مک کین: اوباما خطر ایران را دست کم می گیرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 680
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 3 مهر 1386, 8:46 pm
محل اقامت: رشت
سپاس‌های ارسالی: 99 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار
تماس:

مک کین: اوباما خطر ایران را دست کم می گیرد

پست توسط dr_mehdi57 »

مک کین: اوباما خطر ایران را دست کم می گیرد


سناتور مک کین برخلاف سناتور اوباما از ابتدا از جنگ عراق حمایت کرده است
جان مک کین، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روز دوشنبه باراک اوباما را متهم کرد تهدید ایران را دست کم می گیرد و او را به خاطر این قول که در صورت پیروزی در انتخابات حاضر است با دولت ایران مذاکره کند ملامت کرد.
آقای مک کین در سخنانی در شیکاگو گفت که اعلام آمادگی آقای اوباما برای انجام گفتگوهای مستقیم با رهبران کشورهای متخاصم مانند ایران "عمق بی تجربگی و داوری خطرناک سناتور اوباما را برملا می کند."

جان مک کین گفت که ملاقات با محمود احمدی نژاد باعث افزایش اعتبار و مشروعیت بین المللی رئیس جمهور ایران خواهد شد و بعید است او را قانع کند از بلندپروازی های هسته ای اش دست بردارد.

این سناتور جمهوری خواه افزود: "این کار حتی شاید او را قانع کند که سیاست هایش در تقویت قدرت او موثر بوده است، و او را در رفتار بسیار خطرناکش جسورتر خواهد کرد. رئیس جمهور بعدی باید اینگونه واقعیت های بنیادی در روابط بین المللی را درک کند."

آقای اوباما اهل میشیگان، روز دوشنبه در واکنش گفت: "تهدید ایران جدی است. اما آنچه من گفته ام این است که ما نباید فقط آمادگی گفتگو با دوستانمان را داشته باشیم، ما باید با دشمنانمان هم گفتگو کنیم. دیپلماسی یعنی این."

سناتور اوباما در جریان مبارزات انتخاباتی در مونتانا گفت که تمایل جان اف کندی برای گفتگو با اتحاد جماهیر شوروی در جریان بحران موشکی کوبا در سال 1962 باعث پرهیز از یک فاجعه اتمی با کشوری شد که تهدیدش بسیار بزرگتر از تهدید ایران امروز بود.من ترسی ندارم که یک جنگ تبلیغاتی با یک دیکتاتور را ببازیم. وقت آن است که آمریکا این نبردها را ببرد، زیرا ما شاهد بوده ایم جورج بوش سال به سال آنها را باخته است


باراک اوباما

آقای اوباما پرسید: "چرا ما نباید همان جسارت و اعتماد را برای گفتگو با دشمنانمان داشته باشیم؟"

وی افزود: "من ترسی ندارم که یک جنگ تبلیغاتی با یک دیکتاتور را ببازیم. وقت آن است که آمریکا این نبردها را ببرد، زیرا ما شاهد بوده ایم جورج بوش هر سال پس از دیگری آنها را باخته است."

آقای اوباما که از ابتدا با جنگ عراق مخالفت کرده است گفت که ایران به دلیل حمله آمریکا به عراق تقویت شده است، جنگی که جان مک کین از آن طرفداری می کند.

سناتور اوباما گفت: "اینکه از یک کشور بخواهیم پیش از ملاقات با ما همه شروط ما را برآورده کند... این یک استراتژی نیست، این تنها نگرشی ناشی از ساده لوحی است، خواب و خیال است."

آقای مک کین گفت ایران آشکارا تهدیدی به بزرگی قدرت نظامی شوروی متوجه آمریکا نمی کند، "اما این بدان معنی نیست که تهدید ایران کم اهمیت است."

وی ایران را متهم به تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی کرد - اتهامی که ایران رد می کند - و گفت این کشور "بخشی از مرگبارترین وسایل انفجاری مورد استفاده در عراق برای قتل سربازان آمریکایی را تامین می کند، در خاور میانه بذر نفاق می افشاند و می خواهد اسرائیل را نابود کند."

سناتور مک کین افزود: "اگر ایران به سلاح اتمی دست پیدا کند، آن خطر خیلی خیلی جدی خواهد شد. آنها ممکن است ابرقدرت نباشند، اما تهدیدی که دولت ایران متوجه می کند هر چه باشد کوچک نیست."

آقای اوباما در اظهاراتی در روز یکشنبه گفته بود که ایران، کوبا و ونزوئلا "در مقایسه با اتحاد جماهیر شوروی کوچک هستند" و افزود که با این حال دولت های پیاپی آمریکا هرگز از گفتگو با شوروی طفره نرفتند.

[External Link Removed for Guests]
[FONT=Times New Roman]
در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”