بهائیان: اگر اسرائیل نبود، ما هم نبودیم.

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
پست: 2294
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 21 اردیبهشت 1385, 1:56 pm
محل اقامت: _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _
سپاس‌های ارسالی: 403 بار
سپاس‌های دریافتی: 1073 بار
تماس:

بهائیان: اگر اسرائیل نبود، ما هم نبودیم.

پست توسط Ma3ouD »

در بهاییت سال به 19 ماه و هر ماه به 19 روز تقسیم شده است و روزهای اضافی آنها در نزدیکی 21 مارس (همان نوروز ایرانیان) زمان آغاز سال جدید به هدیه دادن می‌گذرد. بهاییان دارای 9 روز مقدس و یک ماه روزه‌داری هستند.

عقاید و رسوم فرقه خرافی بهاییت در کنار خرج پول‌های گزاف توسط اعضای این فرقه، آن را به یکی از عجیب‌ترین پدیده‌های قرن تبدیل کرده است، به گونه‌ای که آنان قبر «سیدعلی محمد باب» در حیفای اسرائیل را یکی از عجایب هشتگانه جهان می‌دانند.

به گزارش خبرگزاري تابناک، خبرنگار خبرگزاری فرانسه در حیفای اسرائیل در گزارشی رپرتاژگونه از بهاییت، مدعی شده این فرقه که در کل جهان به ادعای او، پنج میلیون پیرو دارد، پس از زرتشتی، بیشترین رشد گروندگان را دارد! و نوشته: یک تپه مقدس در اسرائیل، قلب رو به رشدترین مذهب جهان است که مروج اتحاد جهانی و صلح در جهان از یکی از جنجالی‌ترین کشورهای جهان است!

بهاییت حدود 170 سال پیش در ایران با ادعای به پیامبری شخصی به نام «بهاءالله»، ‌زاده شد. این فرد همانند برخی افراد شهرت‌طلب ایران امروز، پس از ادعای ارتباط با امام زمان(عج)، نخست مدعی شد که خودش امام زمان است و اندکی بعد ادعای پیغمبری کرد، اما به دلیل اراده سیاسی انگلیسی‌های بانفوذ در ایران، مورد حمایت سیاسی حاکمیت قرار گرفت و پیروانی یافت. این حمایت سیاسی، اکنون نیز از سوی برخی قدرت‌های سیاسی جهانی انجام می‌شود و مثلا باعث شده است متون این فرقه به هشتصد زبان دنیا منتشر شود.

در ادامه گزارش خبرگزاری فرانسه آمده است: مقبره باب در حیفای اسرائیل به عنوان کسی که مأموریتش آماده کردن انسان برای آمدن بهاء الله بود، با طراحی های زیبا توسط شمار زیادی به عنوان هشتمین مکان در میان عجایب دنیا شناخته می‌شود.

«بهوجراج پارمار» هندی، متخصص IT در مرکز بهاییان می‌گوید: «والدین من نگران اخبار تلویزیون درباره بمب بودند، اما به باور خودم، به مقدس‌ترین نقطه دنیا می‌رفتم‌». 2.5 ساعت بازجویی نیروهای امنیتی اسرائیل هم پس از ورود وی او را پشیمان نکرد.

پارمار حتی اسرائیل را یک الگو برای میراث مشترک بهاییت می‌داند و می‌گوید: «من اسرائیل را دوست دارم، به این دلیل که بسیار متحد هستند. اگر یهودیان متحد نبودند، اسرائیلی هم نبود. ما از اسرائیلی‌ها متشکریم. اگر آنها نبودند، ما هم نبودیم».

بهاییان معتقدند که مذهب آنان بهترین مذهب برای دنیای مدرن کنونی است. آنان معتقد به برابری جنسیتی آموزش جهانی، آزادی مذهبی و حذف پیش‌داوری‌ها، ثروت بیش از حد و فقر هستند.

ارتش هشتاد نفره‌ای از باغبانان، کارهای ساختمان 21 طبقه «مونت کارمل» در کنار دریای مدیترانه را به عهده دارند. ساخت این باغ ده سال طول کشیده است. این افراد کار خود را مأموریتی برای تغییر دنیا می‌دانند و می‌گویند: خواهان یک نظام جهانی با نهادهایی جهانی هستند تا بر آزادی نهضت‌ها، خلع سلاح و یک ارتش جهانی برای تضمین صلح نظارت کند.

