معاون شهردار تهران : كودكان تهران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1468
تاریخ عضویت: شنبه 6 اسفند 1384, 9:30 pm
محل اقامت: تهران. شهرک اکباتان
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 186 بار

معاون شهردار تهران : كودكان تهران

پست توسط ARMIN »

‪۸۵/۰۳/۱۰‬


معاون‌اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران گفت:كودكان تهراني در ‪ ۱۷‬منطقه از شهر در كارگاه‌هاي آموزشي،نمايش‌هاي ميداني و به‌كارگيري لوازم كمك آموزشي، با مضرات سيگار آشنا شدند.

"احمد نوريان " در آئين روز ملي بدون دخانيات با استناد به اعلام مجامع بين‌المللي گفت : هم‌اكنون يك ميليارد و ‪ ۳۰۰‬ميليون نفر در جهان مواد دخاني مصرف مي‌كنند كه ‪ ۱۰‬ميليون نفر آنان در ايران هستند.

به‌گفته وي، مصرف مواد دخاني ، سالانه ‪ ۵‬هزار و ‪ ۸۴۰‬ميليارد تومان خسارت اجتماعي ، بهداشتي به كشور وارد مي‌كند.

معاون اجتماعي،فرهنگي شهرداري تهران اضافه كرد:طبق آخرين آمار ميزان استعمال دخانيات در بين نوجوانان و جوانان نسبت به سال‌هاي گذشته ‪ ۷‬درصد و در كل ‪ ۱۳‬درصد افزايش يافته است.

وي تصريح كرد : روانشناسان معتفدند با رفتارهاي تحكم‌آميز نمي‌توان از عادات زشت استعمال سيگار جلوگيري كرد ، جوانان و نوجوانان امروز بايد در مسير صحيح هدايت شوند و خير و شر خود را بدانند،زيرا در نهايت خود آنها بايد نفع با ضرر خود را تشحيص داده و آينده خود را رقم بزنند.

نوريان افزود:با ايجاد بسترهاي مناسب و ارائه آموزش‌ها مي‌توان تا حد زيادي مصرف مواد دخاني را كاهش داد.

به گفته معاون اجتماعي فرهنگي شهرداري اگر پوچي،نيستي و نابودي را يك شهر تصور كنيم،دخانيات و سيگار دروازه ورود به اين شهر است و مقدم اعتياد به مواد مخدر سيگار است.

وي تصريح كرد:تحقيقات نشان مي‌دهد بهترين زمان براي مصون‌سازي افراد از آسيب‌ها در سنين كودكي است و قبل از اينكه فرد به مشكلي عادت كند بايد از آن پيشگيري كرد.
Don't play games with the ones who love you
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”