضاي آسيب ديده را موجب شد.
 
Major I
Major I
پست: 79
تاریخ عضویت: دوشنبه 16 مهر 1386, 11:31 pm
سپاس‌های دریافتی: 14 بار
تماس:

كشف چگونگی عبور ویروس هپاتیت C از دفاع های سلولی

پست توسط METRON »

ویروس كشنده هپاتیت C مستقیما ازسلولی به سلول دیگر لیز خورده و به این ترتیب، از دفاع های بدن عبور می كند.
به گزارش BBC ، محققان دانشگاه بیرمنگام می گویند این مكانیسم به شرح گسترش سریع ویروس در برخی بیماران كمك می‌كند.
ویروس ها وارد سلول ها شده ، تكثیر می یابند و سپس تعداد زیادی از آنها سلول را منهدم می كند تا دوباره این چرخه را تكرار كنند.
اما برخی ویروس ها مجبور نیستند پیش از آلوده كردن سلول دیگر ، سلول میزبان را ترك كنند و می توانند مستقیما بین سلول ها حركت داشته باشند.
انتقال سلول به سلول به ویروس این امكان را می دهد كه از برخی سیستم های دفاعی مهم بدن عبور كند درحالی كه آنتی بادی ها فقط قادرند به ویروس های خارج از سلول حمله كنند.
این موجب ناامیدی دانشمندانی شده است كه در تلاش بودند برای توقف ویروس از افزایش دفاع های آنتی بادی استفاده كنند.
اكنون محققان باید با شناخت بهتر ویروس ، روشهای گیر انداختن این میكرب بی رحم را بیابند.

روزنامه جام‌جم
Major I
Major I
پست: 79
تاریخ عضویت: دوشنبه 16 مهر 1386, 11:31 pm
سپاس‌های دریافتی: 14 بار
تماس:

تهیه واكسن نانو امولسیونی سیاه زخم

پست توسط METRON »

تهیه واكسن نانو امولسیونی سیاه زخم

تصویر

دانشمندان گروه پزشكی میشیگان یك واكسن نانوامولسیونی برای پیشگیری از ابتلا به سیاه زخم تهیه كرده‌اند كه از واكسن موجود موثرتر بوده و استفاده از آن آسان‌تر است.
به گزارش ماهنامه فناوری نانو ، در این مطالعه نانو امولسیون و یك پروتئین نوتركیب از باسیل‌های سیاه زخم برای ساخت واكسن تركیب و بر روی موش‌ها و خوك‌ها آزمایش شدند.
پژوهشگران با وارد كردن نانوامولسیونی از آب، روغن دانه سویا، الكل و سورفكتانت برای ایجاد قطرات ریزی به اندازه ‪ ۲۰۰‬تا ‪ ۳۰۰‬نانومتر به داخل بینی حیوان توانستند یك پاسخ مصونیت قوی دریافت كنند.
این ذرات روغن آنقدر كوچك هستند كه می‌توانند یك پروتئین كلیدی سیاه زخم را از داخل غشای بینی عبور دهند و در نتیجه سلول‌های سیستم ایمنی اجازه واكنش با پروتئین را داشته باشند تا یك پاسخ ایمنی محافظتی ایجاد شود.
این سیستم ایمنی سریع و بدون معطلی در مواجهه با میكروب‌ها و ضد آنها وارد عمل می‌شود.
این واكسن سیاه زخم نانو امولسیونی علاوه بر حذف نیاز به سوزن مزیت دیگری نیز دارد.
پژوهشگران معتقدند ذخیره و استفاده از این واكسن در مكانی كه یخچال ندارد، آسان است.
یك واكسن موثر با كاربرد آسان می‌تواند ابزار ارزشمندی برای سازمان‌های حافظ سلامتی باشد.
پژوهشگران معتقدند كه اگر واكسن سیاه زخم بر پایه نانوامولسیون توسعه یابد می‌تواند حتی بعد از اینكه شخص در معرض حمله سیاه زخم قرار گرفت به همراه آنتی‌بیوتیك‌ها به راحتی بكار گرفته شود.
آزمایش‌ها نشان داده‌اند كه این واكسن اثر جانبی مهمی ندارد و یك ایمنی موثر برای حداقل شش ماه ایجاد می‌كند. این مطالعه در مجله عفونت و ایمنی ‪ «Infection and Immunity»‬ منتشر شده است.

