"شهریار" با تیتراژی متفاوت آماده پخش است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

"شهریار" با تیتراژی متفاوت آماده پخش است

پست توسط Leila »

مجموعه تلویزیونی "شهریار" ساخته کمال تبریزی با تیتراژی متفاوت که در آن از دستنوشته‌های استاد شهریار استفاده شده، آماده پخش از تلویزیون است.
گلاره کیازند در گفتگو با خبرنگار مهر در باره طراحی تیتراژ آغازین مجموعه تلویزیونی "شهریار" گفت: "ساخت تیتراژ مجموعه را از 15 خردادماه به اتفاق آرش صادقی شروع کردیم. پس از صحبت با تبریزی ما اتود اولیه تیتراژ را زدیم و پس از آن خانم پروانه پرتو اتودهای اولیه را دید و تعدادی عکس از مجموعه در اختیار ما گذاشت."

طراح تیتراژ مجموعه "شهریار" ادامه داد: "قرار شد ما برای تکمیل اتودهای تیتراژ قسمت اول مجموعه را ببینیم، پس از آن شروع به تکمیل تیتراژ و فکر اولیه کردیم که در این میان خانم پرتو و آقای تبریزی نیز نظرات تکمیلی خود را ارائه می‌دادند."

تصویر

فرهاد قائمیان و اردشیر رستمی در "شهریار"

وی زمان تیتراژ ابتدایی را سه دقیقه و 30 ثانیه اعلام کرد و گفت: "شعر حیدربابا با دستخط استاد شهریار آغازگر تیتراژ ابتدایی مجموعه است و با الهام از دستخط ایشان اسامی بازیگران و دیگر عوامل در تیتراژ می آید. در واقع ما با دعوت از یک خطاط خط استاد شهریار را به نوعی تقلید و بر اساس آن نام عوامل را کار کردیم."

تیتراژ مجموعه تلویزیونی "شهریار" را موسیقی متن فرهاد فخرالدینی و آواز سالار عقیلی همراهی می کند. کیازند در پایان درباره تیتراژ پایانی مجموعه نیز گفت: "در تیتراژ پایانی از عکس‌های مجموعه استفاده کردیم و اسامی عوامل نیز با فونت رایانه‌ای کار شده است."

مجموعه تلویزیونی "شهریار" از آثار فاخر سیماست که به کارگردانی تبریزی و تهیه‌کنندگی پرتو در 20 قسمت 50 دقیقه‌ای در مرکز سیما فیلم تهیه و تولید شده است. این مجموعه بر اساس فیلمنامه مهدی سجاده‌چی جلو دوربین رفته و در آن زندگی استاد شهریار شاعر معاصر روایت می‌شود. قیام 29 بهمن ماه تبریز، قحطی نان، تعطیل شدن مجلس ملی، روی کار آمدن رضاخان و پهلوی دوم و انقلاب اسلامی از بخش‌های این مجموعه است.

در این اثر سیروس گرجستانی و اردشیر رستمی به ترتیب ایفاگر نقش‌های پیری و جوانی استاد شهریار هستند و سعید نیکپور و بهروز بقایی نیز نقش‌های ملک الشعراء بهار و نیما یوشیج را بازی کرده‌اند. الهام حمیدی، بابک حمیدیان، پیام دهکردی، فرهاد قائمیان و رحیم نوروزی دیگر بازیگران این اثر هستند. حبیب رضایی بازیگران مجموعه را انتخاب کرده، سعید شاهسواری تدوینگر آن بوده و محسن روشن نیز صداگذاری و میکس را انجام داده است.

مجموعه تلویزیونی "شهریار" به شکل کامل مراحل فنی خود را پشت سر گذاشته و تمامی قسمت‌های آن به سیما فیلم تحویل داده شده است. پیش از این قرار بود این مجموعه از شبکه دو سیما پخش شود.خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

پست توسط Leila »

با خالي شدن باكس شبكه دو سيما طي روزهاي يكشنبه و پنجشنبه، سريال «شهريار» طي هفته‌هاي آتي از اين شبكه پخش مي‌شود؛ اين سريال كه همزمان با آغاز ماه رمضان نامش در كنداكتور پخش شبكه دو سيما ديده مي‌شد، در آن زمان به روي آنتن نرفت تا با كاهش تعداد برنامه‌هاي نمايشي پس از ماه رمضان، بيننده بيشتري به تماشاي سريال كمال تبريزي بنشيند.


