صنايع نظامي ايران تا قبل از انقلاب

در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات جنگي زميني به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 854
تاریخ عضویت: سه شنبه 4 دی 1386, 6:42 am
سپاس‌های ارسالی: 361 بار
سپاس‌های دریافتی: 833 بار

صنايع نظامي ايران تا قبل از انقلاب

پست توسط renger » یک شنبه 26 اسفند 1386, 6:35 pm

برنامه های نظامی شاه موجب گردید تا هزینه های نظامی ایران به ناگاه سیر صعودی پیش گیرد. بودجه نظامی کشور بسیار بالا رفته بود و پیش خریده های شاه ، فروشندگان را هم به تعجب وا میداشت . خرید تجهیزات توسط رژیم شاهنشاهی نیازمند آموزش فنی نیروها و آشنایی و بهره گیری بهینه از این تسلیحات بود ، لذا شمار زیادی از متخصصان ، تکنسین ها ، مستشاران نظامی و فروشندگان تسلیحاتی به ایران گسیل می شدند و افسرانی از ایران به کشورهای خارجی فرستاده می شد . در اواسط سال 1977 بالغ بر 31 هزار مستشار آمریکایی در ایران به سر می بردند که این تعداد در سال 1978 به 45 هزار نفر رسید . حضور این افراد باعث گردید که آمریکاییها حق هرگونه ابتکار و خلاقیت را از نیروهای داخلی سلب کرده و اداره امور ارتش را راسا بر عهده گیرد …….

از لحاظ صنایع دفاعی آنچه قبل از انقلاب تولید می شد ، صرفا تولید سلاحها و مهمات سبک بود که نهایتا تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به تولید فشنگهای سبک و نیمه سنگین تیربار ژ3 ، اسلحه ژ3 ، و فشنگ سلاح های کمری محدود می شد . در امور خدماتی و تعمیر و نگهداری نیز ما حق هیچ گونه دخالتی نداشتیم و با توجه به زیر ساختهای موجود فقط آمریکایی ها حق فعالیت در این امور را داشتند طوری که برای تعویض حتی یک پیچ ساده باید آمریکایی ها را صدا می کردیم.

یکی از شعار های محوری انقلاب اسلامی استقلال بود ، استقلال ،که نقطه مقابل وابستگی اشت . لذا به هر میزان که نقطه وابستگی کشور کم شود میزان استقلال بیشتر می شود.

· بعد از انقلاب

همانطور که بیان شد قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به نیروی نظامی ما حتی اجازه نمی دادند به قطعات دست بزند و کل سیستم در اختیار آمریکا بود.

بعد از پیروزی انقلاب شرایط متحول شد و تحولات چشمگیری خصوصا در مقطع دفاع مقدس پدید آمد ، جنگ تحمیلی واقعیتهایی را تحمیل میکرد که نتیجه آن شکل گیری صنایع دفاعی بود. بسیاری از سلاحهایی را که قبل از انقلاب نه تولید می شد و نه اجازه تولید آن را می دادند از رهگذر جنگ و تحریم اقتصادی و با طراحی مهندسی معکوس در داخل شکل گرفت . هر قدر فشار ها بیشتر شد خودباوری صنعت دفاعی بیشتر متبلور گردید .هم اکنون جمهوری اسلامی از بزرگترین توان و قدرت بازدارندگی موشکی برخوردار است که از یک طرف تماما بومی و از سوی دیگر تحت اختیار نیروهای داخلی قرار دارد و با هزینه اندک این همه امکان فراهم شده است.

· پیدایش توان موشکی

صنایع و توان موشکی ایران در شرایطی شکل گرفت و تکامل یافت که امنیت ملی نظام جمهوری اسلامی در معرض تهدید قرار گرفته بود. در واقع از همان زمانی که موشکهایی از سوی رژیم مخلوع بعثی به سوی شهرهای کشورمان سرازیر شد و مردو ایران جواب دادند « موشک جواب موشک » این حس در متخصصان صنایع دفاعی کشور پدید آمد که باید به این خواسته به حق مردم پاسخ گویند که با عنایات خداوند متعال این صنعت بسیار پیچیده به همت متخصصان داخلی شکل گرفت . نکته جالب اینکه متخصصین شاغل در صنایع موشکی ، صنایع موشکی ایران را به علت کاملا بومی بودن «Made in SHIA» می گویند.

· معرفی برخی از تولیدات صنایع موشکی

1. موشک شهاب 3 : ( برد ؟2500 کیلومتر / درصد خطا 2 در 10000 )

2. موشک فاتح 110 : ( یکی از دقیق ترین موشکهای موجود در داخل کشور با سوخت جامد )

3. موشک توفان : ( یکی از پیشرفته ترین موشکهای ضد زره با عمق نفوذ 760 میلیمتر و برد 3850 متر و دارای سیستم ‘ ضد جمینگ ‘ تا دشمن نتواند آن را منحرف سازد و و مجهز به سیستم دید در شب وقابل شلیک از بالگرد های کبرا )

4. موشک تندر : ( طراحی شده جهت مقابله با زره های واکنشگر )

5. راکت صاعقه : ( طراحی شده جهت نابودی نفرات دشمن و دارای 40 میلیمتر طول می باشد و اهمیت آن به جهت برد ، مقدار ترکشها و قدرت انفجاری آن می باشد و پرواز آن در هوا بدون صدا می باشد )

6. موشک صیاد1و2 : ( که جهت نابودی بمب افکنها و هواپیماهای شناسایی دشمن طراحی شده و زمین به هوا می باشد که به تولید انبوه رسیده است )

7. موشک شهاب ثاقب : ( موشک سطح به هوای شهاب ثاقب موشکی کوتاه برد جهت دفاع ضد هوایی در ارتفاع پایین و بسیار پایین است و دارای ردیاب و سیستم هدایت فرماندهی و کنترل بیسیمی است .و دارای سرجنگی 14 کیلوگرمی و دارای ماسوره زمانی « ایر » می باشد که درصد خطای آن 4 درصد می باشد .