روزنامه جام‌جم
Major I
Major I
پست: 79
تاریخ عضویت: دوشنبه 16 مهر 1386, 11:31 pm
سپاس‌های دریافتی: 14 بار
تماس:

پست توسط METRON »

استامینوفن کدئین رکورددار مصرف خودسرانه دارو در ایرانتصویر


آنتی ‌بیوتیک ‌ها به علت نوع تاثیر دارویی که دارد، بدترین داروهایی است که به شیوه غیر منطقی و خودسرانه در کشور مصرف می‌ شود.
دکتر سعید بشردوست، متخصص بیماریهای داخلی تاکید کرد: تجویز غیرمنطقی داروها علاوه بر تبعاتی که بر سلامتی افراد دارد، هزینه‌ های غیرمتعارف بر دوش مردم و سازمانهای بیمه ‌گر تحمیل می ‌کند.
وی از استامینوفن ‌کدئین، قرص ‌سرماخوردگی، کپسول آموکسی سیلین و رانیتیدین، به عنوان چند قلم دارویی نام برد که به لحاظ تعداد، پر مصرف ترین داروها در کشور است.
بشردوست با بیان اینکه مصرف بیش از حد دارو مشکلاتی را به همراه دارد، تصریح کرد: البته مصرف کمتر از مقدار تجویز شده نیز، مانع از اثر بخشی دارو می‌ شود.
این متخصص بیماریهای داخلی، ادامه داد: مصرف دارو از مهم ترین ارکان درمان بیماری است اما مصرف خودسرانه و غیرمنطقی آن، علاوه بر عدم درمان بیماری، باعث ایجاد عوارض دارویی در طولانی مدت می‌ شود.
وی، با اشاره به تاثیر دارویی که آنتی ‌بیوتیک ‌ها دارد، گفت: آنتی بیوتیک ها از بدترین نوع داروهایی است که به شیوه غیر منطقی و خودسرانه مصرف می‌ شود.
به گفته بشردوست، مصرف غیر ضرور آنتی بیوتیک ها و عدم نیاز بدن به این قبیل دارو، باعث می شود میکروب‌ های بدن در برابر ‌داروها مقاوم شود و در صورتی که بدن دچار عفونت شود، استفاده از آنتی ‌بیوتیک در درمان بیماری موثر نخواهد بود.

خبرگزارى مهر
Major I
Major I
پست: 79
تاریخ عضویت: دوشنبه 16 مهر 1386, 11:31 pm
سپاس‌های دریافتی: 14 بار
تماس:

پست توسط METRON »

هفتمين كنگره بين‌المللي بيماري‌هاي زنان و مامايي ايران از ‪ ۱۸‬تا ‪۲۲‬ آبان ماه در سالن همايش‌هاي رازي برگزار مي‌شود.

در اين كنگره كه بيش از ‪ ۱۵۰۰‬متخصص و ماما از سراسر جهان حضور دارند به بحث و بررسي در خصوص آخرين روشهاي درمان دارويي و جراحي در رشته زنان و مامايي پرداخته مي‌شود.

دكتر "عبدالرسول اكبريان" رييس هفتمين كنگره بيماري‌هاي زنان و مامايي با اعلام اين خبر افزود كنگره امسال با حضور متخصصان زنان و زايمان، انكولوژي، اطفال، ارولوژي، متخصصان بهداشت و تنظيم خانواده، پزشكان عمومي و ماماهاي ايران و كشورهاي آمريكا، انگليس، فرانسه، اتريش، آلمان، استراليا، مصر، مالزي، بنگلادش، هندوستان و عربستان برگزار مي‌شود.

وي گفت بهداشت باروري، روشهاي جلوگيري از بارداري، تكنيك‌هاي نوين آندوسكوپي، بررسي مشكلات غدد درون ريز، مامايي مدرن، ايدز و بيماري‌هاي مسري، پوكي استخوان و تنظيم خانواده و پيشگيري از سرطان‌هاي پستان از جمله موضوعات مهم مورد بررسي در اين كنگره است.

