****** داربي 64 ******

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار
تماس:

****** داربي 64 ******

پست توسط zadora »

دو تیم محبوب و پرطرفدار فوتبال کشورمان روز پنج شنبه 15 فروردین ماه 1387 سال برای شصت و چهارمین بار درتاریخ خود به مصاف هم می روند تا شهر آوردی دیگر را به نمایش بگذارند. از برگزاری اولین داربی پایتخت حدود 41 سال می گذرد . در این سال ها این دو تیم در چارچوب رقابت های مختلف نظیر جام تخت جمشید ، لیگ قدس ، جام آزادگان ، جام حذفی ، باشگاه های تهران و لیگ برتر باشگاه های کشور بارها و بارها به مصاف هم رفته اند و تماشاگران زیادی را به ورزشگاه های محل برگزاری این دیدار کشانده اند. اهمیتی که هر یک از این تیم ها برای این دیدار قائل هستند آن چنان زیاد است که از همان ابتدای فصل برای کسب تمام امتیازات آن لحظه شماری کرده و برای رسیدن به این منظور برنامه های خاصی را تدوین می کنند. این در حالی است که آنها به خوبی می دانند این بازی نیز به مانند دیدارهای دیگر تنها 3 امتیاز دارد و نه بیشتر! از سوی دیگر ، اهمیت این بازی که در واقع مهم ترین داربی ایران محسوب می شود به حدی است که حتی بسیاری از ساکنان کشورهای مجاور و هم چنین ایرانیان ساکن خارج از کشور را نیز از طریق تلویزیون و اینترنت به پیگیری آن ترغیب می کند. به هر صورت آنچه مسلم است اینکه این مسابقه ذهن انبوهی از فوتبال دوستان ایرانی را برای مدت ها به خود مشغول می کند و نتیجه آن نیز مدت زیادی کانون بحث و اظهار نظر هواداران دو تیم و فوتبال دوستان کشورمان قرار می گیرد.
اولین داربی پایتخت روز شانزدهم فروردین سال 1347 در استادیوم امجدیه (شهید شیرودی فعلی) بین دو تیم محبوب تهران یعنی تاج (استقلال) و پرسپولیس (پیروزی) برگزار شد و تساوی بدون گل در آن رقم خورد در حالی که آخرین رویارویی دو تیم در روز یکشنبه 22 مهرماه سال 1386 در ورزشگاه آزادی تهران با با تساوی دو تیم خاتمه یافت.این دو تیم تا کنون 632 بار به مصاف هم رفته اند که حاصل آن ،28 تساوی ، 20 برد برای آبی پوشان و 15 برتری برای قرمز پوشان پایتخت بوده و در خلال این بازی ها استقلالی ها 62 بار و پرسپولیسی ها 58 بار دروازه یکدیگر را گشوده اند. بیشتر داربی های تهران در ورزشگاه آزادی انجام شده اما ورزشگاه هایی چون شهید شیرودی تهران (امجدیه سابق) ، آزادی بندرعباس و یادگار امام تبریز هم شاهد برگزاری این دیدار بوده اند.
از طرف دیگر ، این چهاردهمین رویارویی دو تیم در مسابقات لیگ برتر باشگاه های کشور می باشد. در 13دیدار گذشته این دو تیم دراین چارچوب ، استقلال 3 بار و پرسپولیس 2 بار به برتری رسیده اند و 8 بار هم پیکار دو تیم با تساوی خاتمه یافته است.

پرسپولیس درآخرین دیدارخوددرفولادشهرتن به شکست داد،استقلال هم تحمل دیدن باخت رقیب قرمزخودرانداشت وباهمدردی خودسپاهان رابه صدرجدول فرستاد!

سرهنگ فیروزکریمی یک بارطعم شکست دربرابرامپراطورافشین قطبی راچشیده است،آنهم درحالی که پرسپولیس۲۰،۳۰دقیقه۱۰نفره بودودردقیقه۹۰پاس خیرخواه(که بازیکن تعویضی بود)به بادامکی رسیدتاگل پیروزی بخش خودرابرای تیمش به ثمررساند.بحث هایی که برسرتعویض طلایی قطبی شدباعث شدتاکریمی درمقابل دیدگان بینندگان میلیونی برنامه۹۰قطبی راخالی بندبخواند!

