"زیمنس"تجهیزات مدرن جاسوسی به ایران فروخت !!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 530
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 24 تیر 1386, 3:06 am
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 36 بار
سپاس‌های دریافتی: 140 بار
تماس:

"زیمنس"تجهیزات مدرن جاسوسی به ایران فروخت !!!

پست توسط Danial_4139 »

یک روزنامه نگار اتریشی ادعا کرد: شرکت بزرگ انرژی و الکتریکی زیمنس به احتمال قوی سیستم های پیچیده کنترل اطلاعاتی را در اختیار ایران قرار داده است.

"اریک موچل" روزنامه نگار اتریشی در مقاله ای برای روزنامه اسرائیلی جروزالم پست نوشت: 99 درصد مطمئن است که این مراکز کنترل که برای ردگیری مذاکرات انجام شده از طریق تلفن همراه و خط مستقیم استفاده می شود، به ایران ارسال شده است.

وی افزود: سرویس اطلاعات ایران با استفاده از این سیستم می تواند مذاکرات انجام شده بین اسرائیل و ایران را ثبت کند و یک منبع اطلاعات ارتباطی تهیه کند.

به نوشته این روزنامه نگار، با بکارگیری این تکنولوژی می توان به تعداد مکالمات انجام شده ظرف ده سال گذشته بین اسرائیل و ایران و محل انجام این مکالمات دسترسی پیدا کرد.

"موچل" که خود متخصص در زمینه نظارت و حفاظت داده های اطلاعاتی است، همچنین مدعی شد تقریبا اطمینان دارد که رژیم ایران سیستم های پلت فرم جاسوسی آلمانی را خریداری کرده تا به وسیله آن سرویس مخفی ایران ، مبادلات مالی، ترافیک و تحرکات هواپیماها را تحت نظر داشته باشد. همچنین جمهوری اسلامی با استفاده از این سیستم ها قادر خواهد بود داده های اطلاعاتی پیچیده ای را به منظور نمایش فعالیت شرکت های بین المللی در ایران و تبادلات تجاری آنها با اسرائیل و کشورهای دیگر را گردآوری کند.
در همین حال "ولفرام تراست" سخنگوی شرکت زیمنس از تائید خبر فروش مراکز کنترل و سیستم های پلت فرم جاسوسی به ایران خودداری کرد. وی گفت: زیمنس به اتحادیه اروپا، سازمان ملل و خط مشی آلمان در محدود کردن روند تجاری با ایران، پایبند است.

به ادعای روزنامه جروزالم پست، فروش این تجهیزات دو منظوره به ایران که در زمینه های نظامی و برنامه هسته ای قابلیت استفاده دارد، نقض قوانین اتحادیه اروپا و سازمان ملل در راستای تحریم ایران و همچنین برخلاف مقررات کنترل صادرات آلمان است. "تراست" این موضوع را با شبکه زیمنس نوکیا - شریک متحد زیمنس در مبادلات ایران – مرتبط دانست، اما تماس برقرار شده با شبکه زیمنس نوکیا در شهر اسپو در جنوب فنلاند برای دستیابی به توضیحاتی، بی پاسخ باقی ماند.

در مقاله روزنامه نگار اتریشی همچنین مدعی شد: این وسایل جاسوسی یکپارچه به منظور ایجاد مزاحمت برای گروه های اقلیت و مخالفان سیاسی در ایران به کار گرفته شده است. وی در این خصوص به اظهارات کارشناسان خصوصی آلمانی و اتریشی مبنی بر غیرقانونی بودن این گونه سیستم ها در اتحادیه اروپا، استناد کرد.

مدعی العموم مونیخ به جروزالم پست گفته است: زیمنس در معرض تحقیقات مرتبط با رسوایی رشوه خواری قرار دارد. این شرکت اذعان کرده که در ماه ژانویه 19 میلیون یورو به مقامات ایرانی رشوه داده است.

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”