هر روز مرگ دو زن در ايران زير تيغ جراحي‌هاي زيبايي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 285
تاریخ عضویت: دوشنبه 17 بهمن 1384, 10:46 pm
محل اقامت: بغل خونه همسايمون
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 31 بار
تماس:

هر روز مرگ دو زن در ايران زير تيغ جراحي‌هاي زيبايي

پست توسط arian »

استاد دانشگاه تهران گفت: هر روز به طور ميانگين دو زن در ايران زير تيغ جراحي‌هاي زيبايي جان خود را از دست مي‌دهند.

به گزارش ايرنا،‌ عبدالرضا كردي، روز پنجشنبه در همايش «مديريت زنان در هزاره سوم» در مجتمع فدك اردبيل افزود: هم اكنون ايران رتبه اول جراحي‌هاي زيبايي جهان را دارد.
وي پايين بودن اعتماد به نفس، وجود فضاهاي مجازي در جامعه، بي‌هويت شدن آدم‌هاي مجازي، پايين آمدن كيفيت زندگي و افزايش كميت آن را از مواردي ذكر كرد كه گرايش به نيازهاي كاذب در جامعه بويژه بين نسل جوان را سبب شده است.

وي افزود: بر اساس اعلام رسمي و گزارش دفتر سلامت روان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، هم‌اكنون ‪ ۱۵‬ميليون نفر در ايران با مسائل رواني درگير هستند و نبايد نسبت به اين آمار بي‌تفاوت بود.
كردي به پيچيده‌تر شدن زندگي در جهان هزاره سوم با وجود رسانه‌ها، تحولات جمعيتي، صوتي و تصويري اشاره كرد و گفت: نياز است با ايجاد بسترهاي لازم همگام و متناسب با تحولات جمعيتي، اقتصادي، رواني، آموزشي و شيوه‌هاي زندگي حركت شود.

وي استفاده نكردن از ابتكار و خلاقيت را درد جامعه امروز كشور برشمرد و اظهار داشت: در ايران به‌رغم پيشينه و غناي فرهنگي و هويتي ‪ ۸۰‬درصد كتابهاي كودكان غيراستاندارد و غيرعلمي بوده و داستان‌هاي كشورهاي غربي از جمله پسر شجاع، هاچ زنبور عسل، هاكلبري فين و ساير داستانها را شامل شده است.

استاد علوم تربيتي دانشگاه تهران در ادامه سخنان خود به اشغال ‪ ۷۰‬درصد دانشگاه‌هاي كشور توسط دختران اشاره كرد و افزود: با ادامه اين روند در آينده‌اي نه چندان دور شاهد بروز و گسترش تفاوت‌ها و اختلافات فرهنگي خواهيم بود.

وي نقش زنان در مديريت مثبت زندگي در خانواده و مسئوليت‌هاي شغلي را مهم برشمرد و گفت: اين قشر بايد با خلاقيت‌هاي لفظي، زباني و مهارت‌هاي كلامي براي جهت‌دهي اخلاق به آموزش‌هاي فني از بهترين فرصت‌هاي درون سازماني و برون سازماني بهره جسته و چالش‌هاي فردي، اجتماعي و تهديدها را از كاهش دهند.
تا حالا به معني کلمه مادر دقت کردي
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”