8. موشک میثاق1و2 : ( این موشک نمونه مدرنیزه شده استینگر می باشد که از روی شانه پرتاب می شود که دارای سیستم هومینگ غیر عامل مادون قرمز با قابلیت تهاجمی در تمامی جهات است )

9. موشک کروز: ( طراحی شده جهت استفاده در هواپیما و شناور . که بر برروی شناور های ذوالفقار 1400 و ذوالجناح نصب شده و این شناور ها با سرعت 90 کیلومتر حرکت کرده و همزمان اقدام به شلیک این موشک می کنند.

10. موشک دریایی نور : ( ؟ )

و …

· افق صنایع موشکی

هم اکنون متخصصان داخلی بدنبال آن هستند که دفاع موشکی دوگانه ای را درست کنند که دارای نواخت تیر بالا باشد تا ابری از آتش بر روی دشمن ایجاد کند.

در سطح ملی هم اکنون به دنبال طراحی ماهواره ملی « سپهر » با سیستم رانش ماهواره هستند. هم اکنون ایستگاه گیرنده زمینی سپهر و پردازش تصاویر ماهواره ای با توان تهیه و توزیع انواع تصاویر ماهواره ای ، و هوایی مشغول فعالیت است. ماهواره سپهر 49 كشور را تحت پوشش قرار مي دهد که با آن می توان از فاصله 5 متری تصویر گرفت که در حقيقت اين ماهواره چشم ايران در منطقه است

البته موارد دیگری نیز وجود دارد که فعلا به دلایل امنیتی بدان نمی پردازیم ، اما صنایع موشکی به عنوان صنعتی کاملا پویا و رو به جلو در حال تکمیل پروژه های جدید مناسب با شرایط جدید و فن آوری دشمن در حال اجرا است.

· تحولات دفاعی در بخش زمینی

در بخش زمینی انواع و اقسام مهمات سبک و سنگین در کشور تولید می شود در واقع مهماتی نیست که نیاز داشته باشیم و نتوانیم در داخل تولید کنیم . اور هال کلیه تانکهای غربی و شرقی و تولید انواع تانک و نفربر که نونه بارز آن تانک های « ذوالفقار 1و2و3» که بسیار پیشرفته می باشد و در داخل تولید می شود و دارای زره واکنشگر می باشد.

نفر بر شنی دار آبی – خاکی « براق » نمونه دیگری این تولیدات می باشد که با حفاظ زرهی مناسب و تحرک بسیار خوب و استفاده از پدافند « ش.م.ه » آن را از دیگر نفربر ها متمایز می کند.

تولید انواع و اقسام توپها و توپهای خودکششی ( هویتزر) .

تولید مین کوب « تفتان » که با خرج گود تا 10 کیلوگرم ‘ تی ان تی ‘ را پاکسازی میکند و تا عمق 5/2 متر پایین می رود و عرض معبر پاکسازی آن 3 متر می باشد.و دارای سیستم کنترل از راه دور می باشد .

تولید انواع و اقسام خودرو های تاکتیکی دودیفرانسیل و خودروهای تجاری ( زرین خودرو ) .

تولید سلاح ملی انفرادی «خیبر» با طراحی کاملا جدید که خشاب آن در عقب قرار دارد که سلاح را سبک تر می کند و جزو مدرنترین سلاحهای انفرادی می باشد. و …

· بخش الکترونیک

سیاست کلی وزارت دفاع این است که تمام تجهیزات و ملزومات موجود با الکترونیک آمیخته شود . از این طریق دقت ، سرعت و قابلیت های سلاحها ارتقای کیفی پیدا می کند .

خود کفایی در تولید بیسیمهای رایج نیروهای مسلح و بیسیمهای جهش فرکانسی و سیستمهای اپتیکی و شنود زیر آبی ، تلفنهای زیر آبی و سونار( دستگاهی برای شناسایی سلاحهای زیر آب) نیز از این نوع خود کفایی ها می باشد.

صنعت میکرو الکترونیک و آبتو الکترونیک در صنایع دفاع پایه گذاری شده و در خدمت صنایع هوایی قرار دارد و در صورت نیاز صنایع به میکروچیپس تبدیل می شود.

تولید قطعات مورد نیاز در انواه شاخه های الکترونیک نیز نمونه خوبی از یک پیشرفت بسیار زیاد می باشد.

ساخت سیستم راداری D-M-3b که قادر به رديابي و هدايت موشك‌هاي مهاجم است.

· پیشرفتهای بخش دریایی

ما در این بخش استراتژی قایق های تند رو را دنبال کرده ایم. شناور های موشک انداز طراحی شده ، باعث تحولی چشمگیر در این بخش شده است . شناور ها اعم از سطحی و زیر سطحی و شناورهای لجستیکی در مدلهای مختلف طراحی و ساخته شده است .

صنایع دریایی ما ترکیبی است یعنی شناور ، سیستمهای الکترونیکی و سلاحهایی مثل تیربار و موشک هرکدام در جای جداگانه ساخته و در یک جا مونتاژ می شود .

