.::ساخت سيستم صوتي قدرتمند با دست خودتون::.

در اين بخش مي‌توانيد در مورد برق و الکترونیک عمومی به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت, SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

New Member
سپاس‌های ارسالی: 2 بار

Re: .::ساخت سيستم صوتي قدرتمند با دست خودتون::.

پست توسط f_kusha » پنج شنبه 6 اسفند 1388, 12:12 pm

سلام سامان جان، من یه میکرولب xenon خریدم می خوام به برق ماشین و ضبط ماشین وصلش کنم!
یه خازن گنده ی 4700 میکروفارادی داره، و از ترانسش هم دو تا سیم آبی خارج میشه، روی ترانس هم نوشته 14 ولت.
من برق ماشین رو دادم سر خازن دستگاه روشن شد و با موبایلم کار داد ولی وقتی به line out ضبط وصلش کردم قاطی می کنه و کار نمیده. :-o (البته روشن میشه ولی صداهای ناجور میده) لطفا راهنمایی کنید. عکس اگه خواستی یادم بده کجا آپلود کنم!

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21366 بار

پست توسط SAMAN » پنج شنبه 6 اسفند 1388, 2:30 pm

ببینید دوستان,

یک ضرب المثلی هست که یادم رفته ولی منظورش این هست که هر چیز رو برای کاری ساختن. حالا اسپیکر رو که به ماشین وصل میکنید مشکلی نیست.

اما line out پخش های جدید رو نمی شود به اسپیکر وصل کرد!

چرا؟

چون دو سیم خروجی پخش ها ( چه لاین اوت و چه خروجی باند) منفی ندارند! و در واقع در هر دوسیم سیگنال داریم. اما پخش های خیلی قدیمی یک سیم همیشه منفی بود و سیم دیگر صدا را به باند می رساند.

ئقتی که شما لاین اوت را به ورودی اسپیکر متصل می کنید , ورودی اسپیکر منفی اش به منفی برق یا همان باتری ماشین متصل است! و همین ایجاد اشکال می کند.

به همین حخاطر ساختار آمپلی های ماشین با آمپلی های خانگی فرق می کند. بنده هه این کارها را موقعی که جوان بودم و انرژی داشتم تست کردم.

بنابراین: در صورت متصل کردن اسپیکر به ماشین فقط می توایند از موبایل یا CDman و .... استفاده کنید.
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

New Member

پست توسط f_kusha » پنج شنبه 6 اسفند 1388, 3:10 pm

ممنون از جواب فوری آقا سامان تصویر،

یعنی با این حساب این اسپیکر رو دستم مونده تصویرهیچ کاری نمیشه کرد؟ تصویر(از اون کارهای تخصصی که خودت بلدی تصویر)

New Member

پست توسط f_kusha » جمعه 7 اسفند 1388, 10:17 am

یه سوال دیگه هم دارم (ببخشید اگه جاش اینجا نیست)، توی دوربین های دیجیتال توی کدوم قسمت مدارش تصویر لنز به A/V تبدیل میشه؟ (اصلا تبدیل میشه یا نه؟)

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر

پست توسط SAMAN » جمعه 7 اسفند 1388, 2:48 pm

یعنی با این حساب این اسپیکر رو دستم مونده تصویرهیچ کاری نمیشه کرد؟ تصویر(از اون کارهای تخصصی که خودت بلدی تصویر)

متاسفانه بنده هیچ راهکاری را در این رابطه بلد نیستم تصویر فقط یک راه اگر CD پخش شما خروجی هدفون دارد شاید بتوانید از آن به اسپیکر متصل کنید.تست کنید اگر نشد.... تصویر

یه سوال دیگه هم دارم (ببخشید اگه جاش اینجا نیست)، توی دوربین هایدیجیتال توی کدوم قسمت مدارش تصویر لنز به A/V تبدیل میشه؟ (اصلا تبدیلمیشه یا نه؟)

متاسفانه بنده هیچ اطلاعی از دوربین ها ندارم تصویر هر چند سوال هم کمی گنگ بود تصویر

