توليد پرايد امسال برابر پيكان

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

توليد پرايد امسال برابر پيكان

پست توسط Mohsen1001 »

توليد پرايد امسال به 400 هزار دستگاه مي‌رسد كه برابر با توليد 3 سال آخر توليد پيكان است.

يكي از مديران پلند پايه سايپا با بيان اين مطلب به خبرنگار صنعت خودرو ايسنا گفت: سايپا قصد دارد امسال بيش از 450 هزار دستگاه خودرو سواري توليد كند كه توليد پرايد به 400 هزار دستگاه خواهد رسيد.

وي با بيان اين كه سايپا در حال انجام طرحي براي تغيير شكل بدنه پرايد است، افزود: از طرفي اين شركت در حال طراحي خودرويي با پايه پلات فورم اين خودرو با نام S81 است كه خودرو ملي سايپا ناميده مي‌شود.

بر اساس گزارش‌هاي موجود، در حالي قرار است توليد پرايد امسال به 400 هزار دستگاه برسد كه توليد اين خودرو در اواخر دهه 80 در شركت فورد آمريكا قطع شده بود. پس از آن توليد اين خودرو از فورد آمريكا به كياموتورز انتقال داده شد و پس از مدتي خط توليد آن به ايران انتقال يافت. اين خودرو با قيمت 7 ميليون تومان هم اكنون تبديل به خودرو مردمي ايران شده است؛ هرچند كه ممكن است از ايمني بالايي برخوردار نباشد.

هم اكنون اين خودرو در خلاء توليد پيكان و عدم ورود ال -90، بازار عظيم خودروهاي ارزان قيمت در ايران كه پيش‌بيني مي‌شود در بازه 6 تا 8 ميليون تومان سالانه 500 هزار دستگاه تقاضا داشته باشد را از آن خود كرده است. اين خودرو در سال گذشته نيز ركورد تاريخي بيشترين توليد را در صنعت خودرو ايران با توليد 340 هزار دستگاه به جا گذاشت.

قلعه‌باني - مدير عامل سايپا - پيش‌تر درباره ادامه اين روند به ايسنا گفته بود: در سال 85 ما برنامه توليد 400 هزار دستگاه پرايد، 15هزار دستگاه ال-90 ، 5 هزار دستگاه رنو مگان ، 15 هزار دستگاه زانتيا و 20 هزار دستگاه ريو را در دستور كار داريم؛ ضمن اين كه ريو نيز به حداقل 30 درصد ساخت داخل خواهد رسيد.

شركت سايپا همچنين اعلام كرده است كه طبق برنامه‌ريزي‌ها در سال‌هاي85 و 86 حدود 400 هزار دستگاه، در سال 87 به ميزان 350 هزار و در سال 88 حدود 300 هزار دستگاه انواع مدل فعلي پرايد شامل صندوق‌دار، سايپا 141 معمولي و دولوكس و هاچ‌بك و مدل‌هاي جديد در سايپا توليد خواهد شد و تداوم تيراژ توليد آن پس از سال 88 براساس شرايط بازار، استقبال مردم و توان رقابتي خواهد بود.

بر اساس اطلاعيه شركت سايپا، اين شركت طي چهار سال آينده يك ميليون و 500 هزار دستگاه انواع پرايد فعلي با طراحي جديد و تجهيزاتي همچون ترمز ضد قفل (EBS)، سيستم ضد سرقت، فرمان هيدروليك و كيسه ايمني هوا (Air bag) توليد خواهد كرد.

به عقيده كارشناسان، توليد پرتيراژ پرايد و استقبال خوب از خريد اين خودرو به دليل نبود خودرويي در كلاس پرايد در بازار ايران با اين قيمت است.
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”