وي افزود همچنين در اين كنگره، آينده مامايي و بحث نانوتكنولوژي، مهندسي ژنتيك و استفاده از نانو ذرات در تشخيص زودرس بيماريهاي زنان و جنين و مادران در دوران بارداري و همچنين ريزداروها در درمان بيماري‌هاي شايع زنان مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

در بخش زنان و زايمان ‪ ۶۰۰‬مقاله و در رشته پرستاري ‪ ۹۰۰‬مقاله به دبيرخانه كنگره ارسال شده است. ‪ ۱۵۰‬مقاله در هر كدام از رشته‌ها جهت سخنراني در كنار ‪ ۵۰‬سخنراني جهت مهمانان برجسته داخلي و خارجي و همچنين ‪ ۱۰۰‬مقاله بصورت پوستر انتخاب شده است كه طي روزهاي برگزاري كنگره ارايه مي‌شوند.

علاقه‌مندان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به پايگاه اينترنتي اين كنگره به نشاني ‪ [External Link Removed for Guests]‬مراجعه نمايند.
Major I
Major I
پست: 79
تاریخ عضویت: دوشنبه 16 مهر 1386, 11:31 pm
سپاس‌های دریافتی: 14 بار
تماس:

پست توسط METRON »

نوزدهمين كنگره بين‌المللي سرطان آسيا و اقيانوسيه همراه با اولين كنگره پرستاري آسيا و اقيانوسيه از ‪ ۲۴‬تا ‪ ۲۶‬آبان ماه امسال در تهران برگزار مي‌شود.

دكتر "اردشير قوام زاده" رئيس نوزدهمين كنگره سرطان آسيا و اقيانوسيه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام اين خبر افزود براي اولين بار كنگره مهم سرطان آسيا و اقيانوسيه در ايران برگزار مي‌شود.

وي گفت حدود ‪ ۴۰۰‬مقاله به اين كنگره ارسال شده كه ‪ ۲۲۱‬مقاله مربوط به بخش پزشكي است از اين بين ‪ ۶۵‬مقاله به صورت سخنراني و ‪ ۱۵۶‬مقاله هم به صورت پوستر ارايه مي‌شود.

در بخش پرستاري نيز حدود ‪ ۱۵‬مقاله به صورت سخنراني و ‪ ۴۷‬مقاله هم به صورت پوستر ارايه مي‌شود.

دكتر قوام زاده يادآور شد در اين كنگره بيش از هزار نفر شركت دارند و حدود ‪ ۸۱‬سخنران خارجي از كشورهايي از سراسر جهان و بخصوص كشورهاي آسيا و اقيانوسيه شركت دارند.

وي گفت تمامي متخصصان مرتبط با سرطان، پرستاران و كساني كه در آزمايشگاه‌ها كار مي‌كنند و ساير علاقه‌مندان مي‌توانند در اين كنگره شركت كنند.

رئيس نوزدهمين كنگره سرطان آسيا و اقيانوسيه گفت يكي از مهمترين اهداف برگزاري اين كنگره در ايران فراهم كردن زمينه‌هاي لازم و گسترش تبادل اطلاعات علمي با ساير كشورها است.

دكتر قوام زاده گفت با توجه به شيوع نسبتا بالاي سرطان‌هاي گوارشي در ايران يكي از موضوع‌هاي مورد توجه در اين كنگره پرداختن به اين موضوع و ارايه راهكارهايي براي كاهش اين بيماري در سالهاي آينده است.

وي گفت سرطان مري در مناطق شمالي كشور و بخصوص در استان گلستان بسيار بالاست و سرطان معده نيز در اردبيل نسبت به ساير مناطق از شيوع بالايي برخوردار است.

شركت در نوزدهمين كنگره سرطان آسيا و اقيانوسيه از ‪ ۱۲‬امتياز بازآموزي و كنگره پرستاري نيز از ‪ ۹‬امتياز بازآموزي برخوردار است.

همچنين در اين كنگره دو كارگاه برگزار مي‌شود كه شركت در اين كارگاه‌ها نيز از ‪ ۲/۵‬امتياز برخوردار است.

نوزدهيمن كنگره سرطان آسيا و اقيانوسيه از ‪ ۲۴‬تا ‪ ۲۶‬آبان ماه امسال در سالن همايش‌هاي رازي تهران برگزار مي‌شود.

