کنترل مکانيزه ناوگان اتوبوسراني

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

کنترل مکانيزه ناوگان اتوبوسراني

پست توسط Mohsen1001 »

مديرعامل سازمان اتوبوسراني مشهد گفت: کنترل مکانيزه ناوگان اتوبوسراني با سيستم GPS براي اولين بار در مشهد اجرا مي شود.

حسين ضيايي افزود: در راستاي طرح کنترل مکانيزه ناوگان اتوبوسراني GPS در 14 پايانه درون شهري ، به منظور نظارت و کنترل کامل محيط پيراموني پايانه ها دوربين هاي نظارتي و امکانات ارتباط راديويي جهات دريافت و ارسال پيام نصب خواهد شد .

وي خاطر نشان کرد : کنترل مکانيزه ناوگان با سيستم هاي حس گر و دوربين و ارتباطات راديويي است که مطالعات اوليه طرح از سه سال پيش آغاز و در يکي از خطوط شهري به صورت پايلوت به اجرا گذاشته شده است و مراحل اجرايي آن در کمتر از شش ماه بعد از انتخاب پيمانکار خواهد بود .

ضيايي در خصوص هزينه هاي طرح مکانيزه اتوبوسراني گفت : هزينه هاي اجراي کامل طرح 5 ميليارد تومان است که هزينه هاي اوليه آن 800 ميليون تومان خواهد بود و از محل اعتبارات سازمان اتوبوسراني مشهد تامين خواهد شد .

مديرعامل سازمان اتوبوسراني تصريح کرد: اين سيستم در مرکز کنترل نشان مي دهد هر يک از اتوبوس ها با چه سرعتي و در چه مسيري حرکت مي کند و آيا در محل ايستگاه توقف نموده و مدت توقف در هر نقطه چقدر بوده است و نحوه ورود و خروج به ايستگاه را به مراکز کنترل اعلام مي کند .

ضيايي اظهار داشت: مکانيزه کردن بليط اتوبوس ها وجايگزيني بليط الکترونيکي روزانه و مدت دار و استفاده از دستگاه هاي کارت خوان در درب جلو و عقب اتوبوس از ديگر برنامه هاي مکانيزه شدن سيستم ناوگان اتوبوسراني مشهد است .

وي همچنين در خصوص کاربردهاي اين سيستم گفت : با استفاده از سيستم کنترل مکانيزه ناوگان GPS مسيرهاي پر ترافيک شناسايي خواهد شد و به اتوبوس هايي که در ترافيک آن مسير باشند مسير جديد و بدون ترافيک اعلام تا در مسير تعيين شده از سوي مرکز کنترل ادامه مسير دهند تا از اتلاف وقت شهروندان از ترافيک وقت شهروندان از ترافيک جلوگيري شود و از گرفتار شدن در ترافيک نجات خواهند يافت .

مديرعامل سازمان اتوبوسراني در پايان خاطر نشان کرد : کنترل مکانيزه سيستم ناوگان اتوبوسراني GPS علاوه بر افزايش راندمان و بهره وري ، باعث کاهش نيروي در بخش کنترل ناوگان نيز مي شود .
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”