.:.:فراخوان اعتراض وبلاگ‌نويسان ايراني به ياهو:.:.

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 37 بار

.:.:فراخوان اعتراض وبلاگ‌نويسان ايراني به ياهو:.:.

پست توسط limo_torosh »

وبلاگ‌نويسان بايد در حركتي منسجم به حذف نام جمهوري اسلامي ايران از صفحات ثبت نام خدمات ياهو اعتراض ‌كنند زمانيکه در اين ليست نام کشورهايي چون عراق و موزامبيک و تانزانيا ديده مي شود...

به گزارش باشگاه جواني برنا، سايت اينترنتي ياهو که يکي از سه پورتال بزرگ خدمات اينترنتي با ميليونها کاربر در سراسر دنياست و بيش از هرچيز، يک پروژه‌ تبليغاتي براي اهداف سيا، هاليوود و کاخ سفيد محسوب مي‌شود، مدتهاست که سردمدار توهين به مليت ايراني و نژاد آريايي شده است.
روزانه هزاران ايراني به کمک سرويس‌هاي ياهو ايميل مي‌زنند، چت مي‌کنند، خريد مي‌کنند، عکس مي‌فرستند، سرچ مي‌کنند و به نوعي کاربر اين سايت هستند، اما زماني که قرار است در اين سايت ثبت نام کنند، به نام هر کشوري اعم از عراق و افغانستان و موزامبيک و تانزانيا برخورد مي‌کنند غير از جمهوري اسلامي ايران و نتيجه اينکه مجبور مي‌شوند به خودشان هم دروغ بگويند و هويت خودشان را به دست خودشان جعل کنند.
کورش ضيابري در وبلاگ "ايمان امروز" به نشاني: [External Link Removed for Guests] به عنوان آغاز اعتراض به مسئولان ياهو از وبلاگ نويسان ايراني دعوت به تحريم خدمات اين سرويس کرده است.
اين بلاگر در نامه اي خطاب به خدمات دهندگان ياهو با محکوم کردن اين اقدام ايران را سرزميني مقدس و تاريخي روي کره زمين ياد مي کند که داشتن نام آن با ارزش تر از نياز به خدمات مجازي سايت فوق خواهد بود.
پيش از اين بلاگر ايمان امروز در اقدامي غير ايراني خواندن مولوي توسط سايت کوربيس را محکوم کرده بود.
باشگاه جواني برنا نيز حمايت خود را از اين حرکت اعلام مي کند و اميدوار است در روزهاي آينده موج اعتراضات گروهي بيش از پيش در شبکه جهاني ظاهر شود.
آنچه مشخص است هدف گيري سران صهيونيستي ياهو براي کمرنگ کردن جلوه بيروني و بين المللي هويت ايراني مسلمان با نام درخشان جهموري اسلامي ايران در اقصي نقاط جهان است.
این در حالی است که آمریکا و اسرائیل آماده تحریم کامل محصولات مایکروسافت و یاهو بر علیه ایران در یکی دو ماه آینده می شود.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط limo_torosh »

از مديران و کاربران اين سايت تقاضا دارم پيشنهادات و نظرات خود در رابطه با شیوه های تحريم سايت ياهو را در اين تاپيک قرار دهند باشد که اين سايت کانوني براي حرکت منسجم و انشاء الله تحريم کامل محصولات ياهو توسط ملت عزيز ايران قرار گيرد.

(اين تاپيک به بیش از50 سايت و انجمن ايراني ارسال خواهد شد.)
[External Link Removed for Guests]

تصویر 

ما برای اینکه نشان دهیم هیچ احتیاجی به سرویسهای یاهو نداریم و اگر بخواهیم، می‌توانیم یکشبه این بنگاه چرک‌پراکنی بین‌المللی را به زمین بزنیم، خیلی محترمانه و در عین رعایت جانب تمدن شهروندی، آنها را مثل سایت کوربیس به ایمیل می‌بندیم و چون که می‌دانیم نقطه ضعف از سوی خودشان است و "خودکرده را تدبیر نیست"، با توکل به خدای دوست‌داشتنی، ایمیل زیر را برایشان می‌فرستیم و منتظر می‌مانیم تا هرچه زودتر اقدام کنند.

Dear Sir!

This is a human being emailing you from a historical and holy part of this soiled earth. I am a new to Yahoo! and want to sign up as a new user in order to get advantages and use your services.

