در تهران بر مزار سربازان شوروی حلقه گل گذاشته شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 674
تاریخ عضویت: چهارشنبه 28 شهریور 1386, 9:33 am
محل اقامت: جايگاهم آسمان است...
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 104 بار
تماس:

در تهران بر مزار سربازان شوروی حلقه گل گذاشته شد

پست توسط atropak »

تهران، 20 اردیبهشت، خبرگزاری «نووستی» / در تهران در 63-مین سالگرد پیروزی شوروی بر آلمان نازی بر مزار رزمندگان شوروی که در زمان جنگ بزرگ میهنی جان باختند (1941-1945)، حلقه گل گذاشته شد.

به گزارش خبرنگار «نووستی» این مراسم در رزیدنس سفارت فدراسیون روسیه در خارج از تهران بمنظور بزرگداشت یاد سربازان شوروی و افسرانی که در خاک ایران در دوره جنگ دوم جهانی کشته شده و در قبرستان روسی در جنوب شرق تهران بخاک سپرده شده اند، برگزار شد.

در زمان جنگ دوم جهانی در خاک ایران 500 نظامی شوروی که تجهیزات نظامی را از بنادر خلیج فارس از طریق خاک ایران به اتحاد جماهیر شوروی منتقل می کردند، در اثر جراحات، بیماری ها و یا حوادث جان باختند.

در این مراسم "الکساندر سادوونیکوف" سفیر فدراسیون روسیه در جمهوری اسلامی ایران طی سخنرانی خود اظهار داشت: "بدون آن روزهایی که جهان را از وبای فاشیستی رها کردند، ما امروز نمی توانستیم زندگی نسل جدید و شکوفایی و ثبات میهنمان را تامین کنیم".

وی خاطر نشان نمود: "ما نقش تمامی متفقینی که علیه فاشیسم در جبهه های مختلف جنگ دوم جهانی جنگیدند و از جمله در ایران که از طریق آن بارهای نظامی زیادی از متفقین به شوروی عرضه می شد را ارج می نهیم. وحدت ما بود که در نتیجه پیروزی را ممکن ساخت".

سادوونیکوف همچنین به جایگاه ویژه تهران اشاره کرد که در آنجا برای اولین بار سران سه ابرقدرت متفق، استالین، روزولت و چرچیل، دیدار کردند.

سفیر فدراسیون روسیه در تهران تاکید کرد: "آنها پایه اتحادی را گذاشتند که در نهایت منجر به شکست فاشیسم شد".

وی برای ادای احترام به یاد و خاطر رزمندگان شوروی که جان خود را در راه آزادی و استقلال میهن و تمامی ملت ها فدا کردند، یک دقیقه سکوت اعلام کرد.

در مراسم بزرگداشت روز پیروزی مقامات و کارمندان سفارت روسیه در ایران، بخش نظامی، نمایندگی بازرگانی، خانواده های آنان و سایر نمایندگی های روسیه و کارمندان ارشد سفارت های خارجی در ایران، حضور یافتند.

-_-_- حالا خوبه روسیه ما را تحریم کرده :grin: -_-_-
 [External Link Removed for Guests] 
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 854
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 4 دی 1386, 6:42 am
سپاس‌های ارسالی: 361 بار
سپاس‌های دریافتی: 833 بار

پست توسط renger »

ناز شصت پوتين با اون امضاي خوشگلش :grin:
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”