تصویر تصویر

New Member

پست توسط Jiz » جمعه 21 خرداد 1389, 12:50 am

سامان من هرچقدر سایت رو باز می کنم نمیتونم روش درست کردنش رو در بیارم در ضمن من یه اسپیکر porsche دارم میتونم هوگاتون رو به اون وصل کنم داخل اسپیکر یه ساب 30 وات هست و رو مدارش 2 تا خازن هست که از همه بزرگتره اونا باید عوض بشن یا خازن دیگه ای کمکم کن مرسی

Captain I
Captain I
سپاس‌های ارسالی: 2464 بار
سپاس‌های دریافتی: 1412 بار

پست توسط mohammad1365 » پنج شنبه 27 خرداد 1389, 3:21 pm

SAMAN نوشته شده:amirsaeid254
ساخت آمپلی فایر ها بحث مفصلی داره اگر میخوایی از صفر شروع کنید و همه چیز رو خودتون بسازید باید خدمتتون عزض کنم که بله شما میتونید! میتونید یک آمپلی فایر فوق قدرتمند استریو 200 وات بسازید البته این زمان زیادی میبره و اگر مبتدی هستید پیشنهاد میکنم که این کار رو با کمک یک نفر که دیگه انجام بدید.

در صورت نیاز من نقشه های مدار های آمپلی فایر/ مدارات تغذیه/ در صورت نیاز مدار اکوی دیجیتال/ تن کنترل/ و میکسر ها رو براتون به مرکز انجمن های تخصصی (cc ) ارسال میکنم.

فقط عجله نکنید چون ما یه عالمه کار و درس ریخته سرمون!!!تصویرتصویر

تصویر مدار آمپلی فایر استریوی ساخته شده توسط من
و نمایی زشت از اولین اکو آمپلی فایر من( این آمپلی فایر در خدمت یک هیئت بود.)

تصویر
تصویر

سلام به دوست گلم سامان تصویر

تا امتحانها هنوز شروع نشده یه چیزهایی ازت بپرسم:

1-مدار بالا آیا واقعا 200 وات خروجی داره؟
2- چقر برات هزینه برد؟ قطعات و ترانس؟ به ترانس دوبل نیاز داره؟
3) من تا حالا pcb درست نکردم آیا میشه با ماژیک هم کار کرد؟ فکر کنم راحتتر باشه این طور نیست؟
4) از چه مدار اکویی استفاده کردی؟
با تشکر. تصویر

ای خدای مهربان ....
تو چه گسترده و بی صدا می بخشی و ما چه حسابگرانه تسبیح می گوئیم

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر

پست توسط SAMAN » پنج شنبه 27 خرداد 1389, 6:02 pm

سلام محمد جان تصویر
1-مدار بالا آیا واقعا 200 وات خروجی داره؟

شاید 200وات واقعی نباشه اما بیشتر از اون چیزی که فکرش رو کنید قوی هست. تصویر

2- چقر برات هزینه برد؟ قطعات و ترانس؟ به ترانس دوبل نیاز داره؟

قطعاتش زیاد گرون نیست. مثلا" 2N3055 ها هر کدوم 500 تومن هستند. چیزی که اون موقع گرون بود ترانس بود! تصویر فک میکنم حدود 10 هزار تومنی شد. (فقط آمپلی و ترانس) البته مدار تغذیه اش خیلی گرون تموم شد چون 2 تا خازن 10000 میکروفارادی داشت که هر کدوم 3000 تومن قیمتشون بود.. نیازی هم به ترانس دوبل نداره تصویر

3) من تا حالا pcb درست نکردم آیا میشه با ماژیک هم کار کرد؟ فکر کنم راحتتر باشه این طور نیست؟

بله , خوشبختانه فیبر این مداررو میشه با ماژیک رسم کرد. تصویر
4) از چه مدار اکویی استفاده کردی

من یک مدار اکوی فوق العاده کوچک بود که از آی سی PT-2399 استفاه می کرد. الان مداراتش هم در نت زیاد هست.

البته الان همین آمپلی فایر که در مجموع حدود شاید 70 یا 80 هزار تومن باهام تموم شد روبه روم توی حیاط هست و داره خاک میخوره! تصویر عجب دورانی بود!