«کنت چادویک» 24 ساله از میشیگان، یک هفته پس از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه به عنوان یک داوطلب به حیفا می‌رود. وی می‌گوید: «برای نخستین بار در زندگی خود، مفهوم اعتقاد و عشق را درک کردم. من احساس کردم که با خدا رابطه پیدا کرده‌ام. این یک تجربه مذهبی بود که به طور کامل زندگی من را متحول کرد. من احساس تولد دوباره داشتم».

وی عضو سازمان عدالت جهانی به عنوان یک سازمان جهانی که همه اعضای آن مرد هستند، بوده و هنگام سخن گفتن، دستانش می‌لرزد.

اما اسرائیل که به عنوان یک رژیم یهودی حدود شصت سال پیش تشکیل شد، با هرگونه مأموریت تبلیغاتی و مذهبی مخالف است و مقرر داشته افرادی که دینشان را تغییر بدهند، باید از این کشور خارج شوند. سخنگویان بهاییان در اسرائیل می‌گوید: من کسی را به عنوان اسرائیلی بهایی نمی شناسم.

«یونا یاهاف»، شهردار حیفا، می‌گوید: روابط بهاییان و اسرائیل برای هر دو طرف خوب است. بهاییان متعهد شده‌اند که برای گرویدن به دینشان به اسرائیلی‌ها کاری نداشته باشند، اما با پررونق کردن اقتصاد منطقه‌ای، یک جاذبه توریستی ایجاد کنند.

بهاییان بر خلاف مسیحیان و مسلمانان و یهودیان به شدت از سیاست فاصله می‌گیرند و هیچ کدام از مؤسسات آنها، کمکی نه به اسرائیل و نه به فلسطینی‌ها نمی‌کند.

سال 2007، سال 167 در بهاییت است. به مانند دیگر عقاید عجیب بهاییان، در بهاییت سال به 19 ماه و هر ماه به 19 روز تقسیم شده است و روزهای اضافی آنها در نزدیکی 21 مارس (همان نوروز ایرانیان) زمان آغاز سال جدید به هدیه دادن می‌گذرد. بهاییان دارای 9 روز مقدس و یک ماه روزه‌داری هستند.

تصویر

[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1118
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 3 آبان 1386, 3:56 pm
محل اقامت: ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس
سپاس‌های ارسالی: 1224 بار
سپاس‌های دریافتی: 1160 بار
تماس:

پست توسط big-man »

بهائيت و....
همشون از توطئه هاي اين صهيونيسمه ملعونه ....اونا براي ضربه زدن و تفرقه بين مسلمانان از هر سلاحي استفاده مي کنند .خوب شد خودشان اعتراف کردند که اگه اسرائيل نبود ما هم نبوديم.
مرگ بر اسرائيل

جمعی از بهائیان نقاط مختلف دنیا

[External Link Removed for Guests]

ببیند چه حرفایی میزنند واسه فریب مردم ....
امر بـهائی جوانترين دين از اديان مستقلّ جهان است و تجديد دين از اصول اين آئين است زيرا در هر زمان مقتضيّات جامعه بشری تغيير ميپذيرد و در هر عصری دينی جديد موافق با مقتضيّات جهان و نيازمندی جهانيان ظاهر ميگردد. بـهائيان معتقدند که حضرت بـهاءالله، بنيانگذار امر بـهائی (۱۸۱۷- ۱۸۹۲) جديدترين فرستاده الهی در سلسله پيامبران پيشين چون حضرت ابراهيم، موسی و بودا و زردشت و مسيح و بالاخره حضرت محمّد است و رسالتش برای ايجاد تمدّنی جديد و جهانی است که بشر در اين زمان بدان نيازمند است.

محور تعاليم پيام بـهائی وحدت عالم انسانی است يعنی وقت آن آمده است که بشر از هر قوم و نژادی به يگانگی رسند و همه در ظلّ يک جامعه جهانی درآيند. حضرت بـهاءالله فرموده است که خداوند بيمانند نيروهائی را در جهان بکار گماشته است تا آنچه را که بر حسب سنّتهای پيشين سبب جدائی و اختلاف ميان اقوام و طبقات و اديان و ملل عالم گشته است از ميان بردارد و مهمترين کاری که امروز بشر بايد بآن پردازد وحدت عالم انسانی و تلاش و کوشش در راه اتّحاد و اتّفاق اهل عالم است.