زیر دریایی های« السابحات » یک نمونه از این اقدامات است .

تولید قطعات ساختاری ، پنلهای ساندویچی ، انواع لوله های مختلف هیدرولیکی و هواناوهای« یونس 6 » و « یونس 22» طراحی شده است.

قابل توجه است که اولین « لندین گرافت » سنگین برای سازمان بنادر و کشتیرانی در وزارت دفاع ساخته شد.

نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که به دلیل پیشرفتهای قابل توجه و چشمگیر در بخشهای دریایی ، ضربه پذیری دشمن در دریا بسیار بالاست و به همین دلیل احتمال حمله دشمن قبل از تخلیه کامل خلیج فارس و دریای عمان بسیار بعید است ( البته اگر قبلا نقشه طراحی شده دکتر عباسی برای قطع ارتباط خلیج فارس و دریای عمان از طریق تنگه هرمز پیاده نشده باشد ).

· پیشرفت در صنایع هوایی

متخصصان هوایی کشورمان هم اکنون بر روی کلیه هواپیماهای تجاری و نظامی در حال تحقیقات هستند و قادرند تمام این هواپیما ها و بالگرد ها را اور هال و تعمیر اساسی کنند.

چنین توانمندی ای در کل منطقه وجود ندارد حتی توانایی هواپیماهای پهن پیکر ایرباس و بوئینگ وجود دارد. آشیانه فجر وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بزرگترین سازه فلزی است که تاکنون در کشور و خاورمیانی ساخته شده است و همزمان 8 تا 12 هواپیمای پهن پیکر می تواند در آن قرار گیرد.

قطعه سازی در صنایع هوایی حرف اول را میزند . قبل از انقلاب اسلامی هیچ کاری در این زمینه انجام نشده بود . کارخانه « بل » ایجاد شده بود و تنها در حد چکهای اولیه بر روی بالگرد ها انجام میشد . هم اکنون شرکت «پنها» هم هلیکوپتر های «شباویز» و «2091» و هلیکوپتر های «شاهد» را تولید می کند و هم تعمیرات اساسی سنگین را انجام می دهد .

در طراحی هواپیماهای بدون سرنشین پیشرفته ، صنایع هوایی ایران موفق شده است هواپیماهای «ابابیل» ، «مهاجر1و2و3و4» ، «هدهد» و «صاعقه 1و2» را تولید کند. این هواپیماها با هزینه بسیار پایین و تکنولوژی روز ساخته شده است.

هواپیمای بدون سرنشین مهاجر 1و2و3و4 با کاربرد مراقبت هوایی ، شناسایی ، جنگ الکترونیکی ، رله ی ارتباطی ، دیده بانی ، هدف یابی ، هدایت آتش توپخانه ، کنترل نوار مرزی جهت مبارزه با قاچاقچیان ، کنترل ترافیک شهری و عکسبرداری جهت تهیه نقشه های جغرافیایی است که می توانند سلاحهای کوچک را حمل و پرتاب کنند.

در زمینه هواپیماهای جنگی هواپیمای جت پیشرفته اینتگرال طراحی شده و در زمینه بالگردهای هجومی و ترابری نیز 9 مورد در داخل تولید می شود.

هواپیمای ایران 140 که در نوع خود پیشرفته ترین است در انواع کاربری ساخته میشود.

یکی دیگر از تولیدات ساخت شیشه و لاستیک هواپیما می باشد که ما را در زمره 8 کشور تولید کننده آن قرار می دهد .

New Member
پست: 7
تاریخ عضویت: یک شنبه 7 بهمن 1386, 7:06 pm
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

Re: صنايع نظامي ايران تا قبل از انقلاب

پست توسط abolabas » یک شنبه 18 مهر 1389, 11:43 pm

دوست گرامی چرا ذکر نمی نمائید که:
صنایع اسلحه سازی دیگری نیز نظیر
صنایع هواپیمائی ایران
گروه پنها (پشتیبانی هلی کوپترهای ایران)
صنایع کشتی سازی بندرعباس
صنایع تانک سازی مسجد سلیمان و شاهین شهر اصفهان
صنایع شیمیائی پارچین
صنایع الکترونیک شیراز
پروژه موشک های استراتژیک کرمان
تمامی صنایع خودرو سازی اراک و تبریز و ....
و دهها طرح و کارخانه دیگر اسلحه سازی امروز کشور همه و همه در سالهای قبل از انقلاب تاسیس یافته و فعالیت داشته اند؟
تحریف تاریخ کار سختی نیست ولی مطمئنا کاری بس زشت است....

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 575
تاریخ عضویت: پنج شنبه 7 دی 1385, 2:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 2851 بار
سپاس‌های دریافتی: 2040 بار

Re: صنايع نظامي ايران تا قبل از انقلاب

پست توسط MOHAMMAD JAFAR » دو شنبه 19 مهر 1389, 10:33 am

از لحاظ صنایع دفاعی آنچه قبل از انقلاب تولید می شد ، صرفا تولید سلاحها و مهمات سبک بود که نهایتا تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به تولید فشنگهای سبک و نیمه سنگین تیربار ژ3 ، اسلحه ژ3 ، و فشنگ سلاح های کمری محدود می شد . در امور خدماتی و تعمیر و نگهداری نیز ما حق هیچ گونه دخالتی نداشتیم و با توجه به زیر ساختهای موجود فقط آمریکایی ها حق فعالیت در این امور را داشتند طوری که برای تعویض حتی یک پیچ ساده باید آمریکایی ها را صدا می کردیم.

