تعقیب هواپیمای ایرانی در آسمان جمهوری چک

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 530
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 24 تیر 1386, 3:06 am
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 36 بار
سپاس‌های دریافتی: 140 بار
تماس:

تعقیب هواپیمای ایرانی در آسمان جمهوری چک

پست توسط Danial_4139 »

روزنامه "پراوو" چاپ پراگ از اقدام ارتش جمهوری چک در تحت نظر گرفتن یک هواپیمای ترابری ایران در آسمان این کشور خبر داد.

به گزارش عصر ایران (asriran.com) این روزنامه به نقل از منابع آمریکایی ادعا کرد: "جنگنده های گریپن متعلق به ارتش چک روز پنج شنبه گذشته یک هواپیمای ترابری ایران را که از آسمان چک عبور می کرد به دلیل احتمال حمل مواد رادیواکتیو تعقیب کردند."

به ادعای این روزنامه سرویس اطلاعات ارتش چک پس از آنکه اطلاع یافت این هواپیما حامل مواد رادیواکتیو است با کمک جنگنده های خود هواپیمای ایرانی را در زمان عبور از حریم هوایی این کشور تحت نظر گرفت.

افسران اطلاعات ارتش همچنین ارتباطات رادیویی خدمه هواپیما را کنترل کردند.

براساس این گزارش سربازان ارتش تایید کردند که این هواپیما صبح روز پنج شنبه تحت کنترل قرار گرفته اما نسبت به علت این قضیه اظهار بی اطلاعی کردند.

این در حالی است که "لادیسلاو میرناریک"، فرمانده نیروی هوایی چک اظهار داشت: "سربازان چیزی از این مساله نمی دانستند چرا که کل عملیات توسط فرماندهی منطقه ای نیروهای ناتو در آلمان هدایت می شد."

خاطرنشان می شود پیش از این نیز ادعاهای مشابهی از سوی رسانه های غربی منتشر شده بود و به نظر می رسد طرح این ادعای جدید از سوی یک روزنامه جمهوری چک در راستای جوسازی های قبلی آنها باشد.

در همین رابطه سخنگوي وزارت امور خارجه خبر روزنامه " پراووا " چاپ پراگ در خصوص حمل مواد راديو اكتيو توسط يك هواپيماي ايراني را تكذيب ‌كرد و گفت: انتشار اينگونه ‌اخبار سراسر كذب ومضحك با هدف فرافكني و سواستفاده‌هاي سياسي صورت مي گيرد.

روزنامه "پراوو" چاپ پراگ در مطلبي مدعي شده بود كه "ارتش جمهوري چك يك هواپيماي ترابري ايران را در آسمان آن كشور به دليل احتمال حمل مواد راديو اكتيويته تحت تعقيب قرار داده است."

به‌گزارش اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امورخارجه، "سيدمحمدعلي حسيني" افزود: انتشار اينگونه اخبار كه تحت تاثير محافل آمريكايي و صهيونيستي صورت مي‌گيرد با هدف ايجاد فضاي تهديد مصنوعي و واهي تعقيب مي‌گردد.

حسيني تاكيد كرد: افكار عمومي نسبت به بي‌ارزش بودن اينگونه اخبار آگاهي كامل داشته و بطور طبيعي سازندگان اخبار نمي‌توانند با جعل اينگونه اخبار به اشاعه جو تهديد براي نيل به اهداف مورد نظر آمريكا در خاك چك نايل شوند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”