از < کونگ فو > تا < جيت کن دو > . . . .

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Major II
Major II
پست: 451
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۵, ۶:۵۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 52 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

پست توسط ASHK HIKAYESI »

KH.I.A.2500 نوشته شده:سوالت مربوط به اينجا نيست ولي اين رو ميگم که بهترين راه اينه که زياد بهش نزديک نشه و به جاهاي حساس ( مثلا چشم و حنجره و زير زانوها و ... ) ضربه محکم بزنه . اينها روشهاي انحصاري خودمه :grin: . راه بهتري داريد ؟ :-x


اتفاقا از بهترین راه ها هستند . :smile: البته چندان هم انحصاری نیست :-) اصولا رزمی کار ها در برابر افرادی مثل کشتی گیر ها یا بوکسور که سعی در گرفتن و درگیری از فاصله ی نزدیک دارند نباید به طرف مقابل نزدیک شوند در غیر اینصورت خود را در تله انداخته اند . البته بستگی به خود رزمی کار هم دارد . بعضی از رزمی کار ها هم شیوه های درگیری در این شرایط را به خوبی میدانند و از آن استفاده میکنند . در ضمن در چنین درگیری هایی نباید دنبال راه حل های پیچیده بود . فنون ساده بهترین راه حل هستند . ( مثل کشیدن مو یا گاز گرفتن !!! )

در ضمن قوی ترین سبک رزمی وجود خارجی ندارد ، اگر هم وجود داشته باشد کیوکوشین نیست !!! اگر میخواهید بدانید چرا ، توضیح میدهم ! :-)

:grin:

:razz:
Incredible Poster
Incredible Poster
نمایه کاربر
پست: 3047
تاریخ عضویت: جمعه ۷ بهمن ۱۳۸۴, ۹:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 58 بار
سپاس‌های دریافتی: 384 بار
تماس:

پست توسط Farhad3614 »

ASHK HIKAYESI جان
حق با شماست به طور قطع نميشه گفت چه سبکي از همه قويتره چون در هر سبک روشها و تکنيکهاي مختلفي براي مبارزه و .. وجود داره و ممکنه هر فردي از ديگري بهتر کار کنه که براي همين زياد از اين کلمه قويترين و بهترين در هيچ موضوعي نميشه استفاده کرد.

خيلي علاقه مند هستم صحبت شما را در رابطه با اين موضوع که اشاره کرديد
در ضمن قوی ترین سبک رزمی وجود خارجی ندارد ، اگر هم وجود داشته باشد کیوکوشین نیست !!! اگر میخواهید بدانید چرا ، توضیح میدهم ! :-)

را بدانم و خوشحال ميشويم صحبتهاي شما را در این رابطه بشنويم :D

کسي هم نگفت قويترين سبک کيوکوشين است و... بلکه گفته شده "يکي از قويترين" :-)

در مورد مبارزه با افراد بوکسور و کشتی گیر و این گونه رشته ها هم درست فرمودید نزدیک شدن زیادی خطرناکه ولی باز هم به هوش و اعتماد به نفس هر دو طرف مبارز بستگی داره .

با تشکر ./
Major II
Major II
پست: 451
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۵, ۶:۵۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 52 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

پست توسط ASHK HIKAYESI »

آقا فرهاد گل سلام !::sh

شرمنده که دیر اومدم ، سیستممون ایراد داشت و ... خلاصه ببخشید ! :o

خوب و اما توضیح :

برای راحت شدن کار یک مثال میزنم :

در فیلم مبارزی در باد که حتما بار ها آن را دیده اید ، صحنه ی مبارزه اویاما با آن سامورایی مو قشنگ (!) به خاطر بیاورید ! قبل از اینکه اویاما تکانی به خودش بدهد ، سامورایی مذکور شمشیرش را از غلاف کشیده بود و روی سر اویاما آن هم به شکل بر عکس فرود آورده بود !!! ( آن هم شمشیر سامورایی که با توجه به خمی که دارد کشیدن آن از غلاف به شکل درست برای خودش داستانی دارد ! ) سامورایی مذکور عملا به اویاما رحم کرد و گرنه ...

خب همانطور که میبینید شرایط برابر نیست ، اینجاست که هنر یا ورزش رزمی مطرح نیست بلکه جنگ مطرح هست ! یا در نظر بگیرید نینجایی مخوف را ! مگر میشود به او چپ نگاه کرد ؟!

در جنگ صحبت از مشت و لگد نیست ، بلکه صحبت حیات هست ! جنگی که قانونی ندارد ، میتوانید حریف را گاز یا بشگون بگیرید ! :grin:

به نظر من اینجاست که اصلا مقایسه ی یک کیوکوشین کار با یک سامورایی یا نینجا درست نیست !

خارج از بحث : همیشه از خواندن مطالب زیبا و منطقی شما لذت بردم ! حتما دیده اید کسانی را که چند ماه باشگاه رزمی رفته اند و سبک خود را بهترین (!) در دنیا میدانند ! و ساعت ها سر همین موضوع با دیگران بحث میکنند ! از آن جایی که میدانم شما هرگز چنین نیستید ، وارد تاپیک شدم و خواستم عرض ارادت کنم .

:o :razz:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”