یکی از شعار های محوری انقلاب اسلامی استقلال بود ، استقلال ،که نقطه مقابل وابستگی اشت . لذا به هر میزان که نقطه وابستگی کشور کم شود میزان استقلال بیشتر می شود.

· بعد از انقلاب

همانطور که بیان شد قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به نیروی نظامی ما حتی اجازه نمی دادند به قطعات دست بزند و کل سیستم در اختیار آمریکا بود.

اگر اینطوریه پس ما اصلا نباید هیچ پرسنل تعمیر و نگهداری می داشتیم.مگر نه؟
و بعد از انقلاب متخصصین ما یک شبه توانستند تعمیر و نگهداری و ساخت قطعات و ... را یاد بگیرند؟

· پیدایش توان موشکی

صنایع و توان موشکی ایران در شرایطی شکل گرفت و تکامل یافت که امنیت ملی نظام جمهوری اسلامی در معرض تهدید قرار گرفته بود. در واقع از همان زمانی که موشکهایی از سوی رژیم مخلوع بعثی به سوی شهرهای کشورمان سرازیر شد و مردو ایران جواب دادند « موشک جواب موشک » این حس در متخصصان صنایع دفاعی کشور پدید آمد که باید به این خواسته به حق مردم پاسخ گویند که با عنایات خداوند متعال این صنعت بسیار پیچیده به همت متخصصان داخلی شکل گرفت . نکته جالب اینکه متخصصین شاغل در صنایع موشکی ، صنایع موشکی ایران را به علت کاملا بومی بودن «Made in SHIA» می گویند.

· معرفی برخی از تولیدات صنایع موشکی

1. موشک شهاب 3 : ( برد ؟2500 کیلومتر / درصد خطا 2 در 10000 )

2. موشک فاتح 110 : ( یکی از دقیق ترین موشکهای موجود در داخل کشور با سوخت جامد )

3. موشک توفان : ( یکی از پیشرفته ترین موشکهای ضد زره با عمق نفوذ 760 میلیمتر و برد 3850 متر و دارای سیستم ‘ ضد جمینگ ‘ تا دشمن نتواند آن را منحرف سازد و و مجهز به سیستم دید در شب وقابل شلیک از بالگرد های کبرا )

4. موشک تندر : ( طراحی شده جهت مقابله با زره های واکنشگر )

5. راکت صاعقه : ( طراحی شده جهت نابودی نفرات دشمن و دارای 40 میلیمتر طول می باشد و اهمیت آن به جهت برد ، مقدار ترکشها و قدرت انفجاری آن می باشد و پرواز آن در هوا بدون صدا می باشد )

6. موشک صیاد1و2 : ( که جهت نابودی بمب افکنها و هواپیماهای شناسایی دشمن طراحی شده و زمین به هوا می باشد که به تولید انبوه رسیده است )

7. موشک شهاب ثاقب : ( موشک سطح به هوای شهاب ثاقب موشکی کوتاه برد جهت دفاع ضد هوایی در ارتفاع پایین و بسیار پایین است و دارای ردیاب و سیستم هدایت فرماندهی و کنترل بیسیمی است .و دارای سرجنگی 14 کیلوگرمی و دارای ماسوره زمانی « ایر » می باشد که درصد خطای آن 4 درصد می باشد .

8. موشک میثاق1و2 : ( این موشک نمونه مدرنیزه شده استینگر می باشد که از روی شانه پرتاب می شود که دارای سیستم هومینگ غیر عامل مادون قرمز با قابلیت تهاجمی در تمامی جهات است )

9. موشک کروز: ( طراحی شده جهت استفاده در هواپیما و شناور . که بر برروی شناور های ذوالفقار 1400 و ذوالجناح نصب شده و این شناور ها با سرعت 90 کیلومتر حرکت کرده و همزمان اقدام به شلیک این موشک می کنند.

10. موشک دریایی نور : ( ؟ )

و …

· افق صنایع موشکی

هم اکنون متخصصان داخلی بدنبال آن هستند که دفاع موشکی دوگانه ای را درست کنند که دارای نواخت تیر بالا باشد تا ابری از آتش بر روی دشمن ایجاد کند.

در سطح ملی هم اکنون به دنبال طراحی ماهواره ملی « سپهر » با سیستم رانش ماهواره هستند. هم اکنون ایستگاه گیرنده زمینی سپهر و پردازش تصاویر ماهواره ای با توان تهیه و توزیع انواع تصاویر ماهواره ای ، و هوایی مشغول فعالیت است. ماهواره سپهر 49 كشور را تحت پوشش قرار مي دهد که با آن می توان از فاصله 5 متری تصویر گرفت که در حقيقت اين ماهواره چشم ايران در منطقه است

البته موارد دیگری نیز وجود دارد که فعلا به دلایل امنیتی بدان نمی پردازیم ، اما صنایع موشکی به عنوان صنعتی کاملا پویا و رو به جلو در حال تکمیل پروژه های جدید مناسب با شرایط جدید و فن آوری دشمن در حال اجرا است.

خدا پدر و مادر کره شمالی رو بیامرزه!
همچنین پدر و مادر و احتمالا خود طراح موشک اسکاد رو!


ساخت سیستم راداری D-M-3b که قادر به رديابي و هدايت موشك‌هاي مهاجم است.

