با اذربایجان چه باید کرد(همه نظر بدن(

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster

با اذربایجان چه باید کرد(همه نظر بدن(

پست توسط SOHRAB AZIZI »

اذربایجان که درقدیم نام اران داشت وجزیی ازخاک ایران بود توسط شوروی وبر اساس عهد نامه ننگین ترکمنچای به شوروی واگذار شد که زمان اعتبار این قرارداد نیز چند ی پیش به اتمام رسید واکنون ایران طبق قوانین بین الملل حق درخواست برای الحاق این منطقه به سرزمین اصلی رادارداما درزمانی که مقامات ایران به این بخش از سرزمین های خود لطف بیجا کرده ودرخواست الحاق ان به ایران راارایه نمیکنند مقامات اذربایجان هرز گاهی با گستاخی های جدید غرور ملی ایرانیان راازرده میکنند این هم نمونه اخریش
جمهورى آذربايجان مدعى مالكيت ايران شد!

انستيتو تاريخ آكادمى ملى علوم آذربايجان در كنفرانسى،اطلس جعلى تهيه شده توسط اين انستيتو را ارائه كرد. به گزارش ايسنا، در تصاوير جعلى اين اطلس تمامى اراضى ايران و بخشى از محدوده كشورهاى همسايه جمهورى آذربايجان به عنوان خاك اين كشور معرفى شده است. يعقوب محموداف، رئيس انستيتوى تاريخ آذربايجان در اين خصوص ادعا كرد: اين اطلس نشان دهنده اراضى اصلى آذربايجان است كه در طول تاريخ بر اساس تصميم هاى ناعادلانه از كشور جدا شده است! وى تأكيد كرد: به زودى اين اطلس به زبانهاى روسيه و انگليسى تهيه و به كشورهاى مختلف جهان ارسال خواهد شد
حالا به نظر دوستان چه باید کرد
Furious Poster
Furious Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 216 بار

پست توسط iran4946 »

البته اگر بعضي ها اين مشکل هم به گردن امريکا نيندازند بايد ان جمله معروف (خودم کردم که لعنت بر خودم باد)
را به ياد اورد
اگر ما دنبال دشمن فرضي ان هم فرا منطقه اي نمي گشتيم اگر ما مشکلات داخلي را برطرف مي کرديم و اگر زماني
که کشورهاي کوچکي مثل کويت و قطر و بحرين و امارات و اذربايجان براي ما قد علم کردند به شدت جلوي انها
مي ايستاديم و به شدت با انها برخورد مي کرديم اگر ما مثل ان کشور ها يک متحد قوي داشتيم الان کار به اينجا نميکشيد
خدایا کشور ما را از دروغ و فساد و چاپلوسی و فقر نجات بده
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 25 بار
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط taktaz »

SOHRAB AZIZI گرامي
اگه ادعاي ارضي كرده خوب منطقي بايد جواب داد وگرنه اگر تحقيق تاريخي هست چه ايرادي داره همه جا انجام ميشه . ضمنا انطوري كه من اطلاع دارم اصولا منطقه آذربايجان از قديمي ترين مناطقي روي زمين بوده كه اثار زندگي بشر كشف شده.
توصيه اين كوچك اينست كه اصولا خبرها رو ومخصوصا اين گونه خبر ها رو از منابع موثق پيگيري كنيد و واقعا به اصل خبر و مطلب پي ببرين بعد قضاوت كنيد غير از اين همش تعصب و هيجان غير منطقي توليد ميكنه. براي روشن شدن مطلب فكر ميكنم سال پيش بود كه خبري منتشر شد كه بله وقتي ميخواي به سايت نانسي اجرام بري به ايرانيها توهين شده و غيره و اجازه ورود نميده خلاصه خيلي از ايراني ها رگ گردنشون حسابي باد كرده بود كه چه كنيم و چه ها خواهيم كردو از اين حرفها و چه تف و لعنتي نثار اون خواننده عرب كردند تو همين انجمن هم خبرش بطور وسيع منتشرشد و اكثرا نفرين و .... ولي خوب خبر اونقدر مفتضح بود كه نياز به عقل و هوش بالايي نداشت كه فهميد چقدر بي پايه و اساس هست موضوع اين بود كه يا براي كوبيدن اون خواننده و يا كلا عربها (ميدونيد كه بعضي ايرانيها نفرت دارن از عربها) و يا با توجه به محبوبيتي كه اين خواننده پيدا كرده بود به هر حال لينكي كه داده شده بود اصلا مال اين خواننده نبود (من همون روزي كه اين خبر رو ديدم براحتي با يك سرچ و بررسي اين رو فهميدم اون تاپيك بخاطر فحش هايي كه داده شد توسط يكي از دوستان بسته شد منتها من از طريق پي ام توضيح دادم به ايشون ولي توضيح من متاسفانه درج نشد و يك خبر مجعول به نادرست باقي موند)
بهرحال اينو گفتم كه در قضيه خبر و نقل و قول حساس تر برخورد كنيد

