::::::...:::::: ازدواج و مسايل مربوط به آن ::::::....:::::::

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با خانواده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 351 بار
سپاس‌های دریافتی: 1579 بار
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan » سه شنبه 20 شهریور 1386, 3:45 am

nt, خانم
به این دلیل بد است چون تقریبا بیشتر خانمها ضرر میکنند از یک رابطه دوستی
چون در اوج سیاستنمد بودن خانمها - بعضی وقتها خیلی خیلی ساده هستند - یکی از ان موارد همین دوستی است.

یک توصیه برای همه :
اگر هدف از دوستی شناخت آقایان و یا خانمها است - بهتر است کتابهایی که در آن زمینه هستند را به خوانید و خودتان تجربه نکنید.
چه بسا شاید تجربه تلخی برای شما بوجود اورد که جبران روحی ان خیلی خیلی سخت است.

البته برای بحث بیشتر اگر کسی سوالی در این زمینه دارید در PM مطرح کنید - چون نمیخواهم این تایپیک قفل شود.
:?

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: www.ir-dl.ir
سپاس‌های ارسالی: 2151 بار
سپاس‌های دریافتی: 1069 بار
تماس:

پست توسط nt » سه شنبه 20 شهریور 1386, 8:19 am

akhavan_a, عزيز ممنون :razz:
ولي خوشبختانه من پسر هستم :-o و اين آواتور را به اين دليل که يک نوع آرامشي و مظلومیتی در چهرش هست قرار دادم و ..
مشخصات و عکس من هم در سایت موجود هست :grin:
موفق باشید :)

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: در همين نزديكي...
سپاس‌های ارسالی: 48 بار
سپاس‌های دریافتی: 189 بار

پست توسط Masoud » سه شنبه 20 شهریور 1386, 11:06 am

nt, آقا (خانوم سابق :::P )

نميدونم بگم متاسفانه يا خوشبختانه، در هر حال اين كار (دوستي...) تو مملكت ما به خاطر مسائل فرهنگي و اعتقادي يجورايي ناپسنده.

والا خود منم گيج ميزنم بايد كدوم رو قبول كرد. از طرفي تو اعتقادات ما روابط دختر و پسر ، تا قبل از رسيدن به بلوغ فكري و عقلي، بهتره كه صورت نگيره....چون هر دو طرف تا قبل از اون، هر جور ديدي به هم داشته باشن بيشتر از سر احساس و كمي تا قسمتي غريزيه.
به همين خاطر اگر تصميمي در مورد روابطشون با طرف مقابل بگيرن، از احساساتيه كه ميشه گفت توش از عقل استفاده نشده ، نشات ميگيره. نشونش هم اينه كه اگر كاري رو از روي عقل انجام بدن حداقل واسه اطمينان از صحتش با ديگران يه صحبتي ميكنن، ولي اگر از روي احساس باشه، نه!، همين كه دلشون به اون ميل داشته باشه كافيه .......مثلا هيچ وقت نميبيني كه پسره واسه مشورت! بره پيشه باباش بگه : بابا! من با دختر همسايمون رفيق شدم، خوبه يا بده؟؟؟....خب مسلما عكس العمل پدرش قابل پيش بينه!

ولي از طرف ديگه، دختر و پسراي اين دوره زمونه، با قبل فرق دارن. يجورايي به قول خودشون! چشم و گوش بسته! نيستن. ميخوان همه چيز رو تجربه كنن. بي راه هم نميگن. خب بالاخره بايد بدونن اين موجودي كه ممكنه چند وقت ديگه گرفتار يكيشون بشه! ( چه پسر و چه دختر، منظورم ازدواجه) چجور چيزيه؟ كيه؟ چيه؟ چجوريه؟ .................اگه بخوام بيشتر توضيح بدم ميشه يه رمان! مهم منظورم بود كه اميدوارم گرفته باشين حق مطلب رو!
تصویر

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 351 بار
سپاس‌های دریافتی: 1579 بار
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan » چهار شنبه 21 شهریور 1386, 6:09 am

Masoud نوشته شده:nt, آقا (خانوم سابق :::P )

ولي از طرف ديگه، دختر و پسراي اين دوره زمونه، با قبل فرق دارن. يجورايي به قول خودشون! چشم و گوش بسته! نيستن. ميخوان همه چيز رو تجربه كنن. بي راه هم نميگن. خب بالاخره بايد بدونن اين موجودي كه ممكنه چند وقت ديگه گرفتار يكيشون بشه! ( چه پسر و چه دختر، منظورم ازدواجه) چجور چيزيه؟ كيه؟ چيه؟ چجوريه؟ .................اگه بخوام بيشتر توضيح بدم ميشه يه رمان! مهم منظورم بود كه اميدوارم گرفته باشين حق مطلب رو!

وقتی دیگران تجربه کردند و ضررش را هم دیدند - چرا ما تجربه کنیم.

البته اگر هدف گول زدن و ... طرف مقابل است - این به خود شما بستگی داره که از کدام راه وارد شوید.

ولی به هر حال نیازی به شناخت جنس مخالف نیست - چون در هر صورت انها خودشان را به شما می شناسایند.