رادار D-M-3b مربوط به موشک نور می شود که احتمالا تکنولوژِی ساخت آن از چین وارد شده
نگارنده طوری جمله را نوشته که به نظر می رسد این رادار وظیفه شناسایی موشک بالستیک دشمن و هدایت موشک پدافند به سمت آن را دارد

در زمینه هواپیماهای جنگی هواپیمای جت پیشرفته اینتگرال طراحی شده و در زمینه بالگردهای هجومی و ترابری نیز 9 مورد در داخل تولید می شود.

جنگنده اینتگرال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هواپیمای ایران 140 که در نوع خود پیشرفته ترین است در انواع کاربری ساخته میشود.

کاملا مطمئنید؟
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

New Member
پست: 16
تاریخ عضویت: پنج شنبه 26 فروردین 1389, 12:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 16 بار

Re: صنايع نظامي ايران تا قبل از انقلاب

پست توسط IRIAF_107Tanker » دو شنبه 19 مهر 1389, 11:34 am

دوست عزیز در مورد صنایع موشکی تاریخ موشکی نوشته جناب یعقوب اصلانی رو بخونید!
حتی پایه صنایع موشکی ماهم اون زمان ریخته شده!

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4340
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 اسفند 1384, 1:14 pm
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6685 بار
سپاس‌های دریافتی: 12079 بار
تماس:

Re: صنايع نظامي ايران تا قبل از انقلاب

پست توسط Mohammad 1985 » دو شنبه 19 مهر 1389, 12:12 pm

اصلا هم اینگونه نبوده که هر کاری رو آمریکایی ها انجام بدن ! اتفاقا اونها در انتقال دانش فنی خیلی رو راست بودن با ما !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهار شنبه 10 تیر 1388, 8:47 am
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: صنايع نظامي ايران تا قبل از انقلاب

پست توسط victory67 » دو شنبه 19 مهر 1389, 2:06 pm

چرا بعضی دوستان همیشه بر ضد سلاح های ایرانی می نویسند؟ خدای اگر همین طوری پیش برند فردا در میان میگن آفتاب را هم با کمک چینی ها و کری ها ساختن بس کنید جان عزیزتون چون خدتون نمی تونید کاری انجام بدین یا چیزی بسازید دلیل نمیشه دیگر ایرانی ها هم مثل خودتون ببینید.درسته ایران از نظر تکنولوژی از آمریکا عقب و این یک امر طبیعی ایران تازه بعد از 200 سال شد ایران و تازه 30 ساله رو پای خودش ایستاده نمی گم احساسی در مورد ایران حرف بزنید و اغراق کنید میگم در مورد ایران انصاف رعایت کنید همین .
موفق باشید :razz:
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 شهریور 1385, 12:51 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

Re: صنايع نظامي ايران تا قبل از انقلاب

پست توسط Mr.Amirhessam » دو شنبه 19 مهر 1389, 5:08 pm

کاری به متن بالا ندارم!
چون بعضی جاها هم نوشته و بعضی جاها هم زیاده روی کرده!

خدا پدر و مادر کره شمالی رو بیامرزه!
همچنین پدر و مادر و احتمالا خود طراح موشک اسکاد رو!


برای این ادعای خود دلیلی هم دارید؟؟؟

میشه از شباهت ماهواره بر ایرانی،موشک عاشورا،سجیل،فاتح 110 ،قیام-1 ... با موشک های کره شمالی چند شباهت با دلیل بیارید اقای محمد جعفر!!!
شما راست مگید شهاب 1 و شهاب 2 موشک اسکاد بی و سی هستند ولی بقیه موارد چی؟ دلیل این یاس که وجود شما و برخی دوستان رو فراگرفته چیه؟ تا صحبت از موشک جدید میشه میگید کپیه،چینیه،کره ساخته و ...

در زمینه ماهواره برها هم دوستان زیادی گفتند که ما از چین، روسیه و کره شمالی کمک گرفتیم یا کپی کردیم!!!

کره شمالی در زمینه پرتاب ماهواره شکست خورد!
روسیه ماهواره ما رو با پرتابگرهای خودش به فضا نمیفرسته بعد بیاد به ما تکنولوزی ماهواره ای بده؟
چین هم به همین صورت!

نمیدونم شما و بعضی دوستان چه اصراری دارید که ما فقط کپی میکنیم و توان ساخت و تولید نداریم این حرف ها چیه؟


رادار D-M-3b مربوط به موشک نور می شود که احتمالا تکنولوژِی ساخت آن از چین وارد شده


مدرک جناب؟ بعضی ها عادت بدی پیدا کردند که بدون مدرک حرف بزنن! نه؟


The DM-3b is an active radar sensor that is used in the finalstages of flight to acquire and home in on ship targets. A joint program between Iran’sAerospace Industries Organization (AID) and the China Aerospace Science and Industry Corpdeveloped the Noor.
منبع:csis.org/files/media/csis/pubs/060728_gulf_iran.pdf

در این مقاله قید شده این رادار پروژه همکاری مشترک بین ایران و چین بوده است،حالا پیدا کنید پرتقال فروش را!!!

دوست عزیز در مورد صنایع موشکی تاریخ موشکی نوشته جناب یعقوب اصلانی رو بخونید!
حتی پایه صنایع موشکی ماهم اون زمان ریخته شده!


صنایع موشکی قبل انقلاب ربطی به موشک های تولید فعلی ایران نداره دوست من! توان موشکی ما بر پایه موشک های بالستیک است،تنوع موشکی زیاد متدی که در کشورهای چین و روسیه هم انجام شده است،امریکا در زمینه موشک های بالستیک کمتر درخشده است هرچند که موشک های قوی و قدرتمندی دارند ما این دو ربطی به هم ندارند!!!

