اقدام جديد آمريكا در مسدود كردن سايت‌هاي ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 494
تاریخ عضویت: چهارشنبه 11 مهر 1386, 4:10 am
سپاس‌های ارسالی: 82 بار
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

اقدام جديد آمريكا در مسدود كردن سايت‌هاي ايران

پست توسط soroush.b »

خبرنگار «تابناك» گزارش داد: در پي فشارهاي جديد دولت آمريكا به ارايه‌دهندگان سرورهاي اينترنتي در كشور، اين شركت‌ها در اقدامي جديد، اقدام به مسدود كردن دسترسي به سرورهايي كرده‌اند كه ميزبان پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مستقر در ايران هستند.

به اين ترتيب، بنا بر آنچه ايالات متحده آن را «تشديد تحريم ايران» مي‌نامد، هاستينگ برخي سايت‌ها كه از ايران فروخته يا مديريت مي‌شود، مسدود و نيز امكان دستيابي و تغيير در اطلاعات موجود در سرورها محدود شده است.
اين اقدام آمريكا و سرورهاي ميزبان آن كشور‌، در حالي انجام مي‌شود كه عمده ميزباني سايت‌‌هاي كشورمان در آمريكا انجام گرفته و اين امر مي‌تواند زيان‌هاي جبران‌ناپذيري براي فضاي اطلاع‌رساني كشور داشته باشد.


[External Link Removed for Guests]
اين حركات ديتا سنترها (مراکز داده‌ها) در آمريكا پيش از اين نيز سابقه داشته، به گونه‌اي كه در ابتدا اقدام به محدود و مسدود كردن كنترل پنل مديريت سرور مثل Cpanel و Plesk براي جلوگيري از کنترل و يا تهيه نسخه پشتيبان از اطلاعات موجود در سرورها نموده و در حركت بعدي، اقدام به بستن كامل سايت‌ها و عدم امكان دسترسي به آنها مي‌كنند.
گفتني است، وقوع چنين پيشامدهايي با توجه به سابقه قبلي، بايد پيشتر توسط مسئولان و عوامل ذيربط با اين مسئله پيش‌بيني و راهكارهايي براي اين حوادث انديشيده مي‌شد و با توجه به فشارهاي گسترده آمريكا و ديگر كشورها كه احتمالا از اين پس نيز تشديد خواهد شد، در صورت پيش‌بيني نكردن تدابير سودمند، بسياري از سايت‌هاي اينترنتي و شركت‌هاي ارايه‌دهنده هاستينگ، دچار مشكل مي‌شوند در صورتي كه با اجراي درست موضوع «اينترنت ملي» و تفکيک پهناي باند مصرفي ناشي از مراجعات داخلي از خارجي و ساماندهي بخش قابل‌توجهي از نياز اينترنت كشور امكان‌پذير است.

البته لازم به ذکر است که در سال‌هاي اخير سرمايه‌گذاري‌هاي سنگيني توسط بخش خصوصي و دولتي در راه‌اندازي مراکز داده انجام شده است، ولي به دلايل متعدد اقتصادي و فني ،استفاده از مراكز داده داخلي توجيه اقتصادي و فني ندارد و اين مراکز داده حتي از جذب درصد ناچيزي از بازار سرويس‌هاي ميزباني ناکام مانده‌اند.
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”