صدام: مي ترسيدم ايدز بگيرم!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 530
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 24 تیر 1386, 3:06 am
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 36 بار
سپاس‌های دریافتی: 140 بار
تماس:

صدام: مي ترسيدم ايدز بگيرم!

پست توسط Danial_4139 »

"صدام حسين" ديکتاتور پيشين عراق در يادداشتهاي روزانه خود که در زندان آمريکايي ها نوشته، گوشه هاي تاريکي از شخصيتش را به نمايش گذاشته است. بزرگترين ترس وي در زندان بيم از آلوده شدن به ويروس ايدز بوده است.

به گزارش برنا به نقل از دي ولت، يادداشتهاي روزهاي پاياني عمر "صدام" در زندان آمريکايي ها نشان مي دهد که بزرگترين ترس او از ابتلا به بيماريهاي مقاربتي بوده است.


صدام حسين در 13 دسامبر 2003 در مخفيگاه زيرزميني اش در نزديکي زادگاهش تکريت توسط سربازان آمريکايي دستگير شد. اشغال عراق در حالي صورت گرفت که صدام اصولا ارتباطي با " بن لادن" نداشت و باور نمي کرد آمريکا به کشورش حمله کند. با اين حال او دستگير، محاکمه و اعدام شد و اکثريت مردم اين کشور پس از اعدام وي به جشن و پايکوبي پرداختند. نتايج يک پژوهش نشان داد که دولت بوش در مورد عراق 935 دروغ تحويل مردم کشورش داده است.


با اينکه بازجويي هاي اف بي آي از "صدام" منتشر نشده و از نحوه رفتار آمريکايي ها با وي اطلاعي در دست نيست، اما يادداشتهاي شخصي او نکات جالبي را دربر دارد. او در روزهاي بازداشتش از اينکه از طريق آمريکايي ها به بيماريهاي جنسي و ويروس ايدز مبتلا شود، وحشت داشت. وي حتي از اينکه لباسهايش روي طنابي مشترک با سربازان آمريکايي خشک شود نگران بود.


صدام در بخشي از يادداشتهاي روزانه خود آورده است: من به سربازان توضيح دادم که آنها جوان اند و ممکن است به بيماريهايي که در ميان اين قشر رايج است، مبتلا باشند. وي مي افزايد: نگراني اصلي من از اين بود که در اين مکان به بيماريهاي مقاربتي و ويروس ايدز آلوده شوم.


صدام در جاي ديگري با اشاره به دشواري درخواست از نگهبانان مي نويسد: سخت ترين کار براي من اين بود که براي اولين بار در عمرم از نگهبانان چيزي بخواهم.


روزنامه عربي زبان "الحيات" چاپ لندن مدعي شده يکي از خبرنگارانش چند صفحه از يادداشتهاي شخصي صدام را در اختيار دارد. در همين حال مقامات آمريکايي اعتراف کرده اند که تا کنون چندين مورد از صدها صفحه دست نوشته صدام به چاپ رسيده اما اين مطالب يادداشت روزانه نبوده است.


ديکتاتور پيشين عراق پس از دستگيري در دسامبر 2003 ماهها در بازداشت نيروهاي آمريکايي بود. او سرانجام پس از محاکمه در دادگاهي نمايشي به اعدام محکوم و در اوايل سال 2006 به دار آويخته شد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”