As you know, there are some fields and text boxes in the sign up page to be filled with suitable personal information. One of these info fields is a combo box that requires selecting my living country. I spent days and nights searching in this combo box to find the name of my country but wonderfully I didn't prosper! During my search, I found the name of lost islands and occupied states even without a significant flag and national anthem but you have used to list them.

Now I would be thankful if you answer me regarding this national concern in Iran that why the name of our country is not listed there?

As you may now, there are lots of Persian users of Yahoo! all around the world who never succeed to select their real living place on your signup lists and also Farzad Nazem as one of your respected VIPs is Iranian so you know our homeland and civilization very well.

In any case I am waiting to see the name of my country on your sign-up forms that even its great surface area will ease your job to find it out on the world map!

Best regards

آقای عزیز

من یک انسان هستم که از نقطه‌یی مقدس و تاریخی روی زمین خاکی به شما ایمیل می‌زنم. من یک کاربر جدید یاهو هستم و می‌خواهم برای استفاده از خدمات و سرویسهای شما، در سایتتان ثبت نام کنم.

همانطور که می‌دانید، فیلدها و جعبه‌های متنی زیادی در صفحه‌ی ثبت نام هست که باید با اطلاعات شخصی مناسب پر شود. یکی از این فیلدها، کمبو باکسی است که می‌طلبد من نام کشورم را از آن انتخاب کنم. من روزها و شبهای زیادی را برای پیدا کردن نام کشورم در این جعبه گذراندم اما در عین تعجب موفق نشدم! در طول جست‌وجوی خود، نام جزایر گم‌شده و سرزمینهای اشغال‌شده‌یی را دیدم که حتی پرچم و سرود ملی هم ندارند اما شما آنها را لیست کردید!

حالا ممنون می‌شوم اگر به من در مورد این نگرانی ملی بگویید. شاید بدانید که کاربران ایرانی بسیار زیادی در سراسر دنیا از یاهو استفاده می‌کنند اما هرگز موفق نشدند نام محل واقعی زندگی خود را در لیستهای شما انتخاب کنند و همینطور فرزاد ناظم که یکی از افراد برجسته‌ی شرکت شماست، ایرانی محسوب می‌شود و از این رو شما حتماً کشور ما را خوب می‌شناسید.

به هر حال من منتظرم که نام کشورم را در لیست شما ببینم. کشوری که حتی مساحت عظیمش هم کار شما را برای پیدا کردن آن روی نقشه، آسان می‌سازد.

با بهترین آرزوها

این متن را به همراه امضای خود و حتماً با آدرس ایمیلی غیر از آدرس یاهویتان به ایمیل زیر بفرستید که بعد از کلی گشت و گذار و جست‌وجو پیدایش کردم و مربوط به امور ثبت نام و کارهای مشابه در یاهو است و شخصی به نام Ava آن را چک می‌کند.

my-login-support@cc.yahoo-inc.com

اگر بنشینم تو اگر بنشینی چه کسی برخیزد ------ تو اگر برخیزی من اگر برخیزم همه  
Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط limo_torosh »

8 سال جنگ تحمیلی که غیرنظامیان خوزستان ایلام کردستان توسط بمباران های پی در پی به آتش کشیده شدند یا کودکانی که زیر آوار خانه هایی که بر اثر بمب های آمریکایی آخرین لحظات عمر خود را سپری کردند صدای ناله مادرانی که جسد بی جان فرزندانشان را در آغوش می کشیدند
30 سال تحریم های اقتصادی که به موجب آن اقتصاد ایران فلج شد
ترور هزاران نخبه ایرانی
جزب کردن هزاران نخبه ایرانی با سرمایه های هنگفت
30 سال خط دادن به رسانه های غربی برای کوباندن حکومت ایران
30 سال تلاش برای ساخت شبکه های ضد حکومتی برای دور کردن مردم از حکومت
تهدید کشورهای عربی در سرمایه گذاری های اقتصادی در ایران
ایجاد صد و مانع برای عدم پیشبرد برنامه های هسته ای
و ...
ما نباید به آمریکایی که 30 سال پیاپی درصدد خدمت به مردم ایران بوده پشت کنیم
و پرچم آن را به آتش بکشیم
کی میگه آمریکا دشمن ماست آمریکا دوست ملت ایرن است
آمریکا حامی صلح جهانی است مگر نمی بینید که چطور با تروریست های افغانی و عراقی مبارزه می کند
مگر نمی بینید که چطور در زندان ابوغریب با تروریست ها دست و پنجه نرم می کند
آیا دوست دارید دولت ایران با بمب های هسته ای شهرهای هیروشیما و ناکازاکی را نابود کند یا در جنگ علیه غیر نظامیان از بمب های شیمیایی استفاده کند پس همین حالا مانع ساخت نیروگاه های هسته ای آن بشوید
خلیج فارستان را خلیج عربی کنید و در هنگام ساخت ایمیل هایتان در یاهو به خود دروغ بگویید و با نام یک کشور دیگه مراحل ثبت نام را تکمیل کنید
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72635 بار
سپاس‌های دریافتی: 31667 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

