سقوط يك فروند هواپيماي سوخو در فرودگاه مهرآباد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Moderator
Moderator
سپاس‌های ارسالی: 6304 بار
سپاس‌های دریافتی: 1753 بار
تماس:

سقوط يك فروند هواپيماي سوخو در فرودگاه مهرآباد

پست توسط hamed_713 »

يك فروند هواپيماي سوخوي ارتش جمهوري اسلامي حوالي ساعت 19 امروز هنگام فرود دچار نقص فني شده و در فرودگاه مهرآباد تهران سقوط كرد.

قاصدک نیوز به نقل از فارس : اين هواپيما يك خلبان و كمك خلبان داشت كه قبل از سقوط هواپيما از طريق چتر به بيرون از هواپيما پريدند و هم اكنون در صحت و سلامتي بسر مي‌برند.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: جايگاهم آسمان است...
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 104 بار
تماس:

پست توسط atropak »

خبر تکمیلی
جام جم آنلاين: مديركل روابط عمومي سازمان آتش‌نشاني اعلام كرد كه آتش‌سوزي ناشي از سقوط يك فروند هواپيماي جنگنده آموزشي در فرودگاه مهرآباد اطفاء شد.
بهروز تشكر در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: يك هواپيماي جنگنده آموزشي هنگام آموزش و بر روي هوا دچار حريق شد كه با كمك نيروهاي ايستگاه 33 آتش‌نشاني و ماموران آتش‌نشاني فرودگاه، حريق ناشي از سقوط اين هواپيما اطفاء شد.

وي ادامه داد: اين حريق در پايگاه يكم شكاري فرودگاه مهرآباد حدود يك ساعت پيش اتفاق افتاده بود كه اين حادثه هيچ گونه تلفات جاني در بر نداشته و خلبان و كمك آن در سلامتي كامل به سر مي‌برند.

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

پست توسط كيارش »

خدا يا شكرت اين بار پريدند بيرون :AA:

فقط نگيد Su-24 بوده ...... :lol:
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Captain II
Captain II
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 36 بار
سپاس‌های دریافتی: 140 بار
تماس:

پست توسط Danial_4139 »

كيارش نوشته شده:خدا يا شكرت اين بار پريدند بيرون :AA:

بنده خدا ها دفعه های قبل هم می خواستن بپرن بیرون ولی صندلی نپرید :-)
Super Moderator
Super Moderator
سپاس‌های ارسالی: 2396 بار
سپاس‌های دریافتی: 1355 بار

پست توسط Reza 313 »

به احتمال زیاد سوخو 24 بوده ...خدا رو شکر که خدمه سالم هستند ... :D
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند .... تصویر 
Moderator
Moderator
سپاس‌های ارسالی: 6304 بار
سپاس‌های دریافتی: 1753 بار
تماس:

پست توسط hamed_713 »

از آمار هواپيماهاي عملياتي يکي کم کنيم. :sad: :lol:
اي ايران
اي سرزمين خوبيها

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط atropak »

كيارش نوشته شده:خدا يا شكرت اين بار پريدند بيرون :AA:

طبق عکسی که توی سایت جام جم زده به احتمال قوی Su24 بوده.

تصویر 
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

پست توسط M0H@mM@d »

البته منظور از Su-24 همون غاز-24 هستش....به خدا بائي دست اين خلبانارو بوسيد که با اين آهن پاره ها ميپرن...من تو کاکبيتشم نشستم واقعا مثل قبر ميمونه.......بايد به همه ي خلباناشون مدال شجاعت بدن............
 [marq=down] *:*:*:*بلندآســـــــــــــــــــــمان جایگاه من است*:*:*:* [/marq] 
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط atropak »

