"ترانه تنهایی تهران" تنها نماینده ایران در جشنواره کن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

"ترانه تنهایی تهران" تنها نماینده ایران در جشنواره کن

پست توسط Leila »

سومین ساخته سینمایی سامان سالور به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در شصت و یکمین جشنواره فیلم کن در بخش دوهفته کارگردانان حضور دارد.
نسرین میرشب پخش‌کننده فیلم سینمایی "ترانه تنهایی تهران" با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: "سومین فیلم سالور در بخش دوهفته کارگردانان جشنواره کن 2008 در کنار 19 فیلم دیگر برای دریافت جایزه رقابت می‌کند."

اسامی فیلم‌های حاضر در بخش دو هفته کارگردانان عصر امروز جمعه به طور رسمی اعلام می‌شود. "ترانه تنهایی تهران" سومین ساخته سالور پس از "ساکنین سرزمین سکوت" و "چند کیلو خرما برای مراسم تدفین" است که آن را بر اساس فیلمنامه خود جلو دوربین برده است.

فیلم داستان دو مرد است که یکی از آنها سابقه حضور در جبهه دارد و دیگری مهندس مخابرات است و از روی بیکاری در تهران ماهواره نصب می‌کند. مرحوم بهروز جلیلی، حمید حبیبی‌فر، مجتبی بیطرفان، مریم صباغیان و محمد فصیحی بازیگران، تورج اصلانی مدیر فیلمبرداری، محمد شاهوردی صدابردار و حسین صابری و س. سالور تهیه‌کنندگان آن هستند.

سالور برای "ساکنین سرزمین سکوت" از جشنواره صوفیا جایزه ویژه هیئت داوران را دریافت کرد و با "چند کیلو خرما برای مراسم تدفین" یوزپلنگ طلایی جشنواره فیلم لوکارنو و جایزه‌ای از جشنواره سه قاره نانت برای سینمای ایران به ارمغان آورد.

بخش دوهفته کارگردانان جشنواره کن چهلمین سال خود را جشن می‌گیرد و به همین مناسبت 18 مه مراسمی با حضور فیلمسازان سراسر دنیا برگزار می‌شود. همان روز مستند 15×40 ساخته اولیویه جهان پخش می‌شود که در آن تاریخ این بخش کن بررسی شده است. 15×40 شامل گفتگو با حدود 30 فیلمساز از جمله میشائل هانکه، استفن فریرز، تئو آنجلوپولوس و آتوم اگویان است.

اولیویه پر، رئیس بخش دوهفته کارگردانان به مناسبت چهلمین سال برگزاری این بخش، برنامه‌های مرور آثار نیز در نظر گرفته که از 16 تا 29 آوریل در پاریس برگزار می‌شود و بعد تا نیمه دوم سال 2008 در شهرهای آتن، رم، بخارست، نیویورک، لس آنجلس، بیروت، سئول و بوئنوس آیرس ادامه می‌یابد.

پارسال جایزه بخش دوهفته کارگردانان به فیلم "کنترل" ساخته آنتون کوربین رسید. شصت و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن از 14 تا 25 مه (25 اردیبهشت تا پنج خرداد) برگزار می‌شود.خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”