يکى از اهداف و مقاصد دين بـهائی بذل و همّت و مساعدت در اين مسير است. از اين روی امر بـهائی جامعه‌ای جهانی مرکّب از قريب به ۵ ميليون نفر از اکثر ملل و نژادها و فرهنگهای جهان بوجود آورده و تعاليم حضرت بـهاءالله را در آن جامعه تجسّم بخشيده است. آزمايشی که بهائيان در اين راه کرده‌اند سبب تشويق کسانی است که از همان راه ميپويند و نوع انسان را اعضاء يک خاندان و کره زمين را يک وطن ميدانند. اصول و تعاليم حضرت بهاءالله

حضرت بهاءالله :???:
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 97
تاریخ عضویت: چهارشنبه 11 بهمن 1385, 11:54 pm
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

پست توسط hob »

بهاییان بر خلاف مسیحیان و مسلمانان و یهودیان به شدت از سیاست فاصله می‌گیرند و هیچ کدام از مؤسسات آنها، کمکی نه به اسرائیل و نه به فلسطینی‌ها نمی‌کند.


خب براي اينكه اين اسرائيليها هستند كه به بهاييها كمك ميكنند نه برعكس.
وجود بهاييت خودش عين سياسته و لازم نيست كه بهاييها كار سياسي بكنن. :shock: :shock:
Captain I
Captain I
پست: 623
تاریخ عضویت: جمعه 11 اسفند 1385, 12:35 pm
سپاس‌های دریافتی: 54 بار

پست توسط Palang mah gerefteh »

وقتي براي اولين بار چشمم به اين مقاله افتاد، به اشتباه تصور کردم که اين متن را يک فرد يهودي نوشته است و عنوان را به اين شکل در ذهنم معني کرد م که اگر اسرائيل نبود، يهوديها هم نبودند. البته اين اشتباه ناخودآگاه معني دار بود. چونکه ناخود آگاه هميشه پرت و پلا نمي گويد.
بهر حال اين خيلي عجيب بنظر مي رسد که اسرائيل ناجي بهائيان ناميده شود، چونکه به اعتبار برخي از روشنفکران قوم يهود اسرائيل به نخستين دشمن قوم يهود تبديل شده است. نه تنها از اينرو که از روز تأسيس اين دولت، آن مجموعه اي را که ملت اسرائيل مي نامند يک روز صلح بخود نديده است، بلکه از اين جهت که يکي از بنيادي ترين وجه مشخصۀ قوم موسي در اين نکته نهفته است که فاقد کشور هستند. «يهودي سرگردان». و چنين فقداني در واقع نقطۀ عطف اين قوم است. به عبارت ديگر فقدان تعلق ملي به خاک و جز اينها همواره موجب نوعي تحرک و پويايي خاص در اين قوم بوده و هنوز هم هست. بنابراين فکر ايجاد کشور براي يهوديان و تحقق بخشيدن به آن کاري نمي کند مگر نابود کردن قوم يهود و اصل پوياي سرگرداني و بي وطني نزد آنان. بر اين اساس مي توانيم بپرسيم که اسرائيلي که در پي نابودي اصالت قوم يهود است، مي تواند موجب نجات ديگران شود؟
البته اين نظريه را بطور مشخص نزد يکي از روشنفکران يهودي فرانسه بنام اوژن انريکز خواندم و به هيچ عنوان قصد تعيين تکليف براي اين و يا آن مذهب و قوم نداشتم. چنين گفتماني در بطن انديشه است، و من تنها آنرا بيان کردم.
«تنها آنان که بر خاک افتادند پایان جنگ را دیدند»
تصویر
Captain II
Captain II
پست: 512
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 15 مهر 1386, 7:17 pm
محل اقامت: يه جايي خيلي دور شايد هم خيلي نزديک
سپاس‌های ارسالی: 159 بار
سپاس‌های دریافتی: 377 بار
تماس:

پست توسط ta.abad »

راستي اينا اگه دين دارن و دينشون هم به گفته بهاالله جدي جدي دين اونم پيامبرشون اسم کتابشون چيه تا اونجايي که مي بينيم و هست حتي يهويا هم کتاب دارن اگه کسي اسم کتابشونو ميدونه لطف کنه بگه..... :-( :grin: :-( :grin:
  
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 97
تاریخ عضویت: چهارشنبه 11 بهمن 1385, 11:54 pm
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

پست توسط hob »

خزعبلات جناب باب "ايقان" و "بيان" و "اقدس" همان كتاب مقدس بهاييان است.
برخي از مطالب اين كتابها چنان سخيف و احمقانه بود كه بعدها ميرزاحسينعلي نوري (بهاءالله) اين مطالب را از آن حذف كرد و با زحمت و هزينه بسيار، تا آنجا كه توانست نسخه هاي قبلي كتاب بيان را جمع كرد و آتش زد تا كسي از محتواي آن آگاه نشود.
براي اطلاع از اين بيانات مشعشع به كتابهايي كه در افشاي چهره بهائيت منشتر شده، مراجعه كنيد:


