اخبار کارت سوخت و سهمیه بندی بنزین

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

بازتاب اجرای قانون سهمیه بندی بنزین در رسانه‌های خارجی


خبرگزاری های فرانسه، رویترز و بلومبرگ با انتشار بیانیه وزارت نفت در باره سهمیه بندی بنزین از نیمه شب گذشته، از برخی نا آرامی ها در تهران خبر دادند.

به گزارش کارنا،

خبرگزاری فرانسه این خبر را این گونه نقل کرد: وزیر نفت ایران دیروز در بیانیه‌ای که از رسانه‌های ایران اعلام شد، از آغاز طرح سهمیه بندی بنزین در این کشور از نیمه شب گذشته خبر داد.

این خبرگزاری فرانسوی گزارش داد: انتظار می رود که دومین مرحله طرح طولانی مدت سهمیه بندی بنزین پیامدهای عمده ای بر اقتصاد ایران داشته باشد.

این خبرگزاری با اشاره به میزان سهمیه بندی اعلام شده در این بیانیه برای خودروهای مختلف موجود در ایران، افزود: بیش از 10 روز است که ایران مرحله اول طرح سهمیه بندی بنزین را آغاز کرده است و تنها در این مدت خودروهای دولتی مشمول طرح سهیه بندی بنزین می‌شدند.

این برنامه برای کاهش یارانه اختصاص یافته به سوخت در ایران است.

خبرگزاری فرانسه: اجرای طرح سهیمه بندی بنزین مردم ایران را مجبور می کند تا قیمتی بیشتر از همان میزان آب معدنی در این کشور بپردازند

اهمیت این قانون زمانی مشخص می شود که خودروهای شخصی مجبور شوند قیمت بالاتری برای سوخت خودروهای خود بپردازند، زیرا قیمتی که ایرانی‌ها برای سوخت خود می‌پردازند، چیزی کمتر از همان میزان آب معدنی در این کشور است.

قیمت پایین بنزین، ایرانی‌ها را به مصرف بیشتر بنزین ترغیب کرده است؛ به طوری که دومین کشور بزرگ تولیدکننده نفت عضو اوپک مجبور است سالانه مبالغ زیادی را برای واردات بنزین هزینه کند.

ایران هم اکنون قیمت بنزین را 25 درصد (حدود 10 سنت به ازای هر لیتر) افزایش داده و مصرف کنندگان را مجبور ساخته است تا از کارت هوشمند سوخت برای این منظور استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از شاهدان، بعد از اعلام اجرای مرحله دوم طرح سهمیه بندی بنزین در رسانه های ایران، عده‌ای به پمپ بنزین های تهران هجوم برده و باعث بروز ناآرامی در خیابان‌های منتهی به پمپ بنزین‌ها شدند.

از زمان اعلام این خبر که سهمیه بنزین هر خودروی شخصی 100 لیتر در ماه است، صف های طولانی نه تنها در پمپ بنزین های تهران که در حاشیه این شهر نیز ایجاد شد.


خبرگزاری رویترز
نیز در گزارش مشابهی به وضعیت نا آرام در برخی محله‌های تهران اشاره کرده است.

به گزارش کارنا، پایگاه خبری بلومبرگ نیز با انعکاس نظرات معترضان آورده است که: ایران که 5 میلیارد دلار برای واردات بنزین خرج می کند، یک شبه طرح سهمیه بندی بنزین را شروع می کند.

این خبرگزاری آمریکایی در گزارش خود آورده است، سید کاظم وزیری هامانه، وزیر نفت ایران، در تلویزیون این کشور اعلام کرد: از نیمه شب گذشته، رانندگان ایرانی تنها اجازه دارند به میزان 100 لیتر ( 26 گالن) در ماه سوخت مصرف کنند، در حالی که رانندگان تاکسی می توانند 800 لیتر در ماه دریافت کنند.

ایران، دومین تولیدکننده بزرگ اوپک، بیش از 40 درصد بنزین خود را وارد می کند. دولت ایران بیش از یک سال است که تلاش می کند تا برنامه سهمیه بندی بنزین خود را برای کاهش مصرف اجرا کند.

هم اکنون بنزین در ایران به قیمت لیتری 1000ریال (42 سنت هر گالن) به فروش می رسد.

تريد عربيا گزارش داد:

هجوم مردم به جايگاه‌‏هاي سوخت به دنبال سهميه‌‏بندي بنزين

به دنبال اعلام سهميه‌‏بندي بنزين از ساعت 24 شب گذشته برخي از شبكه‌‏هاي خبري خارجي نيز با حساس نشان دادن موضوع به دنبال فضاسازي پس از اعمال سهميه‌‏بندي بنزين بوده‌‏‌‏اند, به نحوي كه برخي از شبكه‌‏هاي خبري وضعيت كشور را پس از اجراي اين تصميم از سوي دولت فوق‌‏العاده نشان داده‌‏اند.

شبكه خبري عربي تريد عربيا, از آتش گرفتن حداقل يك پمپ بنزين در تهران ، پايتخت ايران پس از اطلاعيه سهميه‌‏بندي بنزين از سوي دولت ايران خبر داد.