من واقعا نميدونم چطور هر بي‌سواد و کم سوادي به خودش اجازه ميده وارد بحث‌هاي پيچيده سياسي بشه، اون هم در شرايطي که شديدا با قوانين انجمن مغايرت داره، تمام پست‌هاي بي‌سروته در اين مورد حذف شد

در مورد موضوع تاپيک
اگر دوستان نظر و يا پيشنهادي در اين زمينه دارند اعلام کنند، وگرنه با بحث‌هاي بي‌سروته و بعضا مزحرف سياسي شديدا برخورد خواهد شد
نظر شخصي بنده در اين زمينه:
اين رفتارها اولين باري نيست که اتفاق افتاده و آخرين بار هم احتمالا نخواهد بود، تا روابط سياسي به وضع پايداري نرسيده شاهد چنين رفتارهايي خواهيم بود که البته چندان مشکلي هم ايجاد نخواهد کرد و مسلما مدت زمان زيادي هم دوام نخواهد داشت، از طرفي نوشتن تومار و ... هم چندان تاثيري در چنين تصميماتي نخواهد داشت، مثلا چند سال گذشته نزديک نوروز تومارهايي نوشته شده و براي گوگل ارسال ميشد، که لوگوي گوگل به مناسبت اين عيد باستاني تغيير کنه و اين موضوع رو همانند ديگر رخدادهاي مهم اعلام کنه، اما تنها سودي که داشت، نمايش لوگو عيد نوروز براي چند ساعت اون هم براي کاربران ايراني بود (IP هاي ايران)
با وجود سيستم ايميل قدرتمندي که گوگل ارائه ميکنه فکر نميکنم اين اقدام ياهو چيزي جز ضرر براي خودش داشته باشه و اين مثلا تحريم چندان دوام نخواهد داشت، در مورد سيستم چت که لااقل به جرات ميشه گقت رومهاي اسيايي با ايرانيان رونق داره و عملا چنين کاري دور از عقل هست و فکر نميکنم مسولان ياهو اينقدر بدون تدبير باشند
در کل بنده فکر ميکنم رفتن به سمت سيتمهاي گوگل (که بارها اعلام کرده چنين تحريمهايي رو اعمال نخواهد کرد) بهترين گزينه باشه
اما اگر دوستان علاقه دارند تومار تهيه کنند ما هم با اونها همکاري خواهيم کرد
موفق باشيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 16 بار
سپاس‌های دریافتی: 69 بار

پست توسط majidjon13 »

من واقعا نميدونم چطور هر بي‌سواد و کم سوادي به خودش اجازه ميده وارد بحث‌هاي پيچيده سياسي بشه، اون هم در شرايطي که شديدا با قوانين انجمن مغايرت داره، تمام پست‌هاي بي‌سروته در اين مورد حذف شد
..............................................................................

لطفا این پست را نقل قول نکنید.

قبل از نطق جنابعالي تنها چند نفر منجمله بنده رضا666 و درود بر ايران در اين مورد نظر داده.

تمام سخنان و تعبير هاي ما از اين وضعيت و از اقدام ياهو از روي بي سوادي بود!

پاسخ حقير هم به ليموترش ايضا!

غلو و زیاده گویی ها به نفع دولت پاسخی دارد. وان پاسخ خلاف قوانین است.و این تاسف بار میباشد!

لابد تمامي ما وطن فروشان و خائن هستيم! و همه علاقه مندان به حکومت صلاحيت نظر دادن در مورد سياست را دارند

از سخنان تماما بي ادبانه و تحقير اميز شما کمال تشکر را دارم.!