كنگره قبلي در كشور كره جنوبي برگزار شده است.
Major I
Major I
پست: 79
تاریخ عضویت: دوشنبه 16 مهر 1386, 11:31 pm
سپاس‌های دریافتی: 14 بار
تماس:

فرایند شیمیایی جدیدی در خون کشف شد

پست توسط METRON »

تصویر


گروهی از دانشمندان آمریکایی یک فرایند شیمیایی را کشف کردند که به هموگلوبین مرتبط بوده و می تواند در عرصه درمان بیماری های قلبی عروقی بسیار موثر باشد.
محققان دانشگاه "ویک فارست" و " موسسات ملی بهداشت" که نتایج تحقیقات خود را در مجله "نتچر بیولوژی شیمیایی" منتشر کرده اند، فرایندی را کشف کردند که تاکنون ناشناخته بود. این فرایند شیمیایی با هموگلوبین در ارتباط است و می تواند در عرصه درمان بیماری های قلبی عروقی مفید باشد.
این دانشمندان در تحقیقات خود کشف کردند که هموگلوبین از طریق یک واکنش کاتالیزوی که ماهیت بیوشیمیایی آن این مولکول مهم خون را تغییر نمی دهد، می تواند نمک های نیتروژن را به اکسید نیتروژن تبدیل کند.
تاچندی قبل، این ایده که هموگلوبین در شکل گیری اکسید نیتروژن شرکت می کند، از اعتبار کمی برخوردار بود چراکه هموگلوبین غنی از آهن است و در تماس با اکسید نیتروژن که از رگ های خون آزاد می شود، این اکسید را مصرف می کند.
اما اکنون این دانشمندان نشان دادند که همگلوبین به کمک یک ماده کاتالیزور می تواند در شکل گیری اکسید نیتروژن نقش داشته باشد.
دراین خصوص کیم شاپیرو، سرپرست این تیم تحقیقاتی توضیح داد:" معتقدیم که این تناقص را که نشان می دهد چگونه هموگلوبین نمک های نیترید را به اکسید نیتروژن تبدیل می کند حل کرده ایم. درحقیقت هموگلوبین در این فرایند بدون اینکه خود در داخل گلبول های قرمز تغییر کند، این عملکرد بیولوژیکی را انجام می دهد."
در سال ۲۰۰۳ کشف شده بود که سلولها از نیتریدها برای تولید اکسید نیتروژن استفاده می کنند و به تازگی نیز محققان واکنش های بین نیتریدها و هموگلوبین که "تری اکسید دی نیتروژن" را می سازند درک کرده بودند. تری اکسید دی نیتروژن بعدا تبدیل به اکسید نیتروژن و دی نیتروژن می شود.

خبرگزارى مهر
Major I
Major I
پست: 79
تاریخ عضویت: دوشنبه 16 مهر 1386, 11:31 pm
سپاس‌های دریافتی: 14 بار
تماس:

نشانگر جدید تشخیص بیماری آلزایمر کشف شد

پست توسط METRON »

نشانگر جدید تشخیص بیماری آلزایمر کشف شد

دانشمندان ایتالیایی یک نشانگر پرقدرت جدید را برای بیماری آلزایمر کشف کردند که در یک آزمایش ساده خون و بدون درد قابل اندازه گیری است.
محققان دانشگاه های برشا و پاویا که نتایج تحقیقات خود را در مجلهMolecular Psychiatry منتشر کرده اند، شکل جهش یافته پروتئین P۵۳ را کشف کرده اند که می تواند به عنوان یک نشانگر پر قدرت جدید در تشخیص بیماری آلزایمر مورد استفاده قرار گیرد.
به گفته این دانشمندان، استفاده از این نشانگر جدید می تواند در مورد جوانان و در مراحل اولیه بروز بیماری در تشخیص آلزایمر بدون ورود تجهیزات به بدن و به راحتی مورد استفاده قرار گیرد.
در این خصوص این محققان اظهار داشتند: "چند سال قبل ویژگی های فیبروبلاست های بیماران مبتلا به آلزایمر و مقایسه آنها با سلولهای افراد سالم را مورد بررسی قرار می دادیم. فیبروبلاست ها یک مدل بافتی مناسب برای تحقیقات بیوشیمیایی هستند، اما سختی تکنیک ها و زمان های زیاد تحقیق موجب شده است که دانشمندان کمتر از این سلولها به عنوان نشانگر تشخیص استفاده کنند اما ما با پیگیری این تحقیقات کشف کردیم که فیبروبلاست های آلزایمر به سلولهای کنترل کننده ای که توسط آب اکسیژنه صدمه دیده بودند، حساسیت کمی نشان می دهند."
این دانشمندان پس از این کشف به بررسی پروتئین p۵۳ و نقش آن در فرایندهای مرگ سلولهای برنامه ریزی شده پرداختند و نشان دادند که مقاومت فیبروبلاست های آلزایمر به آب اکسیژنه با سازش عملکرد نرمال این پروتئین مرتبط است.
در ادامه این دانشمندان نشان دادند که مقاومت به آب اکسیژنه فیبروبلاست های آلزایمر با جهش پروتئین p۵۳ که می تواند در اشکال مختلفی وجود داشته باشد ارتباط دارد.
این محققان با این روش موفق شدند با مقایسه ۱۰۴ بیمار و ۹۴ فرد سالم کشف کنند که بیماران مبتلا به آلزایمر از سطح پروتئین p۵۳ بیشتری برخوردارند.
این نشانگر که با یک آزمایش ساده خون قابل تشخیص است برای تشخیص بیماری بیماران حداکثر تا سن ۷۵ سال مفید است.