هر۲تیم دردفاع مشکلات عدیده ای دارند،مدافعان پرسپولیس حتی توانایی خوردن۲گل دریک دقیقه رادارامیباشند!!!درپست هافبک تقریبا توان یکسانی دارند اماروانخواه وجباری مهارنشدنی مینمایند!اگراین۲مهارشوندعملاقدرت بازیسازی(آقایی این وظیفه رادرپرسپولیس دارد)آبی پوشان گرفته خواهدشدوموتوراستقلال خاموش میشود.

مهاجمان پرسپولیس برتری محسوسی نسبت به مهاجمان رقیب دارند.مهاجمان پرسپولیس،فیزیکی،سرزن وچارچوب شناس هستندبرعکس مهاجمان آبی که تنهاتکنیکی وسرعتی هستند!تاکتیک کلی استقلال شوت ازراه دورونفوذدرعمق دفاع باتوسل به سرعت مهاجمانش است وآنهاشانس کمی برای به گل رسیدن ازروی ضربات سردارندبه دلیل قامت کوتاهی که برهانی ومجیدی دارند.مگراینکه علیزاده درترکیب قرارگیردویااینکه درضربات ایستگاهی توسط مدافعان سرزن خودشانسی برای به ثمررسیدن گل داشته باشند.اماپرسپولیس هم شوتزن داردهم سرزن وهم یک بازیکن مهارنشدنی سرعتی به نام کعبی که اگرروزخوبش باشدبایدبه حال مدافعان استقلال گریست! و همين حالت را نيز مي توان براي پرسپوليس و جباري درنظر گرفت!!!

تصویر
آدولف هیتلر: اگر من روزی در مقابل یهودیان به دفاع بر خیزم دفاع من جهاد بزرگ من است که خداوند ان را فرمان داده است.

تصویر
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار
تماس:

پست توسط zadora »

پس از تساوي برابر پرسپوليس
خبرگزاري فارس: سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران گفت: تصور مي‌كنم دو فرستاده سرمربي پرسپوليس من را در تمرين چشم زدند.
به گزارش خبرگزاري فارس، فيروز كريمي پس از تساوي يك بر يك برابر پرسپوليس اظهار داشت: هر دو تيم بازي روان و تاكتيكي را به نمايش گذاشتند؛ اما وزش شديد باد از كيفيت بازي تا حدي كم كرد. هر دو بدون ترس از شكست بازي كردند زيرا به سه امتياز نياز داشتند.
وي افزود: بر حسب قولي كه مبني بر پيروزي در اين ديدار داده بودم، فرهاد مجيدي را از دقيقه 65 به ميدان فرستادم؛ اما اخراج دو بازيكن از دو تيم روي روند مسابقه تاثير منفي گذاشت. هر دو تيم خالق صحنه هاي خوبي بودند و نتيجه برايند عملكرد نبود. انتظار داشتم با پيروزي، وضعيت خود را در جدول سامان دهيم.
فيروز كريمي با اشاره به مصدوميت خود در تمرينف عنوان كرد: در آخرين تمرين تيم به هيچ شخصي اجازه حضور را نداديم؛ اما دو غريبه كه تصور مي‌كنم فرستاده افشين قطبي بودند، حاضر شدند و من را چشم زدند.
وي در مورد عملكرد داور اسپانيايي دربي شصت و چهارم گفت: داوري خوب بود و مشكلي نداشت؛ اما جاي ايراني‌ها خالي بود.
سرمربي استقلال تهران در خصوص بخت قهرماني در ليگ برتر اظهار داشت: چهار پنجم تيم روي كاغذ اين بخت را دارند. ما هم اگرچه بعد از شكست برابر سپاهان بختمان كم شد؛ اما هنوز فرصت داريم. اميدوارم تا پايان فصل جز مدعيان بمانيم.
خبرگزاري فارس: رئيس كميته انضباطي فدراسيون فوتبال گفت: از نزديك شاهد ناسزاگويي 3 ساعته هواداران استقلال تهران به بازيكن پرسپوليس بودم.

عبدالرحمان شاه حسيني در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري فارس اظهار داشت:
از ساعت 12 در ورزشگاه حضور داشتم. هواداران استقلال سه ساعت به عليرضا نيكبخت فحاشي كردند و كميته انضباطي قطعا با اين رفتار برخورد خواهد كرد.
وي افزود: خوشبختانه در داخل ميدان مشكلي وجود نداشت. بازيكنان متوجه شده اند كه نبايد در ميدان مرتكب تخلف شوند.
آدولف هیتلر: اگر من روزی در مقابل یهودیان به دفاع بر خیزم دفاع من جهاد بزرگ من است که خداوند ان را فرمان داده است.

تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”