آغاز بي‌سرو صداي توليد بنز در ايران

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

آغاز بي‌سرو صداي توليد بنز در ايران

پست توسط Mohsen1001 »

توليد مرسدس بنز كلا‌س E پس از ترخيص) SKDقطعات مجزاي خودرو و بدنه كامل) مرسدس‌هاي سواري از گمرگ آغاز شده است.

به گزارش ايسنا، پس از ترخيص SKD‌هاي مرسدس بنز كلاس E از گمرك، توليد اين خودرو در ايران خودرو ديزل (تاپ خودرو) آغاز شده و اين در حالي است كه فروش بنزهاي توليدي در ايران نيز از اواخر زمستان آغاز خواهد شد.

توليد بنز مدل E در آينده نيز پس از تاييد كيفيت از سوي مرسدس بنز آلمان، به صورت ‌CKD در ايران آغاز مي‌شود و پس از مدتي در صورت تاييد بنز 40درصد داخلي سازي خواهد شد. پيش‌بيني‌ها نشان مي‌دهد ابتدا سالانه 2500 بنز كلاس E در ايران توليد مي‌شود و پس از 2 سال تيراژ به 5 هزار دستگاه مي‌رسد.

قرارداد توليد مرسدس بنز كلاس E در سال 83 نهايي شد. بر اين اساس قرار بود توليد بنز در خردادماه 84 آغاز شود، اما به دلايل نامعلوم اين تاريخ به اواخر شهريور موكول شد، اما تا اواسط آبان هم خبري از توليد مرسدس بنز در ايران نبود، ولي به تازگي توليد اين خودرو به دلايل نامشخصي بدون هيچ برنامه و افتتاحيه‌اي در ايران آغاز شد. اين در حالي است كه مدتي قبل برخي منابع از مردد شدن شركت مرسدس براي توليد اين خودرو در ايران اخباري را به گوش مي‌رساندند كه در آن زمان باومن، مدير عامل آلماني مرسدس بنز ايران اين مساله را رد كرد.

شركت مرسدس بنز ايران كه پس از رنو - پارس دومين شركت مشترك ايران خارجي با سهم 50درصد طرف آلماني و 50درصد طرف ايراني در صنعت خودروي ايران است، وظيفه فروش و خدمات پس از فروش بنز سواري را در ايران دارد.

شركت تاپ‌خودرو، مسوول توليد بنز سواري در ايران است. اين شركت در ابتدا قرار بود با سرمايه‌گذاري 51درصد طرف آلماني و 49درصد طرف ايراني تاسيس شود، اما فشار كرايسلر آمريكا، شراكت آلماني‌ها را در ايران از توليد مشاركتي به فروش و خدمات بعد از فروش محدود كرد.

منبع:دنياي اقتصاد
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”