خبرگزارى مهر
Major I
Major I
پست: 79
تاریخ عضویت: دوشنبه 16 مهر 1386, 11:31 pm
سپاس‌های دریافتی: 14 بار
تماس:

پست توسط METRON »

دهمين سمينار سراسري «اپتومتري» ايران برگزار مي‌شود

دهمين سمينار سراسري «اپتومتري ايران» از تاريخ اول تا سوم اسفند ماه امسال به همت دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني زاهدان و انجمن علمي اپتومتري ايران برگزار مي‌‌شود.


به گزارش «شبکه خبر دانشجو»، همزمان با برگزاري دهمين سمينار سراسري «اپتومتري» ايران، نمايشگاه تجهيزات بينايي سنجي و چشم پزشكي نيز برگزار خواهد شد.

علاقه مندان براي كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند با تلفن 041244218 تماس بگيرند و يا به آدرس دبيرخانه سمينار واقع در بلوار بهداشت دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني زاهدان، گروه روابط بين الملل دانشگاهي مراجعه  
Major I
Major I
پست: 79
تاریخ عضویت: دوشنبه 16 مهر 1386, 11:31 pm
سپاس‌های دریافتی: 14 بار
تماس:

پست توسط METRON »

درصد از بيماران ديابتي از بيماري خود اطلاعي ندارند

ديابت بيماري بسيار خطرناك و خاموشي است كه نزديك به 10 درصد جمعيت جامعه به آن مبتلا و يا در معرض ابتلا به ديابت هستند و 70 درصد افراد جامعه نيز از بيماري خود بي خبر هستند.


دكتر اميدي، مدير عامل انجمن حمايت از بيماران ديابتي در حاشيه نشست خبري انجمن حمايت از بيماران ديابتي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: انجمن حمايت از بيماران ديابتي كل كشور با همكاري استادان دانشگاه ها و مراكز علمي تحت نظر وزارت كشور و سازمان بهزيستي با خدمات رساني به بيماران ديابتي كه هم اكنون بيش از يك ميليون از بيماران تحت پوشش انجمن هستند و هر روز به تعداد بيماران ديابتي اضافه مي شود با ارائه خدماتي در كشور فعاليت مي كنند.
وي مرگ و مير ناشي از ديابت را در ايران نسبت به ساير كشورهاي ديگر بالا دانست و گفت: پايين بودن اين ميزان در كشورهاي ديگر به دليل كنترل صحيح اين بيماري است و در كشور ما ميزان مرگ و مير نزديك به 10 تا 15 درصد است.
دكتر اميدي در خصوص فعاليت هاي انجمن حمايت از بيماران ديابتي خاطر نشان كرد: از جمله فعاليت هاي انجمن پيشنهاد و ارائه دو طرح ملي است كه به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيده كه يكي از اين طرحها تصويب طرح رايانه 55 ميليارد توماني مصوب مجلس از طريق افزايش 10 درصدي قيمت نوشابه هاي قندي داخلي و طرح دوم طرح بيمه انفرادي بيماران ديابتي كل كشور بود و همچنين به پلاك دار كردن بيماران ديابتي و فرم بيماريابي نيز مي توان اشاره كر
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”