مارلی فرشته ای که انسان شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3051
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 7 اسفند 1384, 3:45 am
سپاس‌های ارسالی: 351 بار
سپاس‌های دریافتی: 1579 بار
تماس:

مارلی فرشته ای که انسان شد

پست توسط Dr.Akhavan »

  فرشته ای که انسان  در تاریخ ۱۹ نوامبر سال ۲۰۰۶ جراحان آمريكايي طي يك عمل بسيار پيچيده جراحي موفق به خارج كردن یک ‌ تومور شكل ۱۶ پوندي معادل بيش از ۷ كيلوگرم از دهان يك دختر بچه‌ اهل هايتيي آمريكا شدند.این تومور چهره این دختر را شبیه به کرگدن کرده بود.

اين غده‌ تومور شكل كه از جنس شبيه استخوان بوده است طي سال‌هاي گذشته مشكلات زيادي را براي اين دختر ۱۴ ساله آمريكايي ايجاد كرده بود.

تومور دیسپلازی فیبری با وزن ۱۶ پوند مانع از بینایی کامل مارلی می گشت همچنین در تنفس او اختلال ایجاد کرده بود و مارلی نمی توانست صحبت کند.این تومور استخوانی معروف به ديسپلازى فيبرى مؤثر بر چند استخوان باعث نابرابری و بدشكلى استخوان‌هاى صورت مارلی گشته بود

پزشكان در مركز پزشكي جكسون در مركز پزشكي ميامي آمريكا اعلام كردند كه عمل جراحي ۱۷ ساعته بر روي وي موفقيت‌آميز بوده است.

آنها اعلام كرده‌اند كه اين عمل جراحي آنچنان موفقيت‌آميز بوده است كه توانستند بيش از آن چه كه پيش‌بيني كرده بودند غده‌ ياد شده را از صورت وي خارج كنند.
 
تصویر 

يكي از اساتيد برجسته دانشگاه ميامي كه از اعضاي تيم جراحان اين عمل جراحي بوده است، گفت: اين دختر كه «مارلي» (Marlie Casseus ) نام دارد هم اكنون به خوبي نفس مي‌كشد و در شرايط مناسبي قرار دارد.

ما بعد از چند عمل جراحی موفق شدیم تومور را خارج کنیم و بینی او را بازسازی و حالت چهره را تا حد امکان نرمال و زیبا کنیم.

وي به خبرنگاران گفت: اين دختر بچه شجاعت بسياري داشته است. او اكنون بسيار خوشحال و هيجان‌زده شده است.

تشكيل چنين غده‌ خطرناكي در صورت اين دختر بچه يك رويداد استثنايي بوده و در صورتي كه اين عمل جراحي كمي ديرتر صورت مي‌گرفت به كوري وي منجر مي‌شد.

اولین جمله ای که مارلی گفت این بود : متشکرم .

خوشبختانه بعد از چند عمل جراحی مارلی به دختری زیبا تبدیل شده است . اما مارلی باعث شد که ما زیبایی بیشتر از آنچه توقع داشتیم را ببینیم. مردم ایالات متحده و همچنین تمامی مردم دنیا در یک عمل انسان دوستانه با همکاری یک انجمن خیره بودجه چندین عمل را برای مارلی تهیه کردند و مارلی توانست در جلوی دوربین و در حضور خبرنگاران با صدا و کلام خودش از مردم دنیا تشکر کند .

 تصویر 

او امیدوار است کریسمس امسال را درکنار خانواده و دیگر مردم هائیتی جشن بگیرد.

مادر مالی میگوید:

ما هر لحظه خدا را شکر می کنیم . تا چند وقت قبل صورت او غیر قابل تحمل بود اما امروز صورت او مثل یک انسان است بی گمان امسال ما بهترین عید را خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز چهارمین جراحی صورت مارلی از ساعت ۹:۵۲ دقیقه شروع شد و تا ساعت ۳:۴۴ دقیقه ادامه داشت. این عمل ۵ ساعت و ۵۲ دقیقه ادامه داشت و هدف از این جراحی بازسازی چهره مارلی به صورت طبیعی بوده است.

اکنون مارلی می تواند حرف بزند . خودش غذا بخورد و از همه مهمتر بخندد و در عید کریسمس در کنارخانواده اش باشد .

البته هنوز چند جراحی زیبایی دیگر باقی مانده و ما تا به دست آوردن خوشبختی فاصله زیادی نداریم .

اینک خوشبختی در چنگ ماست .

فراموش نکنیم مارلی تنها دختری نیست که به یاری ما نیاز داشت . ما مطمئن هستیم که اگر در کشور ایران اطلاع رسانی درست صورت گیرد . مردم شریف و انسان دوست ایران برای کمک و یاری به هموطنان خود از هیچ کمک و یاری دریغ نخواهند کرد .
 
تصویر

تصویر 

منبع : سایت پزشکان
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”