اگر اینطوریه پس ما اصلا نباید هیچ پرسنل تعمیر و نگهداری می داشتیم.مگر نه؟
و بعد از انقلاب متخصصین ما یک شبه توانستند تعمیر و نگهداری و ساخت قطعات و ... را یاد بگیرند؟


نه دوست عزیز ما همیشه عادت کردیم پیاز داغ این موضوعات رو زیاد کنیم بدین صورت هم نه اما در مورد قطعات حساس و با تکنولوژِی بالا نخیر ایرانی ها نه حق نزدیک شدن به اونها رو داشتن نه حق تعمیر کردن!
اما این موضوع از ارزش های جون های فعلی و کارکنان زحمت کش صنایع هوایی دریایی موشکی و ... کم نمیکنه!

اصلا هم اینگونه نبوده که هر کاری رو آمریکایی ها انجام بدن ! اتفاقا اونها در انتقال دانش فنی خیلی رو راست بودن با ما !


انتقال دانش فنی؟ شاید منظورتون انتقال دانش تعمیر بوده نه دانش فنی ساخت و تولید درسته؟
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 575
تاریخ عضویت: پنج شنبه 7 دی 1385, 2:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 2851 بار
سپاس‌های دریافتی: 2040 بار

Re: صنايع نظامي ايران تا قبل از انقلاب

پست توسط MOHAMMAD JAFAR » دو شنبه 19 مهر 1389, 9:49 pm

کاری به متن بالا ندارم!
چون بعضی جاها هم نوشته و بعضی جاها هم زیاده روی کرده!

این متن کلا پرته و شما اگر آن را در گوگل سرچ کنید متوجه خواهید شد مربوط به چند سال پیش هست

خدا پدر و مادر کره شمالی رو بیامرزه!
همچنین پدر و مادر و احتمالا خود طراح موشک اسکاد رو!


برای این ادعای خود دلیلی هم دارید؟؟؟

میشه از شباهت ماهواره بر ایرانی،موشک عاشورا،سجیل،فاتح 110 ،قیام-1 ... با موشک های کره شمالی چند شباهت با دلیل بیارید اقای محمد جعفر!!!
شما راست مگید شهاب 1 و شهاب 2 موشک اسکاد بی و سی هستند ولی بقیه موارد چی؟ دلیل این یاس که وجود شما و برخی دوستان رو فراگرفته چیه؟ تا صحبت از موشک جدید میشه میگید کپیه،چینیه،کره ساخته و ...

در زمینه ماهواره برها هم دوستان زیادی گفتند که ما از چین، روسیه و کره شمالی کمک گرفتیم یا کپی کردیم!!!

کره شمالی در زمینه پرتاب ماهواره شکست خورد!
روسیه ماهواره ما رو با پرتابگرهای خودش به فضا نمیفرسته بعد بیاد به ما تکنولوزی ماهواره ای بده؟
چین هم به همین صورت!

نمیدونم شما و بعضی دوستان چه اصراری دارید که ما فقط کپی میکنیم و توان ساخت و تولید نداریم این حرف ها چیه؟

فقط مانند گذشته سوء تفاهم نشه!
من هم قبول دارم که پیشرفتهای زیادی در ساخت موشک دو مرحله ای و ماهواره بر وجود داشته ولی مگر ریشه همه اینها اسکاد و نودونگ کره نیست؟
تکنولوژی موشکی ما ممکنه از نظراتی از کره شمالی جلوتر افتاده باشه مانند اروپاییها که علوم ما رو فرا گرفتند و از ما جلو افتادند
ولی ریشه تکنولوژی موشکی ما و کلا خیلی از تکنولوژی های ما داخلی نیست
و بالاخره حقیقتی بود که من دیدم در متن فوق نوشته نشده که جواب آن را دادم


رادار D-M-3b مربوط به موشک نور می شود که احتمالا تکنولوژِی ساخت آن از چین وارد شده


مدرک جناب؟ بعضی ها عادت بدی پیدا کردند که بدون مدرک حرف بزنن! نه؟


The DM-3b is an active radar sensor that is used in the finalstages of flight to acquire and home in on ship targets. A joint program between Iran’sAerospace Industries Organization (AID) and the China Aerospace Science and Industry Corpdeveloped the Noor.
منبع:csis.org/files/media/csis/pubs/060728_gulf_iran.pdf

در این مقاله قید شده این رادار پروژه همکاری مشترک بین ایران و چین بوده است،حالا پیدا کنید پرتقال فروش را!!!

مشکل من با جمله نوشته در متن ابهام و کژتابی آن بود که نوشته بودم
و به نظر شما پروژه مشترک بین ایران و تقریبا غول علمی مانند چین چه معنی میده؟آیا ایران به چین تکنولوژی وارد کرده یا بلعکس.من نمی خوام خودمون رو تحقیر کنم ولی حقیقتی است

اگر اینطوریه پس ما اصلا نباید هیچ پرسنل تعمیر و نگهداری می داشتیم.مگر نه؟
و بعد از انقلاب متخصصین ما یک شبه توانستند تعمیر و نگهداری و ساخت قطعات و ... را یاد بگیرند؟


نه دوست عزیز ما همیشه عادت کردیم پیاز داغ این موضوعات رو زیاد کنیم بدین صورت هم نه اما در مورد قطعات حساس و با تکنولوژِی بالا نخیر ایرانی ها نه حق نزدیک شدن به اونها رو داشتن نه حق تعمیر کردن!
اما این موضوع از ارزش های جون های فعلی و کارکنان زحمت کش صنایع هوایی دریایی موشکی و ... کم نمیکنه!