فراماسونري و بهاييت در ايران (نوشته دكتر افراسيابي)
كشف الحيل (از حسين آواره كه از بزرگان بهاييت و بريدگان از آن بود)
خاطرات فضل الله مهتدي (معروف به صبحي كه وي نيز از خواص بهاء و عباس افندي بود ، ولي توبه كرد و خاطراتش را انتشار داد)

و...
آخرین ويرايش توسط 1 on hob, ويرايش شده در 0.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 557
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 2 آذر 1385, 1:22 am
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 67 بار
تماس:

پست توسط torabi89 »

ta.abad نوشته شده:راستي اينا اگه دين دارن و دينشون هم به گفته بهاالله جدي جدي دين اونم پيامبرشون اسم کتابشون چيه تا اونجايي که مي بينيم و هست حتي يهويا هم کتاب دارن اگه کسي اسم کتابشونو ميدونه لطف کنه بگه..... :-( :grin: :-( :grin:

اینا کتاب ندارن پیغمبرشون جزوه گفته نوشتن ! :grin:


میدونم خلاف قوانین هست این یبار رو ببخشید :D
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 97
تاریخ عضویت: چهارشنبه 11 بهمن 1385, 11:54 pm
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

پست توسط hob »

چرا خلاف قوانين است؟! :-O :?
ببخشيد واقعا نميدونم :? :?
Captain II
Captain II
پست: 512
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 15 مهر 1386, 7:17 pm
محل اقامت: يه جايي خيلي دور شايد هم خيلي نزديک
سپاس‌های ارسالی: 159 بار
سپاس‌های دریافتی: 377 بار
تماس:

پست توسط ta.abad »

حالا اگه کسي کپي جزو شونو هم داره بزاره بازم خوبه :???:
  
Captain II
Captain II
پست: 512
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 15 مهر 1386, 7:17 pm
محل اقامت: يه جايي خيلي دور شايد هم خيلي نزديک
سپاس‌های ارسالی: 159 بار
سپاس‌های دریافتی: 377 بار
تماس:

پست توسط ta.abad »

مثل اينکه بهشون برخورده رفتن سايت زدن :-( :-(

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
  
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4114
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4500 بار
سپاس‌های دریافتی: 4323 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 »

انديشهء بهائيت که با تخيلات ذهني فردي روحاني در تبريز به نام محمد علي باب آغاز شد، در آغاز با بحث هاي داغي که همانند امروز پيرامون مهدويت و آخرزمان در جريان بود، رشد و بالندگي پيدا کرد. هرچند بهاءالله را يا پيامبر بخوانند و به محدعلي باب، دروازهء ارتباط با امام زمان بگويند، به هرحال اين يک انديشهء پرطرفدار است که متاسفانه ارتباطي به صهيونيسم ندارد.

انديشهء بابيت به واسطهء حمايت روس و انگليس بسط پيدا کرد. پس از فشارهای روحانیت شیعه در ایران در زمان امیرکبیر، بهائیان به عراق، ترکیه و روسیه مهاجرت کردند. پس از انقلاب کمونيستي در روسيه، بابيون به دليل تفکر مذهبي (کاري به دروغ و راستش نداريم) از روسيه اخراج شدند. برخي به عراق رفتند. برخي از عراق به فلسطين (حيفا - عکاء) مهاجرت کردند و در آنجا زيارتگاه معروف خود را بنا کردند. در آن زمان مهاجرت بابيون از عراق به فلسطين، به راحتي امکان پذير بود زيرا جملگي اين سرزمين ها در قلمرو پادشاهي عثماني بودند. سالها بعد يک يهودي لهستاني الاصل، به نام تئودور هرتزل، انديشهء صهيونيسم را منتشر کرد و در اين زمان، سالها از ايجاد و گسترش فرقهء بهائيت و استقرار آنها در حيفا مي گذشت.

 تصویر 
 تئودور هرتزل، (Theodor Herzl) پايه‏گذار تفكر صهيونيسم 

در اوائل قرن بيستم، مجمع جهاني يهود، پس از اعلاميهء معروف بالفور، مهاجرت يهوديان تابع خود را به سرزمين آبا و اجدادي شان در دستور کار قرار داد. (البته اين سرزمین آبا و اجدادی به چيزي حدود 2000 سال قبل باز مي گردد و در اين مدت فلسطين بارها بين يهوديان، مسيحيان و مسلمانان دست به دست شده است اما وجود پیامبران بزرگ یهود نظیر حضرت سلیمان و همچنین مراکز متعدد مقدس نظیر دیوار ندبه و معبد هیکل، این منطقه از جهان را به سرزمین موعود یهودیان تبدیل کرده است)