موفق باشيد
هر چه بالاتر ميروي , در نظر آنان که پرواز نميدانند کوچکتر به نظر ميرسي (آندره ژيد)
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 20 بار

پست توسط earth »

آقاي taktaz, عزيز _ اون خواننده و يا كلا عربها (ميدونيد كه بعضي ايرانيها نفرت دارن از عربها) . بعضي از ايراني ها نه و کل ايراني ها . حقم دارن حسابشو کنيد که تو محله اي ميشينيد که تمام همسايه هاي دور و ور از لحاظ درک و فهم درسطح بسيار پائين تري نسبت به شما قرار دارند و بدتر از اون چشم طمع به خانه و مالتون رو دارن و وقتي خودشون زورشون بهتون نمي رسه ميرن با بدترين دشمنتون دست به يکي ميکنن . حالا هم اگر ميبينيد که دولتمردان ما از بعضي از اعراب حمايت مي کنن فقط بخاطر مصلحت است و بس و اگر نه خودشون هم دل خوشي از اونها ندارن . و فقط بنا به مصلحت است که مردم عراق و فلسطين و لبنان و سوريه را برادر مي خوانند ( که البته در شرايط فعلي بهترين استراتژي است ) . راجب اون خواننده هم بايد خدمتتون عرض کنم که بخاطر حرفاي صد من يه غازش عذر خواهي کرد . البته قبول دارم که بعضي از بچه هاي ايروني که تا به حال با اعراب نشست و برخاست نکردند و تحت تاثير رسانه هاي داخلي که باز بنا به همان مصلحت ياد شده رفتار ميکنند تمام اونها رو اولاد پيغمبر و درستکار ميدو نن نمونش بعضي از دوستان شمالي خودم که براي تحصيلات به خوزستان آمده بودند . ظرف تنها 1 هفته به حرف من رسيدند حالا شما هم اگر دوست داريد بيايد بهتون خوش ميگذره . مخلص همتون . دوستون دارم خيلي زياد :)
به قول حضرت استاد اکبر خان گلپايگاني :
چه غم ز بي کلهي
آسمان کلاه من است
زمين بساط و در و دشت . بارگاه من است
زنند طعنه که اندر جهان جايت نيست
به جان دوست . همان نيستي پناه من است .
Rookie Poster
Rookie Poster

پست توسط SOHRAB AZIZI »

تکتاز عزیز یادم میاد زمانی روکه تحقیقاتی درترکیه منتشرشد که ادعا می کرد مولانا ترکیه ای هستش اون زمان هرچی تلاش کردیم صدامون روبه جایی برسونیم به ما گفتن به زاربگن ادمی که یه بیت شعر ترکی ننوشته چه طور ترک میشه اما بعد ازگذشت سالیانی نسبتا طولانی امروزاگر دردنیا بگی مولا ناایرانی است مسخره ات می کنن همین چند روز پیش جشن تولدی برای مولانا درقونیه گرفتن که ازتلویزیون 40 کشور ازجمله بی بی سی والجزیره مستقیما پخش شد اما دراین مراسم هیچ اسمی از ایران نبود وهیچ یک ازمقامات ایرانی هم دعوت نبودند واشعار فارسی مولانارانیز سفیر افغانستان درترکیه خوند همین ممسایل برای ابن سینا وزاری وخیلی ازبزرگان علمی وادبی ایرانم زمین انجام شده والان دنیا خیلی ازاین بزرگان رومتعلق به ایران نمیدونه راستش از صحبت های شما تعجب نکردم چون یاداور حرف هایی بود که سالیان پیش شنیده بودم بدون هرگونه تعصب واینده نگری
البته شاید بگی سازمانهای بینالمللی چی میشه اما اینم بگم تمبر یادبود مولانا هیچ اسمی ازایران نیست وتنها اسم ترکیه بود که سپس اسم افغانستان هم اضافه شد
به قول جامعه شناسان غربی مرگ تمدنها مرگ انسانهاست ودارن ایران وایرانی رابا گرفتن تمدن دردنیا نابود می کنند اما هنوز حرفهای خوشبینانه
راستش دیگه نمیدونم چی بگم
اگه توان تبلیغاتی قوی داشتیم این تحقیقات ارزشی نداشت اما نداریم ودنیا هم علیه ایرانه
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 25 بار
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط taktaz »

