عوامل فلسطيني در ترور حاج عماد نقش داشتند!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 430
تاریخ عضویت: جمعه 14 اردیبهشت 1386, 10:30 am
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 17 بار

عوامل فلسطيني در ترور حاج عماد نقش داشتند!

پست توسط machkol »

يك منبع آگاه در گفتگو با خبرگزاري فارس، با اشاره به گذشت 2 روز از زماني كه قرار بود نتايج كميته تحقيق سوريه درباره ترور مغنيه به صورت رسمي اعلام شود، افزود: اين نتايج ابتدا قرار بود كه پيش از اجلاس سران عرب اعلام شود اما با توجه به حضور مقامات سعودي در اين اجلاس، سوري ها اعلام نتايج را به 6 آوريل موكول كردند اما بار ديگر با پادرمياني كويت اين مسئله به تعويق افتاده است.
وي با بيان اينكه طراحي اين ترور توسط رژيم صهيونيستي انجام شده و عوامل محلي نقش اجرايي آن را برعهده داشته اند، گفت:صهيونيست‌ها از يك سال قبل از رفت و آمدهاي شهيد مغنيه در آن منطقه اطلاع داشتند.از جمله عناصر مهمي كه نقش كليدي در ترور حاج عماد داشته، يكي از مسئولين امنيتي عربستان در دمشق است. وي با يك زن سوري دوست بوده و 2 ماشيني كه منفجر شد توسط اين خانم خريداري شده و به نام وي ثبت شده بوده است.اين 2 ماشين پس از خريداري، در اختيار يك بمب گذار براي جاسازي بمب قرار گرفته و سپس ماشين ها در پاركينگ منزل حاج عماد قرار داده شده اند.
اين منبع آگاه در ادامه اظهار داشت:عوامل ترور افرادي از اردن، سوريه و فلسطين بودند اين افراد چند واحد آپارتماني را در نزديك محل اقامت شهيد مغنيه به نام كفرسوسه اجاره يا خريداري كرده و يك زندگي عادي را با افراد خانواده شكل داده بودند.
وي با تأكيد بر اينكه يافته هاي اخير، گمانه زني هاي قبلي مبني بر دخالت مقامات عربستان و به ويژه "بندر بن سلطان" سفير سابق عربستان در امريكا را تأييد مي كند، اضافه كرد: مقام امنيتي سعودي پس از اين جنايت به عربستان متواري مي شود اما دستگاه امنيتي سوريه از طريق همان زني كه با وي ارتباط داشته براي او تله گذاشته و او را به دمشق مي كشانند و بازداشت مي كنند.
اين منبع آگاه درخصوص درخواست عربستان از امير قطر و امير كويت براي ميانجي گري در عدم قرائت گزارش كميته تحقيق سوريه درباره ترور شهيد مغنيه و حذف نام عربستان از اين گزارش، خاطرنشان كرد: قطر نقش مؤثري در اين زمينه ندارد اما امير كويت تحت عنوان تقويت وحدت ميان كشورهاي عربي، به عربستان رفته و كوشيده شكاف ميان دمشق- رياض را پر كند.
روزنامه القدس العربی چاپ لندن گزارش داد: سوریه و لبنان انتشار گزارش ترور عماد مغنیه از فرماندهان بلندپایه حزب الله را به دلیل بیم از بروز تنش در پی انجام مانور نظامی اسرائیل به تاخیر انداخته اند.

به گزارش عصر ایران (asriran.com)، این روزنامه نوشت: قرار بود این گزارش روز یکشنبه منتشر شود، اما سوریه انتشار آن را به دلیل نگرانی از ایجاد تنش در سوریه و لبنان در پی انجام مانور گسترده اسرائیل به تاخیر انداخته است.

مقامات ارشد دمشق معتقدند: انتشار این گزارش که ممکن است دخالت مقامات اطلاعاتی عرب و پرسنل سوری، فلسطینی و لبنانی را در ترور مغنیه برملا سازد، آسیب جدی بر سوریه وارد خواهد ساخت.

منابع لبنانی نزدیک به حزب الله یادآور شدند: پرسنل امنیتی سوری با تعقیب مالکین دو خودروی دخیل در ترور مغنیه، هویت آنها را شناسایی کرده اند.

سوریه نگران است انتشار این گزارش در این مقطع زمانی، به اقدامات تلافی جویانه علیه مقامات عرب که در ترور مغنیه، اسرائیل را یاری داده اند، بینجامد و انگیزه ای برای اسرائیل بر راه اندازی جنگی تمام عیار علیه سوریه، حزب الله و شاید حتی ایران را به وجود آورد.

مقامات سوری متذکر شدند: دمشق نمی خواهد امکان شروع جنگ علیه لبنان را برای اسرائیل فراهم سازد و همچنین مایل نیست وارد جنگ منطقه ای گسترده ای شود که به نظر می رسد اسرائیل فعالانه خود را برای آن آماده می سازد.

در همین حال، "فیصل المقداد" معاون وزیر امور خارجه سوریه درخصوص مانور نظامی اسرائیل اظهار داشت: اسرائیل باید بداند که چنانچه سوریه هدف این مانور باشد، دمشق به دقت این تمرین را تحت نظر دارد و همچنین خود را برای مقابله با مانورها و دسایس نظامی اسرائیل آماده می کند.

وی افزود: کشورهای عرب که به طور مشخص هدف این مانور هستند نیز خود را برای مبارزه آماده می کنند و با استراتژی ها و دسایس نظامی اسرائیل آشنا می شوند. اگر اسرائیل تصور می کند که این مانور، اعراب را به قبول شکست متقاعد می سازد، باید بداند که شدیدا در اشتباه است.

به نوشته روزناهم لبنانی "السفیر"، مانور اسرائیل اختلالات گسترده ای را در سیستم تلفن همراه لبنان ایجاد کرده است.
غیر ممکن است که در نهایت آنچیزی نشویم که مردم فکر می کنند هستیم.
ژولیوس سزار
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 854
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 4 دی 1386, 6:42 am
سپاس‌های ارسالی: 361 بار
سپاس‌های دریافتی: 833 بار

پست توسط renger »

مانور اسرائیل اختلالات گسترده ای را در سیستم تلفن همراه لبنان ایجاد کرده است.

اي بابا مثل اينکه باز بايد برو بچ حزب الله برن تمام سيستمهاي مخابراتي و بيسيمهاشون از کار بندازه تا آدم بشن.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”