اصلا هم اینگونه نبوده که هر کاری رو آمریکایی ها انجام بدن ! اتفاقا اونها در انتقال دانش فنی خیلی رو راست بودن با ما !


انتقال دانش فنی؟ شاید منظورتون انتقال دانش تعمیر بوده نه دانش فنی ساخت و تولید درسته؟


ماجرای مونتاژ و ساخت قطعات ساده تر اف-16 در هسا که ...؟!

در مورد تعمیر قطعات با حساسیت بالا که احتمالا منظورتان حیطه الکترونیک و رادار هست
فکر کنم موضوع از این قرار بوده که چون همه قطعات مهیا بوده اگر فرضا بورد الکترونیکی ای خراب می شده کلا آن را دور می انداختند و یک بورد نو و جدید می آوردند و گویا یک سری کدهای حساس رادار تامکت هم در اختیار ما نبوده.
در مجموع به دلیل رعایت اصول حفاظتی در سطح بالا چه قبل و چه بعد از انقلاب نمی توان نظر دقیقی در این مورد داد
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 شهریور 1385, 12:51 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

Re: صنايع نظامي ايران تا قبل از انقلاب

پست توسط Mr.Amirhessam » دو شنبه 19 مهر 1389, 11:41 pm

این متن کلا پرته و شما اگر آن را در گوگل سرچ کنید متوجه خواهید شد مربوط به چند سال پیش هستبله شما درست میگید این متن مربوط به سال 86 یا 87 است.

فقط مانند گذشته سوء تفاهم نشه!
من هم قبول دارم که پیشرفتهای زیادی در ساخت موشک دو مرحله ای و ماهواره بر وجود داشته ولی مگر ریشه همه اینها اسکاد و نودونگ کره نیست؟
تکنولوژی موشکی ما ممکنه از نظراتی از کره شمالی جلوتر افتاده باشه مانند اروپاییها که علوم ما رو فرا گرفتند و از ما جلو افتادند
ولی ریشه تکنولوژی موشکی ما و کلا خیلی از تکنولوژی های ما داخلی نیست
و بالاخره حقیقتی بود که من دیدم در متن فوق نوشته نشده که جواب آن را دادم


اقا محمد جعفر،دوست عزیز من برداشت من اشتباه بود،اما ریشه تمامی موشک های بالستیک دنیا را باید در تکنولوژی المان نازی یافت. امریکا و روسیه پیشرفت خود را در تمامی زمینه ها مدیون اطلاعات و دانشمندان سرقت شده از المان هستند.زمینه موشکی هم مستثنا نیست.
هیچ کشوری نمیتونه ادعای خلق تکنولوژی رو داشته باشه در حال حاضر بیشتر کشورها مکمل تکنولوژی یکدیگر هستند مثل ما که از موشک های بدرد نخوری مثل اسکاد بی و سی،موشک های پیشرفته ای مثل شهاب-3،سجیل،عاشورا و با ماهواره بر امید و ... رو ساختیم.
ناگفته نمونه که اینده تکنولوژی موشکی در ایران بسیار روشنه.

مشکل من با جمله نوشته در متن ابهام و کژتابی آن بود که نوشته بودم
و به نظر شما پروژه مشترک بین ایران و تقریبا غول علمی مانند چین چه معنی میده؟آیا ایران به چین تکنولوژی وارد کرده یا بلعکس.من نمی خوام خودمون رو تحقیر کنم ولی حقیقتی است


چین همچین غول علمی هم نیست ها! ما و دانشمندان ایرانی رو خیلی دست کم گرفتی محمد جان. طبق بر اوردهای موسسه سانس متریکس سرعت رشد علمی ایران 11 برابر کل دنیاست و بعد از ایران ترکیه با 5.5 برابر قرار داره. متاسفانه در زمینه نظامی نمیتونم حرف شما رو قبول کنم،متاسفانه یکی از ضعف های دولت ما همینه عدم استفاده از فناوری های بدست اومده نظامی در صنعت. کاریکه در چین و کشورهای صنعتی رواج داره.


ماجرای مونتاژ و ساخت قطعات ساده تر اف-16 در هسا که ...؟!

در مورد تعمیر قطعات با حساسیت بالا که احتمالا منظورتان حیطه الکترونیک و رادار هست
فکر کنم موضوع از این قرار بوده که چون همه قطعات مهیا بوده اگر فرضا بورد الکترونیکی ای خراب می شده کلا آن را دور می انداختند و یک بورد نو و جدید می آوردند و گویا یک سری کدهای حساس رادار تامکت هم در اختیار ما نبوده.
در مجموع به دلیل رعایت اصول حفاظتی در سطح بالا چه قبل و چه بعد از انقلاب نمی توان نظر دقیقی در این مورد داددقیقا موافق هستم اما محمد جان ایرانخورد سالهاست که پژو منتاژ میکند،تولید قطعات داخلی ان هم به سطح بالایی رسیده اما بدون شرکت مادر ایران خودرو توان تولید دارد؟؟ مطمئنن نه!
در مورد اف-16 هم همین ماجراست،شاید ما اف-16 را به طور کامل منتاژ میکردیم اگر برنامه ها پیش میرفت اما باز هم ما بدون کمپانی مادر کاری از پیش نمیبردیم،بین تولید و منتاژ زمین تا اسمون تفاوت هست.