با تشکر. تصویر

خواهش میکنم عزیزم تصویر

Captain I
Captain I

پست توسط mohammad1365 » شنبه 29 خرداد 1389, 7:02 am

SAMAN نوشته شده:
قطعاتش زیاد گرون نیست. مثلا" 2N3055 ها هر کدوم 500 تومن هستند. چیزی که اون موقع گرون بود ترانس بود! تصویر فک میکنم حدود 10 هزار تومنی شد. (فقط آمپلی و ترانس) البته مدار تغذیه اش خیلی گرون تموم شد چون 2 تا خازن 10000 میکروفارادی داشت که هر کدوم 3000 تومن قیمتشون بود.. نیازی هم به ترانس دوبل نداره تصویر

من یک مدار اکوی فوق العاده کوچک بود که از آی سی PT-2399 استفاه می کرد. الان مداراتش هم در نت زیاد هست.

البته الان همین آمپلی فایر که در مجموع حدود شاید 70 یا 80 هزار تومن باهام تموم شد روبه روم توی حیاط هست و داره خاک میخوره! تصویر عجب دورانی بود!

سلام سامان جان
این آمپلی رو چند ساله ساختی ؟ الان فکر میکنی آمپ + ترانس چقدر در بیاد؟ راستی ترانسش چند ولته؟
شما گفتی 10 هزار تومن هزینت شده . پس این 70 /80 هزار تومن هزینه چی بوده ؟
یه خواهش دیگه هم داشتم تصویر می خواستم اگر برات امکانش هست یه عکس از کل دستگاه قرار بدی
باز هم ممنون تصویر

ای خدای مهربان ....

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر

پست توسط SAMAN » شنبه 29 خرداد 1389, 8:11 pm

سلام تصویر تصویر

این آمپلی رو چند ساله ساختی ؟ الان فکر میکنی آمپ + ترانس چقدر در بیاد؟ راستی ترانسش چند ولته؟

فکر میکنم 3 سال پیش بود! تصویر یادم نیست دقیق, امان از پیری!

راستش من فکر میکنم اگر بخوایم یه آمپلی داشته باشیم حداقل 30000 هزار تومن هزینه اش میشه. البته میگم بستگی به قدرت آمپلی داره,

ترانس من اولش دوبل 24 بود که دادام تغیرش دادن و الان اگر استباه نکنم 30 ولتی باید باشه, یه زمانی جزدیاتش رو فول بودم البته میشه با ولتمر اندازه ا ش رو گرفت .

شما گفتی 10 هزار تومن هزینت شده . پس این 70 /80 هزار تومن هزینه چی بوده ؟

ساخت جعبه, بقیه مدرات, و هزینه های دیگه! مخصوصا" ترانش ده هزار تومن می شد برای آمپلی و تن کنترل ها.

این هم تصاویرش تصویر
(البته امروز با خودم گفتم باید دوباره وارد خدمتش کنم! چون این بیچاره قرار بود بهینه سازی بشه اما کار امروز رو به فردا سپردیم و آخرش اینطوری شد!)

ترانس

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

کل سیستم

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

نماها

مدار اکو

تصویر تصویر

Captain I
Captain I

پست توسط mohammad1365 » یک شنبه 30 خرداد 1389, 8:55 am

سلام به سامان عزیز
عکس ها بسیار جالب بودند :smile:
راستش من سوال برام پیش اومده و اونم اینکه به چه صورت یک خروجی مثلا 4 اهمی را به چندین خروجی مثل 8 و 16 اهم تبدیل می کنند مثل آمپی که شما ساختید
با تشکر

ای خدای مهربان ....

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر

پست توسط SAMAN » سه شنبه 1 تیر 1389, 12:49 am

سلام محمد جان تصویر

آمپلی فایری که دارای قدرت مناسب باشد و خروجی 4 اهم داشته باشد می تواند 4 باند 16 اهمی را به صورت موازی درخروجی خود داشته باشد. چون نتیجه اتصال موازی 4 عدد باند 16 اهمی برابر با 4 اهم خواهد شد.

ارسال پست

بازگشت به “برق و الکترونیک عمومی”