فرمانده نيروي هوايي ارتش: ‪ ۹۵‬درصد سامانه‌هاي اين نيرو عملياتي شده

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 2653
تاریخ عضویت: دوشنبه 8 آبان 1385, 3:26 pm
سپاس‌های ارسالی: 2612 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار
تماس:

فرمانده نيروي هوايي ارتش: ‪ ۹۵‬درصد سامانه‌هاي اين نيرو عملياتي شده

پست توسط moh-597 »

فرمانده نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران از عملياتي شدند بيش از ‪ ۹۵‬درصد سامانه‌هاي اين نيرو اعم از رادار، توپ‌هاي ضد هوايي، آتشبارها،جنگ الكترونيك، هواپيماهاي شكاري و ديگر تجهيزات عملياتي خبر داد.


به گزارش خبرنگار ايرنا، احمد ميقاني در آيين جشن دانش آموختگي ‪ ۳۰‬تن از خلبانان پايگاه سوم شكاري شهيد "نوژه" همدان افزود: اين موفقيت نشان از همت و غيرت دلاورمردان نيروي هوايي دارد.

وي ادامه داد: امروز اين نيرو توانمندي‌هاي رزمي گسترده‌اي دارد و ابداع و ابتكارهاي آن روز به روز بيشتر مي‌شود.

وي افزود: هر روز شاهد فناوري‌هاي جديدي در نيروي هوايي به ويژه در بعد تجهيزات هستيم و پيشرفت‌هاي بسيار خوبي نيز حاصل شده است.

وي گفت: در نيروي هوايي توانمندي ساخت در حد فناوري‌هاي روز جهان است و فعاليت‌هاي بسيار گسترده‌اي كه استكبار جهاني روي آن حساب مي‌كند در اين نيرو انجام مي‌شود و يا در دست انجام است.

امير سرتيب خلبان ميقاني افزود: اگر از ناحيه دشمنان و استكبار خطايي سر بزند، آنها برنده ميدان نخواهند بود بلكه با ضربات قاطع و كوبنده پشيمان خواهند شد.

فرمانده نهاجا گفت: پس از فروپاشي شوروي، آمريكا جنبش بيداري اسلامي و سلسله جنبان اين جنبش كه ايران اسلامي است را هدف قرار داد و به دنبال جلوگيري از گسترش روزافزون اسلام است.

وي گفت: آمريكا وارد منطقه شده تا انقلاب اسلامي كه نتيجه نهضت انبياء(ع) و اولياء الهي است را مورد هدف قرار دهد و آن را خاموش كند و اين تنها نه مربوط به بوش بلكه همه استكبار جهاني است.

امير ميقاني گفت: امروز استكبار جهاني به دنبال مهار پيشرفت ايران است و به خوبي مي‌دانند كه اگر شروع‌كننده جنگ باشند خاتمه آن با آنها نخواهد بود.

فرمانده نهاجا هم چنين به جنگ ‪ ۳۳‬روزه رژيم صهيونيستي و مقابله شهادت طلبانه حزب الله لبنان اشاره كرد و گفت: اين نبرد از نبردهاي كم نظير تاريخ بشريت است.

ميقاني گفت: در اين نبرد طومار رژيم صهيونيستي كه مدعي است قويترين ارتش منطقه را دارد و طومار ارتش‌هاي متجاورز حاضر در منطقه در هم پيچيده شد و با شهامت حزب الله لبنان خورد شدند.

وي ادامه داد: بر همگي ما تكليف است كه توان رزمي را بالا ببريم تا در صحنه تهاجم دشمن و مقابله با او رو سفيد باشيم.

وي با تبريك دانش آموختگي خلبانان ‪ F4‬پايگاه هوايي نوژه همدان گفت: اين امر نقطه عطفي در زندگي شماست چرا كه از امروز وارد عرصه موثر در آسمان ايران اسلامي كه عرصه في‌سبيل‌الله است مي‌شويد.

وي خطاب به دانش آموختگان گفت: آنچنان به توانمندي سيستم‌ها و هواپيماها بايد آگاهي يابيد كه به محض حمله، دشمن را نابود كرده و در برخورد با آن قافله را نبازيد.

در آيين جشن دانش آموختگي ‪ ۳۰‬تن از خلبانان هواپيماي ‪ F4‬پايگاه هوايي سوم شكاري شهيد "نوژه" همدان، فرمانده پايگاه سوم شكاري با اشاره به رشادت‌هاي دلاورمردان اين پايگاه در دوران دفاع مقدس گفت: پايگاه نوژه از پيروزي انقلاب تاكنون در راه اعتلاي آن، حفظ تماميت ارضي كشور و خودكفايي و استقلال ميهن اسلامي خدمات ارزنده و شهداي زيادي را عطا كرده است.

سرهنگ خلبان "علي جورابچي"، افزود: با دلاورمردي‌هاي خلبانان اين پايگاه و ديگر عرصه‌هاي مقاومت و ايثار، نهال انقلاب بارورتر و برگ‌هاي زريني بر تاريخ انقلاب نگاشته شد.

وي پاكسازي منطقه غرب كشور از حيث ضدانقلاب و جدايي طلبان را از مهم‌ترين ثمرات تلاش نيروهاي پايگاه سوم شكاري برشمرد.

وي گفت: در اين پايگاه تاكنون ‪ ۳۳‬دوره تاكتيكي خلباني در سطوح هنرآموزي كابين جلو و عقب،هنر آموزگاري و يك دوره هنر آموزگاري پيشرفته برگزار شده است.

وي از دانش‌آموختگي ‪ ۲۹۷‬خلبان ‪ F4‬در اين پايگاه تاكنون خبر داد و افزود:
تلاش شده تا پروازهاي آموزشي بدون وقفه انجام شود.

معاون عمليات پايگاه سوم شكاري نيز در اين مراسم گفت: اين پايگاه داراي سه گردان پروازي شامل شكاري، آموزشي و شناسايي است.

سرهنگ خلبان "سخاوت عشايري"، با اشاره به انجام يك هزار و ‪ ۱۳۵‬سورتي پرواز در سال جاري توسط خلبانان پايگاه افزود: تمام اين پروازها به نحو احسن و بدون هيچ گونه مشكلي انجام شد.

وي اضافه كرد:اگر امروز با افتخار موفق به اتمام دوره‌هاي آموزشي خلباني شديم ثمره تلاش تمام نيروها و پشتيباني و حمايت مسوولان بوده است.


منبع : ایرنا
پاينده باد ايران زنده باد ايراني

وبلاگ من
[External Link Removed for Guests]

صفحه اینستاگرام
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”