مجمع جهاني يهوديان، با هدف تشکيل يک کشور مستقل يهودي، از يهوديان ثروتمندان در سراسر جهان، کمکهاي مالي دريافت مي کرد، به نحوي که بين سالهاي 1910 تا 1940، زمين هاي اطراف حيفا و تل آويو (تل أبيت) را به بهايي تقريبن 10 برابر ارزش حقيقي از مالکان مسلمان و مسيحي آن خريداري کردند. (مثالی دیگر، ارسال حدود 120 میلیون تومان توسط یهودیان ایران در سال 1340 برای کمک به دولت اسرائیل است.)

فلسطين در آن زمان، مأمن چهار تفکر مذهبي بود:
1- يهودي: عمدتن ساکن در حبرون (الخليل) و اورشليم (بيت المقدس)
2- مسيحيت: عمدتن ساکن در بيت الحم (محل تولد حضرت عيسي) و اورشليم
3- مسلمان: عمدتن ساکن در اورشليم و غزه
4- بهائيت: ساکن در حيفا (عکاء)

 تصویر 
 لرد بالفور 

در سال 1917 در همان روزهائی که جنگ جهانی اول در اوج خود قرار داشت، ولی احساس می شد که امپراطوری عثمانی در آستانه فروپاشی قرار گرفته است، وزیر خارجه وقت بریتانیا لرد آرتور جیمز بالفور بیانیه‏ای صادر کرد که در آن حق ملت یهود را در داشتن یک خانه ملی به رسمیت شناخت. شاید واژه «به رسمیت شناخت» کمی اغراق‏آمیز باشد- زیرا او در این نامه نوشت: دولت فخیمه بریتانیا به حق یهودیان برای داشتن خانه ملی به نظر مساعد می‏نگرد و به عملی ساختن آن یاری‏های لازم را خواهد رساند. نه کشور مستقل، بلکه خانه ملی- و نه تائید و موافقت، بلکه نظر مساعد!

در نهایت با وقوع جنگ جهانی دوم و تنگ تر شدن عرصه زندگی برای یهودیان در اروپا، بسیاری از آنان به فلسطین کنونی مهاجرت کردند و در نهایت به تاریخ 14 می 1948، دیوید بن گورین، تشکیل اولین دولت یهود را در تل آویو اعلام کرد. (تصویر زیر)

 تصویر 
 14 مي 1948، ديويد بن گورين، استقلال اسرائيل را اعلام مي‏كند
(تصوير تئودور هرتزل در بالاي سر وي مشخص است)
 

اما از آنجا که اصل فرقهء ساختگی بهائیت، بر برائت و عدم دخالت در سیاست است، این تفکر تاکنون تقریبن در هیچ نقطهء جهان، مشکل خاصی با دولت مرکزی نداشته است و این قاعده در کشور اسرائیل نیز برقرار است.

پیش از انقلاب نیز، بهائیان و یا بهائی زادگان بسیاری چون سپهبد خسروانی یا امیرعباس هویدا در مناصب مهم دولتی مشغول به خدمت بودند و از آنجا که بنا بر کار سیاسی نداشتند، مشکلی نیز برای کسب شغل های بالا برای آنان پیش نمی آمد.

بهائیان، بنا به سنت مذهبی خویش، هر هرهفته به صورت دوره ای، در منزل یکی از هم کیشان خود جمع می شوند. در این جمع ها، فرصتی پیش می آید تا از مشکلات دیگر هم کیشان خویش آگاه شوند و درصدد کمک برآیند یا جوانانشان با یکدیگر آشنا شده و سنگ بنای ازدواج شان گذاشته شود.

تعالیم بهائیت از آنجایی که الهی نبوده و ساختهء دست بشر هستند، در نزد مسلمان و سایر ادیان، خریداری ندارند؛ اما با توجه به ثروتمند بودن این فرقه و اعضای آن، بسیار از مسلمانان فقیر جهت زندگی بهتر جذب این فرقه می شدند. برای مثال تا پیش از انقلاب سال 57، حدود 90 درصد ساکنین روستای ابیانه در نزدیکی کاشان، به فرقه بهائیت گرویده بودند. پس از انقلاب نیز عده ای از بهائیان ایران به اسرائیل یا کشورهای مهاجرپذیر دیگر مهاجرت کردند و عده ای نیز که در ایران باقی ماندند، مخفیانه و ناشناس به زندگی ادامه می دهند.
 [External Link Removed for Guests]    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”