در مورد تعمیرات هم طبق شنیده ها و مطالعاتی که در برخی کتب و دوستان و اشنایانی که در صها داشتم اون مطلب را گفتم.
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه 29 اردیبهشت 1386, 3:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10132 بار

Re: صنايع نظامي ايران تا قبل از انقلاب

پست توسط typhoon » سه شنبه 20 مهر 1389, 12:12 am

سلام
یک چیزهایی برای من عجیبه ، موشک ماهواره بر در صورت لزوم می تونه در مدار قرار بگیره و با استفاده از نیروی میدان مغناطیسی زمین حرکت کنه و به یک نقطه در فاصله دورتر حمله کنه،چه جوری که چین و یا کره فناوری به ایران دادن که می تونه بر علیه خودشون مورد استفاده قرار بگیره؟سفیر امید در حقیقت اولین ICBM ایرانی بود. و چه گونه است که کره شمالی هنوز نتوانسته با موفقیت به فضا ماهواره پرتاب کند ، اما ایران توانسته؟
من می تونم از بعضی از دوستان سوال کنم که چه فناوری هایی از طرف آمریکا به ایران منتقل شده؟
الان کشوره ترکیه که بیش از 10 سال است در حال مونتاژ اف 16 است ، به کدام فناوری در زمینه ساخت جنگنده رسیده است؟و یا سایر کشورها که جنگنده مونتاژ می کنند و یا حتی کشورهایی که با کمک دیگران جنگنده می سازند: مثل تجاس.
منظور دوستان از بکار بردن هزار باره کره و چین و روسیه چیست؟ انتظار داشتید کشوری که صنایع نظامی اش تا 30 سال پیش تنها ژ3 می ساخته ناگهان شاتل به فضا بفرستد؟ اگر بخواهیم بدون کپی برداری و مهندسی معکوس آغاز کنیم که احتمالا تا 100 سال دیگر هم به جایی نمی رسیدیم. بسیاری از کشورها با اسکاد آغاز کردند ، عده ای توانستند به جلو بروند و عده ای در همان حد ماندند.
کدام کشور با ایران در زمینه پرنده های بدون سرنشین همکاری کرد؟ آن هم در زمان جنگ که اولین نسل بدون سرنشینهای ایرانی به پرواز درآمدند.
Old soldiers never die.They just fade away

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 179
تاریخ عضویت: جمعه 30 مرداد 1388, 12:34 am
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 283 بار

Re: صنايع نظامي ايران تا قبل از انقلاب

پست توسط kamranrus » سه شنبه 20 مهر 1389, 1:40 am

Typhoon عزیز تا جایی که بنده اطلاع دارم ، استفاده از این روشی که شما برای حمله بوسیله ی موشک سفیر فرمودید (که موسوم به Fractional Orbital Bombardment System است) به همین سادگیا نیست .
نکته ی اول درباره ی این روش اینه که اصولا موشک در مدار مغناطیسی زمین قرار نمیگیره بلکه فقط کلاهک بعد از ورود به جو از موشک جدا شده و وارد مدار میشه پس این تکنولوژی اصلا ربطی به موشک نداره .
نکته ی دوم اینه که همونطور که از اسمش پیداست ، این روش احتیاج به سیستمهای مخصوص یا مشخصا کلاهک مخصوص این کار رو داره ، بطوریکه کلاهک باید علاوه بر تجهیزات کلاهک های معمول مجهز به یک موتور برای غلبه بر میدان مغناطیسی زمین و پرواز به سمت هدف و سیستم کنترل پیشرفته ای متشکل از سیستم هدایت اینرسیایی مستقل و فرازسنج رادارپایه برای محاسبه ی پارامترهای حرکت ماهواره ای و هدایت کلاهک به سمت هدف باشه ، مشخصه که ساخت این نوع کلاهک ها مستلزم توان بالای تکنولوژیکی است ، بطوریکه تاکنون بجز کلاهک اتمی بکار رفته در موشک استراتژیک شوروی موسوم به R-36ORB هیچ سیستم موشکی و کلاهک دیگری چنین قابلیتی رو ندارد.
و نکته ی سوم اینکه علاوه بر محدودیت های تکنولوژیکی ساخت چنین کلاهک و استفاده از آن برای ایران ، طبق قراردادهای بین المللی از جمله "قرارداد فضای بیرونی (Outer Space Treaty)" و قرارداد سالت 2 ، استفاده از این روش جهت مقاصد نظامی برای تمامی کشورهای جهان ممنوع گردیده و موشکهای R-36ORB هم پس از امضای این قراردادها در سال 1983 بازنشسته شدند.
سیاست جنگ بدون خونریزی و جنگ سیاست با خونریزی است

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 830
تاریخ عضویت: شنبه 2 تیر 1386, 11:47 pm
محل اقامت: باختران
سپاس‌های ارسالی: 309 بار
سپاس‌های دریافتی: 2025 بار
تماس:

Re: صنايع نظامي ايران تا قبل از انقلاب

پست توسط ali1371 » سه شنبه 20 مهر 1389, 2:17 am

دوستان اینو توجه کنند که 31سال گذشته اگر تواین مدت هم پیشرفت نمی کردیم پس بلانسبت همه چه ..... کردیم مملکت دارد رو به سوی پیشرفت می رود وبه نظر من مقایسه زمان قبل از انقلاب با الان کاری بیهوده است
  که ارتش ایران درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
یاسرعرفات
 
وبلاگ من [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “ادوات زميني”