earth عزيز
با بخشي از صحبتهاي شما موافقم منتها باز تصور ميكنم يكم دچار تعصب هستيد (آقاي taktaz, عزيز _ اون خواننده و يا كلا عربها (ميدونيد كه بعضي ايرانيها نفرت دارن از عربها) . بعضي از ايراني ها نه و کل ايراني ها . )
شايد منم خوشم نياد (حمله اعراب به ايران)ولي بنظرم ما مجاز نيستيم از هر چي كه خوشمون نمياد اون رو كينه كنيم تو دلمون كه ممكنه خيلي اوقات منجر به فاشيسم و اپارتايد ميشه و بقول معروف از اون ور بام ميفتيم . ولي من در اين موافقم كه اين از بي لياقتي عموما خود مردممون و خصوصا حكومت يا دو لت هاي حاكم بر ايران طي ساليان بوده. خوب وقتي كه ما مال خودمون رو دو دستي نچسبيم هر لحظه دزدي يا زرنگي ميزنه به مال و ....

SOHRAB AZIZI گرامي ،
من با مطلب شما موافقم قضيه مولانا رو كاملا تلاش كردن مصادره كنن ترك ها و اون رو در سطح بين المللي جا بندازن و حتما حتما حتما بايد كاري ميشد و كاري كرد منتها افسوس كه دولت ايران كمترين حساسيت رو نشون نميده (اسمشو بزاريد مصلحت ديگه نميدونم كدوم مصلحت بالاتر از اين ميتونه باشه)در حاليكه از وظايف ذاتي هر دولتي ولو بد يا خوب ، حفظ ريشه ها و اصالت هاي فرهنگي و تمدني تاريخ و فرهنگ خودش هست . مردم خودمون هم چون متشكل نيستند ( يا اجازه تشكل غير دولتي ندارند در بسياري از موارد) امكان به چالش كشيدن اين گونه سرقت ها رو در سطح بين المللي ندارند. وا اسفا

قربان شما
هر چه بالاتر ميروي , در نظر آنان که پرواز نميدانند کوچکتر به نظر ميرسي (آندره ژيد)
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 24 بار

پست توسط درودبرايران »

بله مشکلات اينجوري رو (در صورت وجود چون نميدونم چقدر صحت داره) بايد دولت يا نهاد ديگۀ داراي قدرت پيگيري کنه. اينم نيازمند اينه که اولاً در محدودۀ ارزشهايي که براي اونا تلاش مي کنه قرار داشته باشه و ثانياً قدرت کافي براي چونه زني بين المللي براي خودش فراهم کرده باشه. در حال حاضر سياست خارجي ما متمرکز بر موارد ديگه ايه و تقريباً مارو exhaust کرده چون با قدرتهاي بزرگي درگير هستيم. اين وسط طبيعيه که همسايه هامون از زخمهاي ما در اين جنگ سياسي بهره برداري مي کنن و هرچي مي تونن ميقاپن و ميبرن.
بهرحال اينا بهاييست که مردم و کشور ما بخاطر اهدافي که صاحبان قدرت در سر دارن ميپردازن.
بايد امشب بروم...
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط biya2azizam »

دوستان یه زمانی هر دو کشور یه کشور واهد را تشکیل میدادند ما میگوییم اونا جزعی از ما هستند و همین ادعا را اونا دارند هرف اونا هم بی ربط نیست!ولی امروزه حق با کسیه که اول قدرت اقتصادی بعد سیاسی و بعد نظامی داشته باشه آخه عزیزان اگه ملت ایران و یه مشت بچه 14 و 15 ساله پوزه شرق و غرب (عراق وسیله بود)رو به خاک نمالیده بودن که الان دیگه ایرانی وجود نداشت البته بدونید که اگر ایران به این کشورهای تازه به دوران رسیده(تازه استقلال یافته)چیزی نمیگه نه از ترسمونه آخه اینا طفلیا خیلی هنوز بچه اند اربابشون که شوروی بود توسط کمکهای ایران به افغانستان از هم پاشید دیگه اینا که ...آدم نباید ابهت خودشو با درگیر شدن با چنتا بچه از بین ببره متاسفانه کشور ما میونه چنتا کشور کوچولو گیر کرده همین امارات که میگه کل ابوموسی(البته یک هشتمش مال اوناست)مال ماست خداییش آب خوردن دارن!؟بگی پخ خودشونو خیس کردن ببینید ما با چه کسایی طرفیم هرکه برقش میگیره ما چراغ موشی گرفتمون.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”