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط maryam-paizi » جمعه 23 شهریور 1386, 7:34 pm

من بانظر armin در مورد جو كنوني دانشگاه كاملا موافقم. متاسفانه امروزه وضه بسيار افتضاح شده .و اسم دانشجو هر روز بيش از ديروز دارد لگد مال ميشود و نام دانشجو بي اعتبار تر . اي كاش تمام مشكل همان صحبت كردن وكمي لاس زدن بود .تا جاي كه علو وصنعت را عشق وشهوت ميگوييند. و صد البته وضع براي دختران بسيار بدتر از پسران است . شايد من ادم بدبيني باشم اما اينها واقعيت محض است.
اي شهر بخواب که اين ديوانه مرده است!

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

پست توسط ae » چهار شنبه 7 آذر 1386, 12:14 am

به نظر من تو شرايط كنوني ازدواج مانع پيشرفت آقايونه ... ما آقايون تا جايي كه مي تونيم بايد از لحاظ تحصيلي و مادي خودمونو جلو بندازيم . چون اگه قبل از اون پاي يه زن تو زندگيمون باز شد مطمئناً ديگه هيچ پيشرفتي حاصل نمي شه . تازه اگه پسرفت نداشته باشيم بايد كلامونو بندازيم بالا .
زن = خرج = افت = بدبختي .
آنجا كه عشق فرمان مي دهد ، محال سر تسليم فرود مي آورد .

Old Moderator
Old Moderator
محل اقامت: ..مازندران..
سپاس‌های دریافتی: 75 بار

پست توسط ghadami2005 » چهار شنبه 7 آذر 1386, 10:08 am

ae شايد برعكسشم اتفاق بيوفته.البته با شما موافقم كه قبل از اين كار ادم بايد شرايط مناسب رو ايجاد كنه.ولي خيلي از مردها بعد از ازدواج وضعشون از هر نظر بهتر شده(مالي ,اخلاقي و.....) :D
"لشگر گوسفندان که توسط يک شير اداره ميشود,ميتواند لشگر شيران را که توسط يک گوسفند اداره ميشود ,شکست دهد."

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

پست توسط ae » چهار شنبه 7 آذر 1386, 4:56 pm

از لحاظ اخلاقي آره خوب ... به هر حال قسمتي از نيازهاي روحيش تامين مي شه ... مالي رو نمي دونم والا ... شايد پدر خانومه وعضش توپ باشه و دومادرو از زمين بلند كنه .
آنجا كه عشق فرمان مي دهد ، محال سر تسليم فرود مي آورد .

Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران-شهرک غرب
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

پست توسط MAX » چهار شنبه 7 آذر 1386, 5:50 pm

برادران ازدواج

تو این وضعیت تو این شرایط به خدا دل میخواد

نه حمایت دولتی ونه حمایت اجتماعی ونه برتری حقوقی

:)

Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 » چهار شنبه 7 آذر 1386, 7:28 pm

چرا شما همش به فکر حمایت اینو و اون هستید ؟

خدا خودش گفته ازدواج کنید و روزی را من میرسونم ، البته نه اینکه ادم بشینه خونه و هیچ کاری انجام نده و منتظر باشه از آسمون براش پول بیاد اما خیلی ها که ازدواج میکنن میگن اصلا نمیدونیم چطوری میگذره زندگیمون (از جهت گشایش کارها) و خیلی تاًکید دارن که زندگی برکت پیدا میکنه و خدا خودش کمک میکنه.

و این سنتی است که پیامبر (صلی الله علیه و اله وسلام) تاکید بسیاری روی اون داشتند و روایات بسیاری که در این زمینه وجود داره موید این گفته است.
وقتی جوانان از فساد در امان باشند اجتماع تا حد زیادی سالم میشه و امنیت در حد بالایی برقرار میشه.

در آخر اینکه ، بیاییم کمی هم روی خدا حساب باز کنیم ...

موفق باشید :razz:

Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران-شهرک غرب
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

پست توسط MAX » چهار شنبه 7 آذر 1386, 7:45 pm

حق ماست که از حقوق اولیه شهروندی وتابعیت خود استفاده کنیم

زندگی بدون خدا مثل زهر است
ولی باید رفاه هم تامین شود
:)

Mahdi1944: لطفا قوانين رو مطالعه و رعايت کنيد، در صورتي که مجددا چنين جملاتي مشاهده بشه و بي‌توجه به قوانين باشيد، دسترسي شما به انجمن محدود و يا بسته خواهد شد...
قسمتي از پست حذف شد ...

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4312 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » پنج شنبه 15 آذر 1386, 8:23 pm

قبل از ازدواج :

مرد: آره، ديگه نمی‌‌تونم بيش از اين منتظر بمونم.

زن: می‌‌خواهى من از پيشت برم؟

مرد: نه! فکرش را هم نکن.

زن: منو دوست داری؟

مرد: البته!

زن: آيا تا حالا به من خيانت کردی؟

مرد: نه! چرا چنين سوالى می‌‌کنی؟

زن: منو مسافرت می‌‌بری؟

مرد: مرتب!

زن: آيا منو می‌‌زنی؟

مرد: به هيچوجه! من از اين آدما نيستم!

زن: می‌‌تونم بهت اعتماد کنم؟

بعد از ازدواج :

متن را اين دفعه از پائين به بالا بخوانيد!!!
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    

ارسال پست

بازگشت به “خانواده”