بخشي از خيابانها و بزرگراههاي تهران در روزهاي جمعه ...

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

بخشي از خيابانها و بزرگراههاي تهران در روزهاي جمعه ...

پست توسط Mohsen1001 »

نماينده سازمان حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران از اجراي جشنواره هفتگي فرهنگي «شهروندان سبز» خبر داد و گفت: بر اين اساس از هفته اول تابستان بخشي از خيابان ها و بزرگراه هاي تهران در روزهاي جمعه به روي تردد خودروها و موتورسيكلت ها بسته شده و در اين مكان ها محيط هاي ايمن براي خانواده ها جهت تفرج و ورزش ايجاد مي شود.

مهندس نوروزي با اشاره به اين كه اين برنامه بنا به دستور قاليباف ، شهردار تهران و با مديريت ستاد محيط زيست و توسعه پايدار شهرداري و هماهنگي معاونت اجتماعي و سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در روزهاي جمعه و تعطيلات اجرا مي شود، افزود: بر اين اساس با همكاري اداره كل تربيت بدني شهرداري تهران اين مكان ها تبديل به محيطهاي سالم ورزشي شده و سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران نيز در زمينه ارتقاي فرهنگ ترافيكي و زيست محيطي شهروندان برنامه هايي را در اين مناطق اجرا مي كند.

به گفته وي طرح دوچرخه سواري كودكان نيز در اين مناطق به اجرا درخواهد آمد.

دكتر مخدوم، استاد دانشگاه تهران در جلسه ستاد محيط زيست و توسعه پايدار شهرداري تهران، از اجراي طرح ضربتي بهبود محيط زيست شهر تهران خبر داد و گفت: اين طرح، در هفته محيط زيست به شهردار تهران ارايه مي شود و نيروهاي ضربتي بر اساس طرح تهيه شده تلاش مي كنند تا محيط زيست شهر تهران را ظرف سه سال به 30 سال قبل باز مي گرداند.

دكتر عبداله سليماني راد، معاون اداره كل محيط زيست استان تهران نيز در اين جلسه با اشاره به اين كه 33 درصد محصولات صنعتي كشور در تهران توليد مي شود، گفت: 9 ميليون جمعيت غير شناور در تهران وجود دارد كه اين جمعيت تهديدي براي منابع آبي محدود ما هستند.

وي با اشاره به اين كه 375 هزار واحد صنعتي و توليدي در استان تهران وجود دارد، گفت: علي رغم تمامي تلاش هاي انجام شده در سال گذشته تنها توانستيم بين10 تا 15 درصد اين صنايع را مورد پالايش قرار دهيم كه حتي در سال جاري نيز با تخصيص اعتبارات بسيار زياد مي توانيم اين رقم را به 20 درصد افزايش دهيم.

دكتر تقي زاده، رييس فرهنگسراي سلامت شهرداري تهران نيز در اين جلسه به پتانسيل شهرداري براي آموزش محيط زيست اشاره كرد و گفت: پروژه خانه هاي سلامت شهرداري تهران با سه محور توانمندسازي، مشاركت مردمي و همكاري بين بخشي در حال اجراست كه اميدواريم مباحث زيست محيطي نيز در اين خانه ها با برنامه ريزي صورت گرفته، آموزش داده شود.

دكتر ابراهيمي، مديرعامل سازمان بازيافت وتبديل مواد شهرداري تهران نيز در اين جلسه ضمن انتقاد از سازمان حفاظت محيط زيست گفت: متاسفانه علي رغم گذشت بيش از 8 ماه از پايان مهلت اين سازمان براي تدوين دستورالعمل هاي قانون اجرايي مديريت پسماندها هنوز هيچ اقدامي در اين خصوص صورت نگرفته است.

وي با اشاره به اين كه بودجه درماني وزارت بهداشت از بودجه پيشگيري اين وزارتخانه بيشتر است، گفت: اين امر نشان مي دهد كه متاسفانه در سياست ها، موضوع پيشگيري آنقدرها كه لازم است مورد توجه قرار نمي گيرد.

مديرعامل سازمان بازيافت و تبديل مواد شهرداري تهران به نتايج نظرسنجي انجام شده از شهروندان در خصوص تفكيك زباله از مبدا اشاره كرد و گفت: بر اين اساس 50 درصد پرسش شوندگان اعلام كردند كه اين آموزش را از طريق چهره به چهره فرا گرفته اند، 20 درصد از طريق تلويزيون، كمتر از 2 درصد از طريق بيلبورد و بين صفر تا يك درصد از طريق روزنامه آموزش ديده اند.

وي به برگزاري جشنواره تهران و بچه هاي سبز اشاره كرد و گفت: در اين جشنواره قرار است آموزشهاي تفكيك زباله از مبدا به دانش آموزان و كودكان ارائه شود.

دكتر رشيدي، مديرعامل شركت كنترل كيفيت هواي تهران نيز از پخش پيام هاي مرتبط با آلودگي هوا از تلويزيون هاي شهري سازمان زيباسازي شهرداري تهران خبر داد و گفت: بر اساس مذاكرات انجام شده قرار است پيام هاي زيست محيطي در زمينه كاهش آلودگي هوا و مصرف سوخت از طريق تلويزيون هاي اين سازمان در سطح شهر تهران پخش شود كه در حال حاضر اين طرح آغاز شده و بزودي به تمامي تلويزيون هاي تهران گسترش مي يابد.

در اين جلسه همچنين حجت الاسلام مظفري، معاون فرهنگي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران نيز در اين جلسه با اشاره به اين كه متاسفانه نعمت هاي خدا از سوي انسان ها به نقمت تبديل شده اند گفت: خداوند در روز قيامت از نعمت ها سوال مي كند.

وي با اعلام آمادگي براي آموزش محيط زيست در بخشهاي زيرمجموعه سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران افزود: 300 مدرسه را تحت پوشش آموزش هاي زيست محيطي قرار خواهيم داد
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”