نگاه ایرانی‌ها به معجزه برای مردم ایتالیا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

نگاه ایرانی‌ها به معجزه برای مردم ایتالیا

پست توسط Leila »

فيلم سينمايي «آفتاب بر همه يكسان مي تابد» به كارگرداني عباس رافعي که جايزه بهترين فيلم را از جشنواره "مذهب امروز" و همچنين در بخش «زنان و مذهب» اين جشنواره نيز موفق به دريافت جايزه شد.


اين فيلم داستان دكتري مسيحي را روايت مي كند كه قصد مي كند به دوست خود كمك كند تا وي همسرش را از بيمارستاني كه در آن جا بستري است، خارج كند. او مي خواهد در يك مسير سبز به شفا برسد. در اين مسير دكتر مسيحي به درك ديگري از مذهب مي رسد.

اين جشنواره که در شهر «تورنتو» واقع شده بود و همزمان با آن فيلم هاي جشنواره در شهرهاي ميلان و رم هم به نمايش در مي آمدند.

لاله اسکندری که به مناسبت نمایش فیلم "آفتاب بر همه یکسان می‌تابد" در جشنواره فیلم مذهب ایتالیا حضور پیدا کرده بود گفت، نگاه ایرانی‌ها به معجزه برای ایتالیایی‌ها جذاب بود.

اسکندری در گفتگو با مهر درباره موفقیت فیلم "آفتاب بر همه یکسان می‌تابد" در جشنواره فیلم مذهب ایتالیا گفت: "با توجه به مضمون مذهبی فیلم مشخص بود در جشنواره ایتالیا با موفقیت روبرو می‌شود، اما گمان نمی‌کردم تا این اندازه مورد استقبال مخاطبان قرار بگیرد."

وی افزود: "ارتباط دو دختر مسیحی و مسلمان که در این فیلم به آن اشاره شده برای ایتالیایی‌ها و مخاطبان جشنواره جالب بود و در جلسات مطبوعاتی دائم درباره این موضوع و اینکه نگاه ما به معجزه به چه شکل است سئوالات متفاوت مطرح می‌شد. در واقع آنچه باعث شد ایتالیایی‌ها با فیلم ارتباط برقرار کنند، همان تبادل و هم‌اندیشی مذاهب بود که تم اصلی فیلم را تشکیل می‌دهد."

اسکندری حضور در این جشنواره را بسیار مفید و ارزشمند ارزیابی کرد و گفت: "حضور در جشنواره‌های جهانی برای هر بازیگری مفید است. در واقع دیدن عکس‌العمل مخاطبان خارجی برای بازیگر هم مفید است و هم جذاب."

این بازیگر سینما و تلویزیون در پایان با انتقاد از عملکرد مسئولان سیما در مورد فیلم "آفتاب بر همه یکسان می‌تابد" گفت: "‌متاسفانه فیلم بنا به دلایلی در ایران اکران نشد و با تغییر نام و جرح و تعدیل‌های بسیار از تلویزیون پخش شد. در واقع کج‌سلیقگی سرمایه گذاران فیلم موجب شد این فیلم فرصت اکران در سینماها را به دست نیاورد."

گفتني است این فیلم اواخر خرداد ماه با نام "مسیر سبز" روی آنتن شبکه دو سیما رفت. "آفتاب بر همه یکسان می‌تابد" پیش از این در بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره بیست و پنجم فیلم فجر نيز شرکت کرده بود.
.

تصویر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”