سفر اساتید دانشگاه کلمبیا برای عذرخواهی رسمی از احمدی نژاد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 430
تاریخ عضویت: جمعه 14 اردیبهشت 1386, 10:30 am
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 17 بار

سفر اساتید دانشگاه کلمبیا برای عذرخواهی رسمی از احمدی نژاد

پست توسط machkol »

منطقه کلمبیا- نیویورک - خبرگزاری مهر : تیمی از اساتید برجسته ومدیران گروههای مختلف دانشکده های علوم انسانی کلمبیا در قالب هیاتی علمی و برای عذرخواهی رسمی از رییس جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر می کنند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری مهر از نیویورک، در پی اظهارات اهانت آمیز بولینگر رئیس دانشگاه کلمبیا در زمان حضور رئیس جمهور ، این گروه که از مدیران دانشکده ها و اساتید برجسته دانشگاه کلمبیا تشکیل شده است در اقدامی ابتکاری و برای رفع کدورت، همچنین انتقال تجربه سفر دیدار از نزدیک ایران اسلامی به تهران سفر می کنند.

مدیران واساتید دانشکده های تاریخ، مردمشناسی، مطالعات خاورمیانه، فلسفه و اسلام شناسی که ازمنتقدان جدی رفتار رییس این دانشگاه در برابر دکتر احمدی نژاد به شمار می روند در طی این مدت بارها و با عناوین مختلف رفتار رییس این دانشگاه را مورد انتقاد قرارداده اند.

یکی از اساتید شرکت کننده در این سفر که نخواست نامش فاش شود با بیان اینکه مهمترین موضوع این سفر دیدار با رییس جمهوری ایران و تقدیم اعتذار رسمی به وی است افزود: این تیم برنامه سفرخود رانیز آماده کرده است.
او با اشاره به برنامه این گروه برای بازدید از دانشگاههای ایران در شهرهای مختلف، دیدار با اساتید و دانشجویان، احتمال اعطای بورس و امضای تفاهم نامه همکاری با بعضی از دانشگاهها، نسبت به سفر احتمالی به شهر مذهبی قم و بازدید از حوزه های علیمه نیز ابراز تمایل نمود.

در عین حال بر اساس خبرهای رسیده بولینگر رئیس دانشگاه کلمبیا به افراد مذکور اخطار کرده است که اگر می خواهند به ایران سفر کنند نه با عنوان هیاتی از اساتید دانشگاه ، بلکه باید این سفر را یک سفر شخصی قلمداد کنند زیرا در این زمینه نماینده دانشگاه محسوب نمی شوند.

این درحالی است که روزنامه امریکایی واشنگتن پست نیز در هفته گذشته با درج مطلبی در خصوص ادامه انتقاد از رئیس دانشگاه کلمبیا به دلیل رفتار ناپسند در برابر رییس جمهور ایران، نوشت: برای بولینگر، اظهارات تندی که وی در معرفی احمدی‌نژاد ارائه کرد به معنی روشن کردن فتیله مشاجراتی است که پس از سه ماه همچنان دانشگاه کلمبیا را در بر گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر "دیک بالیت" یکی از اساتید علوم اسلامی این دانشگاه که به عنوان یکی از اعضای نماینده این دانشگاه از رییس جمهور ایران دعوت به عمل آورده بود، با انتقاد از رفتار بولینگر می گوید: از آن زمان تا کنون آنقدر درگیری ومشاجره دراین دانشگاه داشته ایم که من طی بیش از سه دهه حضورم دراین دانشگاه نظیر آن را ندیده ام.

بولینگر که متهم شده برای جلب رضایت حامیان مالی دانشگاه، از اعتماد اساتید امور خاورمیانه و مدعوین احمدی نژاد سوء استفاده کرده است، تا کنون به درخواست خبرنگار مهر برای مصاحبه اختصاصی پیرامون رفتار عجیب ، غیر محترمانه و غیر آکادمیک خود در معرفی رییس جمهوری ایران در دانشگاه کلمبیا، پاسخ نداده است.
غیر ممکن است که در نهایت آنچیزی نشویم که مردم فکر می کنند هستیم.
ژولیوس سزار
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”