سقوط هواپيما در حاشيه بزرگراه شهيد بابائي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

سقوط هواپيما در حاشيه بزرگراه شهيد بابائي

پست توسط Shahryar »

  هواپيما در حاشيه بزرگراه شهيد بابائي  

  يك هواپيماي سبك آموزشي در حالي كه قصد فرود در باند فرودگاه را داشت ناگهان تغيير مسير داده و سپس سه كيلومتر بعد از فرودگاه در معدن شن و ماسه حاشيه بزرگراه بابايي سقوط مي‌كند.  

دو سرنشين اين هواپيما به دليل انفجار آن كه ناشي از وجود بنزين هواپيما بود دچار سوختگي شديد شده و در دم جان سپردند.
بر پايه اين گزارش، هم اكنون ماموران اداره آگاهي، هواپيمايي نيروي انتظامي و مسئولان فرودگاه تفريحي سپهر در صحنه سقوط حضور داشته و تا لحظه ارسال خبر نيز هنوز اقدامي جهت انتقال اجساد قربانيان از محل حادثه نشده است.
بر پايه مشاهدات خبرنگار فارس، هواپيما تكه تكه شده و اجساد سرنشينان نيز كاملا سوخته است.
فرودگاه سپهر يك فرودگاه خصوصي جنب دانشگاه امام حسين در اتوبان بابايي تهران است كه در آن آموزشهاي خلباني به علاقمندان ارائه مي‌شود. همچنين سال گذشته نيز يك فروند هواپيما در اين فرودگاه قبل از پرواز دچار سانحه شده بود كه خوشبختانه آن حادثه تلفات جاني نداشت.
به گزارش خبرنگار فارس، فرودگاه آموزشي سپهر حوالي مناطق مسكوني كوي دانشگاه امام حسين قرار دارد و هر روزه پروازهاي آموزشي در حوالي مناطق مسكوني انجام مي شود كه در صورت وقوع سانحه و سقوط هواپيما در منازل مسكوني امكان بروز حادثه‌هاي جبران ناپذيري را فراهم مي‌كند و لذا جا دارد تا مسئولان امر نسبت به اين نكته توجهي بيشتر را لحاظ كنند.
به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس كه در محل حادثه حضور يافته بود، اين هواپيماي سبك به علت نامعلومي حوالي ساعت 12 ظهر امروز در حالي كه يك خلبان و يك كمك خلبان سوار آن بودند دچار سانحه شده و در كارخانه‌اي در بزرگراه بابايي سقوط كرد.
خبرگزاري فارس

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی گفت: هواپیمای آموزشی اندکی پس از بلند شدن در یک کارخانه شن و ماسه سقوط کرده و به جز دو سرنشین آن تلفات دیگری نداشته است.
تشکر در گفتگو با خبرنگار مهر جزئیات حادثه سقوط هواپیمای آموزشی را که امروز به وقوع پیوست بیان کرد.

وی اظهار داشت : در ساعت 11:03 دقیقه امروز به مرکز فرماندهی آتش نشانی اطلاع داده شد که یک فروند هواپیمای سبک در منطقه تلو واقع در شمال شرق تهران سقوط کرده است و واحد های عملیاتی آتش نشانی نیز به محض اطلاع، پس از 5 دقیقه به محل حادثه رسیدند.

تشکرافزود : دو سرنشین مرد 33 و 45 ساله این هواپیما که در محل یک کارخانه شن و ماسه سقوط کرد، در دم جان سپردند و تلاش پرسنل امدادی در این باره بی حاصل بود.

وی بیان دلائل سقوط هواپیما را در حیطه نظر کارشناسان پروازی دانست و یادآور شد : این هواپیمای آموزشی، غیر نظامی و متعلق به یک شرکت خصوصی بوده که زیر نظر سازمان هواپیمایی فعالیت می کرده است.

مدیرروابط عمومی سازمان آتش نشانی تصریح کرد : بنابر اظهارات شاهدان عینی این هواپیما اندکی پس از برخواستن از زمین در محل فوق الذکر سقوط کرده است و غیر از سرنشینان هواپیما تلفات دیگری نداشته و به شخص دیگری آسیب نرسیده است.
ايسنا
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”