اين پست را هم پاک کنيد..زحمتي ندارد..مايه اش يک کليد کوچک است :D
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 24 بار

پست توسط درودبرايران »

من که ناراحتي از پاک شدن پستها و بي سواد ناميده شدن ندارم. بهرحال هرسايتي قانوني داره و مديري که اون قانونا رو ميذاره. اگه قانونها به مزاج ما سازگار نيست ميتونيم نيايم اينجا اصلاً. ولي مشکل همين جاست. فرومي که قوانينش به همه اجازۀ اظهار نظر بده مورد خشم اهالي ف_ * ل*_ ت ر قرار ميگيره و از بين ميره...
بايد امشب بروم...
Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط limo_torosh »

بعضی ها اینجور اعتراض می کنند.
تصویر
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4500 بار
سپاس‌های دریافتی: 4323 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 »

majidjon13 نوشته شده:من واقعا نميدونم چطور هر بي‌سواد و کم سوادي به خودش اجازه ميده وارد بحث‌هاي پيچيده سياسي بشه، اون هم در شرايطي که شديدا با قوانين انجمن مغايرت داره، تمام پست‌هاي بي‌سروته در اين مورد حذف شد
..............................................................................

لطفا این پست را نقل قول نکنید.

قبل از نطق جنابعالي تنها چند نفر منجمله بنده رضا666 و درود بر ايران در اين مورد نظر داده.

تمام سخنان و تعبير هاي ما از اين وضعيت و از اقدام ياهو از روي بي سوادي بود!

پاسخ حقير هم به ليموترش ايضا!

غلو و زیاده گویی ها به نفع دولت پاسخی دارد. وان پاسخ خلاف قوانین است.و این تاسف بار میباشد!

لابد تمامي ما وطن فروشان و خائن هستيم! و همه علاقه مندان به حکومت صلاحيت نظر دادن در مورد سياست را دارند

از سخنان تماما بي ادبانه و تحقير اميز شما کمال تشکر را دارم.!

اين پست را هم پاک کنيد..زحمتي ندارد..مايه اش يک کليد کوچک است :D

نه من و نه آقای مجید و نه درود بر ایران و . . . هیچکدام بی سواد نیستیم. (اگر خواستید اسکن مدارک تحصیلی و تشویق نامه و دوره های گذرانده شده را برای کاربران ارسال می کنم). ضمنن همانند گذشته در حذف پستهای اینجانب بسیار تعجیل می شود و این من باب خرسندی اینجانب است که عدم حضور کامل این حقیر را در این فروم برایم و همچنین دوستانم کاملن توجیه پذیر می نماید. دانش، درختی است که هرچه میوه اش بیشتر باشد، کمتر صدا می کند و بیشتر خم می شود.
 [External Link Removed for Guests]    
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72635 بار
سپاس‌های دریافتی: 31667 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

ظاهرا دوستان معني بيسواد رو اشتباه فهميدند، هر فردي در علومي اطلاعات داره و در علومي هم اطلاعاتي نداره، بنده فکر نميکنم هيچ يک از کاربراني که در اين تاپيک به اظهار فضل پرداخته بودند در علوم سياسي سررشته‌اي داشته باشند و فقط با ديدن رسانه‌هاي معلوم‌الحال شروع به نقل قول از اونها ميکنند، به هر حال بنده نميتونم و در اين حد نيستم که در کار ديگران دخالت کنم و بخوام در روال فکري و يا اعتقادي اونها دخالت کنم، اما در هر صورت جاي اين موارد در اينجا نيست، دليل اون هم از چندين جهت کاملا واضح و روشن هست (اگر فردي نياز به توضيح در مورد دلايل اين محدوديتها داره، ميتونه در PM از بنده سوال کنه)، هر کسي مسلما عقايدي داره که کاملا مورد احترام هست، اما حق ابراز اون رو در صورتي که مخالف با قوانين انجمن باشه نداره
واقعا ناراحت‌کننده هست که برخي افراد علاقه‌اي به توجه و رعايت قوانين ندارند، مسلما ما هم از چنين بي‌اعتنايي بي‌تفاوت نخواهيم گذشت
بنده خيلي دوستانه از همه درخواست ميکنم فقط به راه‌حلها و راهکارهايي که مد نظر دارند (در صورت وجود) بپردازند و با نظريات بي‌سروته سياسي تاپيک رو به بيراهه نکشونند، مدتي کمي آزادي به دوستان داده شد تا شايد خودشون به بيهوده بودن اين بحث‌ها پي‌ببرند، اما ظاهرا اون رو چراغ سبز تلقي کرده و ....
انجمن‌ها و مکانهاي فراواني براي ابزار عقايد سياسي وجود داره که علاقه‌مندان ميتونند در اونها به چنين بحث‌هايي بپردازيد اما جاي اين بحث‌ها در اين انجمن مطمئنا نيست

