جريمه فروشنده تجهيزات هواپيما به ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

جريمه فروشنده تجهيزات هواپيما به ايران

پست توسط Shahbaz »

شرکتي در کانزاس به علت فروش تجهيزات فرود هواپيما به ايران جريمه شد.

شرکت "سلکس سيستمي اينتگراتي" در منطقه اورلند پارک کانزاس و سازنده تجهيزات جهت يابي و فرود هواپيما به علت فروش سيستم فرود هواپيما به ايران و مطرح کردن ايتاليا به عنوان کشور دريافت کننده اين تجهيزات، سيزده هزار و دويست دلار جريمه شد.
دفتر امنيتي وزارت بازرگاني امريکا اعلام کرد اين شرکت به علت دو تخلف که شامل فروش اقلام ممنوع به ايران و ديگري اعلام مقصد اشتباه براي اين کالاها است، ملزم به پرداخت اين جريمه شده است.
اين شركت در ان زمان ايتاليا را به عنوان کشور دريافت کننده اين کالا معرفي کرد در حاليکه اين سيستم فرود هواپيما به ايران منتقل شد.در همين حال رابرت کليفتون برنز وکيل بين المللي سلکس با اعلام اينکه اين تجهيزات براي امنيت در جهت يابي هواپيماها به کار مي رود از تحريم هاي امريکا عليه ايران انتقاد کرد و گفت اين تحريم ها به شدت بر ايمني پروازهاي ايران تاثير گذاشته و در بروز سوانح هوايي اخير در اين کشور نقش داشته است.
سلکس تنها شرکتي نيست که به علت نقض مقررات صادرات امريکا، جريمه شده است. شرکت"باشنل پرفورمنس اوپتيکس" واقع در منطقه اورلند پارک کانزاس نيز در سال دوهزارو سه به علت فروش تجهيزات ديد در شب به پرداخت جريمه اي ششصد و پنجاه هزار دلاري محکوم شد.
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”