مدير شبكه دو سيما در گفت‌وگو با ايسنا، با اعلام آغاز پخش سريال تاريخي «شهريار» در آينده‌اي نزديك، هم‌چنين از تمايل شبكه نسبت به پخش اين سريال در روزهاي پنجشنبه و به جاي سريال «محموله‌اي براي هند» خبر داد.

مهدي فرجي هم‌چنين در ادامه به اين نكته اشاره كرد كه حتما براي تعيين باكس سريال «‌شهريار» با مسوولان سيما فيلم مشورت خواهند كرد.

مسوولان سيما فيلم نيز با تائيد اين مطلب، به ايسنا اعلام كرده‌اند كه سريال «شهريار» حتما از شبكه دو سيما پخش مي‌شود و به روي آنتن رفتن آن از شبكه‌اي ديگر منتفي است.

به گفته روابط عمومي اين مركز به خبرنگار ايسنا، در حال حاضر تمامي قسمت‌هاي سريال شهريار به سيما فيلم تحويل داده شده است و آنونس اين سريال نيز آمده شده كه ظرف چند روز آينده به شبكه دو سيما براي پخش تحويل داده مي شود.

پروانه پرتو، تهيه كننده سريال «شهريار» كه تمام مدت ساخت اين سريال را بنا به درخواست مركز سيما فيلم در سكوت خبري طي كرد، در گفت‌وگويي كوتاه با ايسنا، تنها با اعلام اين كه ساخت سريال «شهريار» به طور كامل به پايان رسيده است، هرگونه تصميمي در خصوص زمان پخش و شبكه‌اي كه اين سريال از آن پخش مي‌شود را به تصميم سيما فيلم منوط دانست.

سريال «شهريار» با به پايان رسيدن سريال خارجي «محموله‌اي براي هند» وسريال ايراني «مسافر سحر»، در آينده‌اي نزديك جايگزين يكي از اين دو مجموعه مي‌شود.

اين سريال تاريخي كه توسط كمال تبريزي كارگرداني شده است، با به تصوير کشيدن زندگى استاد شهريار، فرازهاى مهمى از تاريخ معاصر ايران روايت مى شود. داستان اين سريال از اواخر حکومت قاجار، پيش از تولد شهريار آغاز مى‌شود و تا زمان فوت اين شاعر ادامه مى‌يابد. منحل شدن مجلس شوراى ملى، روى کار آمدن پهلوى اول ، قحطى نان تهران ، جنگ اول و دوم جهانى و انقلاب اسلامى برخى از وقايعى است که در اين سريال به تصوير کشيده خواهد شد.

اردشير رستمى، در نقش جوانى شهريار ، سيروس گرجستاني ميانسالي شهريار، فرهاد قائميان در نقش پدر شهريار و ليلى تقوى در نقش مادر شهريار ، در کنار پيام دهکردى ، رحمان باقريان ، مهسا کرامتى ، نرگس هاشم پور ، حسين عابدينى و امير کاوه آهنجان ازجمله بازيگرانى هستند که مقابل دوربين رفته‌اند.ksabz
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

پست توسط Leila »

پخش مجموعه «شهريار» به كارگرداني كمال تبريزي از يكشنبه 27 آبان ماه جاري در ساعت 21:30 در شبكه دوم سيما آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از سايت خبري سيما فيلم، با خاتمه يافتن پخش سريال 11 قسمتي مسافر سحر كه سال 83 شبكه استاني خليج فارس توليد شده است، مجموعه 26 قسمتي شهريار به روي آنتن شبكه دوم سيما خواهد رفت.

اين در حالي است كه برخلاف آنچه در سايت هاي خبري آمده، زمان قطعي پخش دو سريال ديگر مركز سيما فيلم: يك مشت پرعقاب و روزگار قريب از شبكه هاي سوم و اول مشخص نشده است.

گفتني است سريال مسافرسحر كه هم اكنون شب هاي يكشنبه از شبكه دوم سيما پخش مي شود، داستان زندگي شخصي به نام آقا سيد با بازي جهانگير الماسي است كه در زمان پهلوي به علت مقابله با رژيم به روستايي در بندرعباس تبعيد مي شود و با ورود خود به روستا در جريان اتفاقات خاصي چون خروج گنجينه‌هاي ميراث فرهنگي و... قرار مي‌گيرد.

اين سريال را فرزين مهدي پور به تهيه كنندگي پيرهادي و شاهمرادي بر اساس نوشته اي از غلامحسين دريانورد كارگرداني كرده است. علاوه بر الماسي، پروانه معصومي، فريبرز سمندرپور و علي طالب‌لو از بازيگران آن هستند.ksabz
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”