لطفا فقط در چارچوب راه‌حلهاي و پيشنهادات مرتبط به اين تاپيک بحث کنيد، در غير اين صورت پست‌هاي غير مرتبط و سياسي حذف خواهد شد
در پناه حق :razz:
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Incredible Poster
Incredible Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 58 بار
سپاس‌های دریافتی: 384 بار
تماس:

پست توسط Farhad3614 »

با سلام

دوستان عزيز و گرامي اگر مقداري بيشتر روي اين صحبت مهدي جان تفکر بفرماييد متوجه ميشيد که ما نه با کسي مشکل و ... داريم نه هيچ چيزه ديگه و قصد توهين و جسارتي هم به هيچ وجه وجود نداره نه به عقايد شما و نه به ميزان تجربه و آگاهي شما..
صحبت مهدي جان کاملا صحيح و معقولانه هستش خيلي تعجب ميکنم که اين موضوع را بزرگ ميکنيد در صورتي که دليل اين محدوديتهاي کلامي و موضوعي کاملا روشن هستش و همه شما عزيزان هم اين آگاهي را داريد.
همانطور که بارها گفته شده و قابل مشاهده هم هست اين انجمن با سياست و مسائل مربوط به اون هيچ کاري نداره چون هدف ما از ايجاد اين انجمن چيز ديگريست.. ما گرد هم آمديم تا در يک محيط دوستانه و علمي از يکديگر چيز ياد بيگيريم و در صورتي هم که ميتونيم به کسي کمکي بکنيم بدون هيچ چشم داشت و توقع جبران و به اطلاعات خودمون هم اظافه کنيم.

سياست, اهداف و... دولت ما و ديگر کشورها به CentralClubs به اندازه سر سوزني هم ربط نداره و نخواهد داشت.
براي همين منظور هم به طور کاملا دوستانه و يک رنگ هم در قوانين سايت و هم بارها در اين گونه بحثها عرض کرديم که لطفا به سمت سياست نرويد.. پس با حذف پست و ويرايش مطالب سياسي و مغاير با قوانين انجمن از طرق ما هم نبايد دلگير بشيد چون ما از همگي اين خواهش را کرديم و توقع هم داريم همه دوستان عزيز چه قديمي و چه جديد با ما در اين مورد همکاري کنند.

احترام و رفتار خوش هميشه به صورت 2طرفه ميتونه پايدار و هميشگي باقي بمونه.

اميدوارم ناراحتي خاصي پيش نيامده باشه و به ما و CentralClubs حق بديد. :D

با تشکر./ :razz:
Furious Poster
Furious Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 216 بار

پست توسط iran4946 »

براي من جاي تعجب دارد که ما انتظارات بيهوده و غير معمول از ديگران داشته باشيم
جمهوري اسلامي ايران با ايالات متحده امريکا به نحوي در حال جنگ هستند و کاري به دليل و مقصر ان نداريم
نبايد هم انتظار داشته باشيم که امريکايي ها جلوي پاي ما گوسفند قرباني کنند همانطور که کشور ما هر چه
در توان داشته سعي کرده به امريکا و منافع امريکا ضربه بزند
خدایا کشور ما را از دروغ و فساد و چاپلوسی و فقر نجات بده
Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط limo_torosh »

ما هيچ احتياجي به سايت ياهو و ايميل ساختن تو اون نداريم ولي وقتي که تو يکي از پر بيننده ترين سايت هاي جهان اسم دور افتاده ترين جزاير رو مي نويسند اين بي احترامي به مردم ايرانه که اسم ايرانو از تو ليستشون حذف مي کنند؟ يعني ايراني برو کشکدو بساب
با اين عقايدي که شما داريد اگه فردا بيان مردم ايران رو هم تروريست معرفي کنند به جهان ،شما مي گين حقمونه چون دولتمون فلانه.
ديشب شبکه پارس مي گفت : انشاء الله که آب و غذا را هم براي ايراني ها تحريم کنند و مثل او شهرهاي طاعون زده يه ديوار دور تا دور ايران بکشند که دست ايران از همه جا قطع بشه و مردم بدانند بدون آمريکا يه قطره آبم بهشون نمي رسه!!!

مي خواستم امروز يه تومار براش بنويسم ولي حالا مي بينم که هيچي براي گفتن ندارم.يعني اينو از نظراتتون فهميدم
قفل شده

بازگشت به “اخبار و حوادث”