استقبال ایتالیا از رئیس جمهور ...

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 530
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 24 تیر 1386, 3:06 am
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 36 بار
سپاس‌های دریافتی: 140 بار
تماس:

استقبال ایتالیا از رئیس جمهور ...

پست توسط Danial_4139 »

محمود احمدی نژاد در نخستین حضور رسمی خود در اروپا به عنوان رئیس جمهور ایران و با وجود حساسیتهای فراوانی که در اتحادیه اروپا، نسبت به مواضع ضداسرائیلی او برانگیخته شده، بار دیگر اعلام کرد که روند نابودی اسرائیل آغاز شده و اسرائیل چه با دخالت ایران و چه بدون دخالت ایران، قطعاً از صفحه روزگار محو خواهد شد.

به گزارش بی بی سی محمود احمدی نژاد روز سه شنبه برای شرکت در نشست 44 تن از سران دولتهای عضو سازمان خواروبار و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو) به ایتالیا سفر کرد. این نشست در پی بحران جهانی افزایش بهای موادغذائی و به منظور بحث بر سر یافتن راههایی برای حل این بحران تشکیل شده است.

دعوت از محمود احمدی نژاد برای شرکت در این نشست، نه از جانب دولت ایتالیا بلکه از جانب دبیرکل فائو صورت گرفت و از ورود رئیس جمهور ایران به ایتالیا استقبال رسمی صورت نگرفت.

دعوت دبیرکل فائو از احمدی نژاد و سفر او به رم، پیشاپیش اعتراض سران جامعه یهودیان این کشور و برخی محافل سیاسی را در این کشور برانگیخته بود.

با این حال، آقای احمدی نژاد درست شب پیش از سفر به ایتالیا بار دیگر اسرائیل را "جرثومه فساد" خوانده و گفته بود آرزوی امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی مبنی بر محو اسرائیل از صفحه روزگار بزودی محقق خواهد شد.

او پس از ورود به ایتالیا نیز، در فرودگاه کامپینوی رم به خبرنگاران گفت: "مردم اروپا بیش از همه از صهیونیسم آسیب دیده اند و اکنون هم هزینه های سیاسی و اقتصادی این رژیم دروغین [اسرائیل] به دوش مردم اروپا افتاده است".

پس از پخش این سخنان، ایگناچو لا روسا، وزیردفاع ایتالیا اظهارات آقای احمدی نژاد را خلاف تاریخ و عقل سلیم توصیف کرد.


جان فرانکو فینی، رئیس مجلس ایتالیا نیز در اعتراض به اظهارات محمود احمدی نژاد، ملاقات خود با ابوالفضل زهره وند، سفیر ایران در رم را که قرار بود دوشنبه هفته آینده (نهم ژوئن) برگزار شود لغو کرد.

محمود احمدی نژاد در سخنرانی اش در نشست فائو در رم، بی آنکه نامی از آمریکا ببرد، این کشور و متحدانش را مسئول افزایش جهانی بهای موادغذائی در جهان دانست و پس از نشست در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهاراتی علیه دولت آمریکا و اسرائیل ایراد کرد.


دولت ایتالیا دیشب مهمانی شامی به افتخار سران دولتهای شرکت کننده در نشست فائو در ویلای تاریخی ماداما در رم برگزار کرد اما منابع خبری ایتالیایی گزارش دادند که محمود احمدی نژاد و رابرت موگابه به این مهمانی دعوت نشده بودند.

نشست فائو به مدت سه روز برگزار می شود اما محمود احمدی نژاد تنها در روز نخست آن نشست شرکت کرد.

آقای احمدی نژاد پیش از آنکه تهران را به مقصد رم ترک کند اعلام کرده بود که در حاشیه نشست فائو، دیدارهایی با برخی سران دولتهای شرکت کننده در نشست خواهد داشت.

آن گونه که منابع رسمی ایرانی گزارش کرده اند، دیدارهایی که محمود احمدی نژاد در حاشیه نشست فائو داشته، با نخست وزیر ژاپن و معاون رئیس جمهور کوبا بوده است.

نخست وزیران ایتالیا، فرانسه و اسپانیا، رؤسای جمهور برخی از کشورهای عمده تولیدکننده موادغذائی همچون برزیل و آرژانتین، رابرت موگابه رئیس جمهور زیمبابوه و بان کی مون دبیرکل سازمان ملل، مهمترین شرکت کنندگان نشست فائو در ایتالیا هستند.

پروردگاران این رئیس جمهور جزاب را از ما نگیر .................. :grin:

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”