آخرين بازمانده «والت‌ديسني» و خالق «ميكي موس» درگذشت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

آخرين بازمانده «والت‌ديسني» و خالق «ميكي موس» درگذشت

پست توسط Leila »

خبرگزاري فارس: «اولي جانستون»، آخرين بازمانده از گروه اوليه و 9 نفره والت ديزني و نقاش شخصيت‌هاي جذابي چون «ميكي‌موس» درگذشت.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از خبرگزاري رويترز، «اولي جانستون»، معروف به نهمين پيرمرد، پس از 43 سال فعاليت براي كمپاني «والت ديزني»، دوشنبه گذشته در سن 95 سالگي درگذشت.
به گزارش رويترز، «جانستون» كه آخرين بازمانده از گروه 9 پيرمرد افسانه‌اي كمپاني والت ديزني بود، پس از يك‌دوره مراقب طولاني، براثر مرگ طبيعي در بيمارستاني واقع در واشنگتن درگذشت.
اين پيرمرد 95 ساله نقاش شخصيت جذاب «ميكي موس» و همچنين يكي از عوامل آثار كلاسيكي چون «سفيدبرفي و هفت كوتوله»، «پينوكيو»، «پيتر پن» و «كتاب جنگل» بود.
به گزارش فارس، «اولي جانستون»، متولد 31 اكتبر 1912 و فارغ التحصيل دانشگاه استنفورد بود. وي در 21 ژانويه 1935 به عنوان كارآموز وارد استوديوي ديزني شد و نخستين متحرك سازي‌هايش را روي انيميشن‌هاي كوتاهي چون «باغ ميكي» و «لاك‌پشت و خرگوش» تجربه كرد.
وي پس از آن وارد پروژه «سفيد برفي و هفت كوتوله» شد و پس از آن بود كه دوران درخشان او با همكاري در بيش از 24 فيلم آغاز شد، فيلم‌هايي چون: «فانتازيا»، «آواي جنوب»، «سيندرلا»، «آليس در سرزمين عجايب»، «بانو و ولگرد»، «101 سگ خالدار»، «كتاب جنگل و زيباي خفته».
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”