نفوذ گسترده ی جاسوسان ایرانی در صنایع آلمان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 494
تاریخ عضویت: چهارشنبه 11 مهر 1386, 4:10 am
سپاس‌های ارسالی: 82 بار
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

نفوذ گسترده ی جاسوسان ایرانی در صنایع آلمان

پست توسط soroush.b »

گسترش روز افزون عوامل نفوذی سازمان های اطلاعاتی خارجی در حوزه اقتصاد و صنعت آلمان مسئولان این کشور را نگران کرده است.

مقام های اطلاعاتی و امنیتی این کشور ضمن هشدار به صاحبان صنایع ، خواسته اند تا تدابیر بیشتری برای جلوگیری از نفوذ عوامل جاسوسی به کار گرفته شود.

روزنامه "فاینانشیال تایمز آلمان" در شماره روز جمعه 16 ماه مه خود به نقل از یک مقام اطلاعاتی در ایالت نورد راین وستفالن آلمان، بزرگترین ایالت این کشور، گزارش داد که فعالیت جاسوسان صنعتی بسیاری از کشورها از جمله ایران در آلمان رو به افزایش است .

گزارش سالانه سازمان امنیت داخلی آلمان نیز نشان می دهد که شیوه و میزان اینگونه فعالیت ها از طرف سازمان های اطلاعاتی و جاسوسی کشورهای خارجی، صاحبان صنایع آلمان را بیش از پیش نگران کرده است.

در این گزارش به مسئولان امور هشدار داده شد تا برای جلوگیری از چنین فعالیت هایی تدابیر لازم و بیشتری را به کار برند.

به گزارش بی بی سی ، نه تنها مؤسسات صنعتی، بلکه سازمان های تحقیقاتی و حاصل کار پژوهشگران و نهادهای علمی نیز هدف فعالیت جاسوسان است به طوری که از این راه سالانه بین 15 تا 50 میلیارد یورو به بخش اقتصاد آلمان زیان وارد می شود.

زیرا در حالیکه آلمان با صرف هزینه های هنگفت و مطالعات طولانی و اساسی کارشناسان و دانشمندان خود دایم در حال اکتشافات و نوسازی است، کشورها و رقبای دیگر از طریق جاسوسی نه تنها به اطلاعات سری دست می یابند بلکه بدون هزینه کردن لازم، از نتایج پیشرفت ها در آلمان در جهت تکامل صنایع خود بهره مند می شوند.

البته فعالیت جاسوسان در امور صنعتی در زمینه های دیگری هم که برای سیاست و اقتصاد آلمان زیانبخش است مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

به گزارش بی بی سی ، در گزارش سالانه دستگاههای اطلاعاتی آلمان یک جمع بندی از کار جاسوسی کشورهای خارجی بدست داده شد و تاکید به عمل آمد که فعالیت سازمان های اطلاعاتی چین، روسیه و ایران در آلمان چشمگیر است.

در گزارش مورد بحث آمده است که صنایع اتومبیل سازی و ماشین سازی، صنعت شیمی و دستاوردها در زمینه انرژی پاک و بازیافتی مورد توجه خاص جاسوسان است.

علاوه بر صنایع سنگین، مؤسسات و انستیتوها ی پژوهشی هم از فعالیت جاسوسان مصون نیستند. به این مطلب هم اشاره شده که سازمان های اطلاعاتی این کشورها از دانشجویان و کار آموزان خود هم برای جاسوسی در آلمان سود می برند.

گزارش سالانه اداره حفظ قانون اساسی آلمان (امنیت داخلی) حاکی است که پنجاه درصد مؤسسه های آلمان هدف جاسوسان خارجی است.
[External Link Removed for Guests]
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1130
تاریخ عضویت: جمعه 30 آذر 1386, 8:55 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

اي ول واقعا خوشحال شدم اميدوارم اين جاسوسي صنعتي به کشورهايي نظير امريکا و روسيه هم نفوذ کنه و اطلاعات مربوط به هوا فضاي اونا رو بدست بياره
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”