به خدا بائي دست اين خلبانارو بوسيد که با اين آهن پاره ها ميپرن

باور کنيد ايراني ها بهترين خلبان هاي دنيا هستند :smile: که با اين هواپيماهاي 30 يا 40 به بالا پرواز مي کنند :eek: :eek: و جوري با اين ها پرواز مي کنند انگار ديروز از کارخانه بيرون اومده :smile: :smile: ، يه جا مي خوندم اين شيخ هاي دبي و اکثر کشور هاي خاورميانه براي خلبانان ايراني دست و پا مي شکنند :) :) :) ، حتي توي يک روزنامه ( فکر کنم همشهري بود :? ) مي خوندم که خلبان جان کري ( اين را هم دقيق يادم نيست) نامزد دور قبلي انتخابات رياست جمهوري آمريکا، ايراني بود ، ولي چرا؟
به اين خاطر که ايراني ها باهوش ترين :-o :-o و مورد اعتمادترين افراد روي زمين هستند. :razz:
حالا انصافه که به اين خلبانان زبده نصف حقوق و مزاياي کشورهاي خارجي را هم ندهند :x :x :x ، يک خلبان هواپيماي جنگي آمريکا اگر سه ماه در يک جنگ حضور پيدا کنه آنقدر پول و مزايا بهش مي دند که مي تونه توي بهترين جاي آمريکا يک خونه ي بزرگ با تمام امکانات رفاهي بخره :-O :-O در ضمن تا آخره عمرش بخوره بخوابه :shock:
بغل گوش ایران ، در امارات خلبانانش به ازای هر ساعت پرواز 100 دلار می گیرند + یک خانه بزرگ + خرج تحصیلی فرزندان تا پایان دانشگاه + معاف از مالیات
ولی در ایران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :x :x :x :x :x :x :x
به نطر من در ایران کمترين توجه به خلبان هاست ، به نسبت خطرناکي مسئوليتي که بر عهده دارند. :sad: :-( :-(
به اميد موفقيت تمامي خلبانان ايراني :smile: :-D
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط maydayfire »

atropak نوشته شده:
به خدا بائي دست اين خلبانارو بوسيد که با اين آهن پاره ها ميپرن

حالا انصافه که به اين خلبانان زبده نصف حقوق و مزاياي کشورهاي خارجي را هم ندهند :x :x :x ، يک خلبان هواپيماي جنگي آمريکا اگر سه ماه در يک جنگ حضور پيدا کنه آنقدر پول و مزايا بهش مي دند که مي تونه توي بهترين جاي آمريکا يک خونه ي بزرگ با تمام امکانات رفاهي بخره :-O :-O در ضمن تا آخره عمرش بخوره بخوابه :shock:
:smile: :-D

[External Link Removed for Guests])/Salary

به سايت بالا رجوع کنيد تا ببينيد حقوق ساليانه متوسط يک خلبان آمريکايی چقدر است و اون چيزی که شما ميگی هيچ پايه و اساسی ندارد . بد نيست بدانيد حقوق ساليانه يک خلبان جنگی آمريکايی از حقوق متوسط يک مهندس با مدرک ليسانس کمتر است .
In the ending years of the war,Abbas Babai and his wife were set to go to Meccah for Haj. When boarding for the plane, he refused to go and told his wife: "My Meccah is here defending Islam and Iran". He then promised his wife to be in Meccah for 'Eyd e Ghorban'. On the day of eyd of Ghorban he flew as a backseater on a F-5E into Iraq to take out a ground target. After completing the mission their plane was hit by 20 mil cannon. A bullet penetrated the canopy and hit Abbas in the neck. The pilot managed to land the plane in Iran, but Abbas was martyred and flew high into eternity. He did indeed keep his promise to his wife
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط atropak »

maydayfire, عزيز من اين را که از توي آستينم در نياوردم ، توي روزنامه ي همشهري خوندم :-?
خوب این را هم که در سایت بالا نوشته در حالت عادیشه ، من گفتم در زمان جنگ :eek: :shock:
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط maydayfire »

atropak نوشته شده:maydayfire, عزيز من اين را که از توي آستينم در نياوردم ، توي روزنامه ي همشهري خوندم :-?
خوب این را هم که در سایت بالا نوشته در حالت عادیشه ، من گفتم در زمان جنگ :eek: :shock:

حقوق خلبان امريکايی َUSAF بر اساس درجه و محل خدمت می باشد نه موقعيت جنگی. البته طبيعی است که هر چه پروازهای جنگی بيشتر باشه ارتقا درجه هم زودتر. اين کلی گويی که شما می کنيد يا روزنامه همشهری می کند کاملا بی اساس است. اگر مدرک با اعتبار تر از يک روزنامه ايرانی که در مورد حقوق خلبان امريکايی اظهار نظر می کند داری ارايه بده ٬ اگر هم نداری و حرف منو قبول نداری بگو تا برايت پيدا کنم و بفرستم
In the ending years of the war,Abbas Babai and his wife were set to go to Meccah for Haj. When boarding for the plane, he refused to go and told his wife: "My Meccah is here defending Islam and Iran". He then promised his wife to be in Meccah for 'Eyd e Ghorban'. On the day of eyd of Ghorban he flew as a backseater on a F-5E into Iraq to take out a ground target. After completing the mission their plane was hit by 20 mil cannon. A bullet penetrated the canopy and hit Abbas in the neck. The pilot managed to land the plane in Iran, but Abbas was martyred and flew high into eternity. He did indeed keep his promise to his wife
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”