اوباما :راه‏حل نظامی برای دفاع از اسرائیل برابر ایران، روی میز

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 577
تاریخ عضویت: جمعه 15 دی 1385, 7:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 502 بار
سپاس‌های دریافتی: 231 بار

اوباما :راه‏حل نظامی برای دفاع از اسرائیل برابر ایران، روی میز

پست توسط hedayat.m »

باراک اوباما در اولین سخنرانی خود پس از مطمئن شدن از انتخاب به عنوان نامزد حزب دموکرات،در آیپاک (AIPAC) لابی صهیونیستهای آمریکا حضور یافت و با سخنانی تند و تیز که تشویق صهیونیستها را به همراه داشت، به آنان قول داد که هرچه در توان دارد، برای منزوی کردن ایران به کار خواهد بست.

به گزارش سرویس بین الملل «تابناک»، این مواضع علاوه بر محل صحبت وی به زمانی بر نمی گردد که اوباما سعی دارد رای هواداران جمهوریخواه را هم کسب کند.

اوباما آمده بود تا به بزرگترین سازمان اسرائیلی فعال در آمریکا که « بزرگترین لابی اسرائیلی » در این کشور به شمار می رود ، اعلام کند که برای حفاظت از امنیت اسرائیل، همه گزینه ها و از جمله گزینه نظامی را بر روی میز دارد.

باراک اوباما در سخنرانی ای که ساعتی پیش در برابر رهبران ایپاک انجام داد، به شکل کاملا صریح و روشن اعلام نمود که برتری نظامی اسرائیل در منطقه خاورمیانه با هدف حفظ امنیت اسرائیل باید ادامه یابد . وی بزرگترین خطر برای امنیت اسرائیل را ایران برشمرد و از تریبون سازمان ایپاک تهدیداتی پیاپی علیه ایران فرستاد.

کاملا روشن بود که اوباما به خوبی فهمیده است بی اتکا به لابی بزرگ صهیونیستی در آمریکا، هرگز دروازه های کاخ سفید به رویش گشوده نمی شود . این مواضع بسیار تند اوباما در حالی علیه ایران اتخاذ گردید که یک روز پیش از او « مک کین » نامزد ریاست جمهوری جمهوریخواهان نیز در برابر رهبران ایپاک مواضعی مشابه علیه ایران اتخاذ کرده بود.

اما با مقایسه مواضع این دو روشن می شود که اوباما به رغم «دعوت به گفتگو ولو با دشمنان» مواضعی بسیار شدید اللحن تر علیه ایران اتخاذ کرده است. وی در برابر رهبران ایپاک به ایران پیام داد که به درستی اوضاع را بررسی کند و خود را در برابر مواضع سخت تر قرار ندهد.

وی تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از سوی کنگره آمریکا را اقدامی به حق توصیف نمود و اعلام کرد که به منظور برخورد با ایران دست به اقداماتی جدیدتر خواهد زد که یکی از این گزینه ها می تواند بکارگیری زور باشد .

به سختی می توان ادعا نمود که « اوباما » مواضعی نمایشی به منظور کسب کاندیداتوری ریاست جمهوری حزب دمکرات آمریکا در پیش گرفته است . وی که با حالتی کاملا حماسی در برابر نمایندگان ایپاک سخن می گفت، نشان داد که حزب دمکرات آمریکا به رغم مخالفت گسترده با سیاست های جنگ طلبانه جورج بوش اما همچنان در راستای دفاع از امنیت اسرائیل در منطقه، به راحتی گام به میدان برخوردهای نظامی نیز می گذارند .

وی در عین حال تاکید کرد که به عنوان رییس جمهور آمریکا اولین گام را برای مذاکره با رهبران ایران برخواهد داشت تا کاری را که اروپا هم نتوانسته را عملی کند.

اوباما همچنین تداوم حضور سربازان آمریکا در عراق را به سود ایران دانست و حمله آمریکا به عراق را موجب تقویت افراط گرایی خواند که یکی از نشانه های آن انتخاب احمدی نژاد در ایران دانست.

[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1194
تاریخ عضویت: جمعه 17 آذر 1385, 12:26 pm
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

پست توسط esijoon »

اوباما همچنین تداوم حضور سربازان آمریکا در عراق را به سود ایران دانست و حمله آمریکا به عراق را موجب تقویت افراط گرایی خواند که یکی از نشانه های آن انتخاب احمدی نژاد در ایران دانست.

منظورش از اين حرف چي بوده؟يعني اين برزنگي هنوز هيچي نشده چهره اصليش رو نشون داد.؟من به صحت خبر بالا شک دارم ولي اگه راست باشه بايد بگم خاک بر سرت کنند اوباما. :-? :-? :-?
تصویر
ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 34
تاریخ عضویت: جمعه 3 خرداد 1387, 3:20 pm

پست توسط loveon »

این اوباما نیست که تصمیم میگیره
زیر ساخت مجلس آمریکا از یهودی های پولدار تشکیل شده است
هیچ کس نمیتونه منکر این مطلب بشه کسانکیه آرزو دارند بوش عوض بشه خطری ایران رو تهدید نکنه
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 45
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 8 آبان 1386, 6:38 pm
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط biya2azizam »

تفاوت سياست در كشورهاي پيشرفته و جهان سوم اينه كه اونها يه برنامه از قبل حساب شده رو در حالي به اجرا ميزارن كه اول از هر چيز تايين كننده حد اكثر منافع براي كشور و مردمشون باشه و اين سياستها ميتونه حتي يك قرن و با عوض شدن دهها رييس جمهور به طول بيانجامد و در اكثر مواقع هم به نفعه خواسته هاشون(مشرو يا نا مشروع) پيروز هم هستند در صورتي كه در كشورهاي جهان سوم يه رييس جمهور انتخاب ميشه انواع و اقسام هدفهارو دنبال ميكنه و حرف كسي هم قبول نداره فكر ميكنه اگه انتخاب شده ديگه بر همه امور آگاهي داره! يه عده چوب لاي چرخش ميزارن و فكر ميكنن هر منافعي كه به كشور برسه بايد بينشون نصف بشه!
و در نهايت با اومدنه رييس جمهور بعدي همه زحمتها به هدر رفته و فراموش ميشود و رييس جمهور بعدي با كلي هزينه و وقت مياد كه نظر شخصيه خودش رو بر جامعه تحميل كنه واسه همينه كه مسعولان كشورهاي جهان سوم هميشه تو اتاق جلسه مبحوس شدن و مامانشون هم نميتونن سال به سال ببينن و از آنطرف در كشورهاي پيشرفته به خاطر تقسيم كار و واگذاري اونها به متخصصين امر حتي رييس جمهر اونقدر وقت داره كه ميتونه بره تو مزرعش تخم مرغ جمع كنه و املت درست كنه يا بره لب دريا با كوسه ها مچ بندازه بدون اينكه كم كاري در حق كشورش انجام بشه
نتيجه: بنده باloveon موافقم رييس جمهور آمريكا فقط دستورات رو اجرا ميكنه پشت پرده اصلي كسي ديگست!!!
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”