به گزارش کارنا، در اين گزارش آمده است: تنها دو ساعت پيش از آغاز برنامه سهميه‌‏بندي, دولت ايران اختصاص 100 ليتر بنزين در ماه دارنده‌‏هاي خودروهاي شخصي يگانه‌‏سوز را به اطلاع مردم اين كشور رساند.

گزارش‌‏ها حاكي است, به رغم سطح بالاي ذخاير انرژي در ايران كمبود ظرفيت انرژي, اين كشور را به واردات حدود 40 درصد بنزين مصرفي اين كشور وادار كرده است.

در بخشي از اين گزارش آمده است: تهران در تلاش است, در مقابل تهديدات سازمان ملل براي تشديد تحريم‌‏ها ميزان مصرف سوخت را تا حدي كاهش دهد.

بي بي سي:

عدم اطلاع‌‏رساني كافي دولت خشم عمومي را برانگيخت

ايران نگران است؛ جهان غرب واردات بنزين را تحريم كرده و اقتصاد كشور را دچار افول كند.

BBC در اين باره مي‌‏گويد؛ خشم عمومي بيشتر به دليل عدم اطلاع‌‏رساني كافي دولت اين كشور براي زمان دقيق آغاز اين برنامه بوده است.
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

رئيس‌ شوراي‌ عالي‌ استانها اعلام‌ کرد‌: صاحبان‌ خودروهاي‌ مسافربر شخصي‌ و تاکسي‌ ها حق‌ گران‌ کردن‌ کرايه‌ را ندارند.‌

به گزارش خبرنگار کارنا،مهدي‌ چمران‌ رئيس‌ شوراي‌ شهر تهران‌ در گفتگو با خبرنگار کارنا گفت:‌‌ اصناف‌ با مسافربرهاي‌ شخصي‌ که‌ کرايه‌ خود را در برخي‌ مسيرها گران‌ کرده‌ اند به‌ شدت‌ برخورد خواهد شد.‌

وي‌ با اشاره‌ به‌ مشکل‌ خودروهاي‌ دوگانه‌ سوزي‌ که‌ فاقد مخزن‌ سوخت‌ هستند افزود‌: در جلسه‌ تبصره‌‌13‌ رياست‌ جمهوري‌ تصميم‌ گرفته‌ شد به‌ اندسته‌ از خودروهاي‌ مسافربر فاقد مخزن‌ سوخت‌ تا نصب‌ مخزن‌ سوخت‌ ‌‌‌‌ سهميه‌ بنزين‌ تاکسيهاي‌ معمولي‌‌ هر ماه‌ ‌800‌ ليتر‌ واگذار شود‌.

چمران‌ گفت:‌‌ براي‌ خودروهاي‌ مسافربر که‌ دوگانه‌ سوز محسوب‌ مي‌ شوند اما مخزن‌ سوخت‌ ندارند تا دو هفته‌ ديگر مخزن‌ نصب‌ خواهد شد و تا آن‌ زمان‌ سهميه‌ يک‌ ماه‌ تاکسي‌ هاي‌ معمولي‌ را دريافت‌ خواهند کرد.‌

رئيس‌ شوراي‌ شهر تهران‌ درباره‌ تاکسيهاي‌ ون‌ گفت‌‌: در جلسه‌ تبصره‌ ‌13‌ رياست‌ جمهوري‌ بعد از بحث‌ وتبادل‌ نظر مقرر شد تا يک‌ هفته‌ ديگر کارت‌ سوخت‌ تاکسيهاي‌ ون‌ با سهميه‌ تاکسيهاي‌ معمولي‌ واگذار خواهد شد.‌
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 286
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 21 آبان 1385, 10:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 25 بار
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط taktaz »

سلام ،
دوستان كسي اطلاعي داره كه ثبت نام براي مسافربرهاي شخصي براي دريافت كارت سوخت سهميه اي بازم انجام ميشه يا نه؟
هر چه بالاتر ميروي , در نظر آنان که پرواز نميدانند کوچکتر به نظر ميرسي (آندره ژيد)
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1236
تاریخ عضویت: جمعه 27 مرداد 1385, 3:12 pm
محل اقامت: جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

پست توسط ghalamman »

ثمرات سهميه‌بندي بنزين در کاهش آلودگی هوا
وي با تأكيد بر اين كه دولت كار سنگيني را براي سهميه‌بندي بنزين در عرض 5 ماه به انجام رسانده است، گفت: با اين عمل دولت، 7 تير دوباره در تاريخ كشور ماندگار شد.
معاون رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست آمار اثرات مثبت سهميه‌بندي بنزين را تشريح كرد.
به گزارش فارس، فاطمه واعظ جوادي در نشست مطبوعاتي كه در محل پارك پرديسان برگزار شد، گفت: كشور ما در سال 81، 800 ميليون دلار واردات بنزين داشته است كه در سال گذشته به 5 ميليارد دلار رسيده است و از سال 81 تا 85 بيش از 62 درصد افزايش واردات داشته‌ايم.
وي با تأكيد بر اين كه دولت كار سنگيني را براي سهميه‌بندي بنزين در عرض 5 ماه به انجام رسانده است، گفت: با اين عمل دولت، 7 تير دوباره در تاريخ كشور ماندگار شد.
رئيس سازمان حفاظت محيط زيست اظهار داشت: ميانگين مصرف بنزين در روز ابتداي تير در سال 85، 6/73 ميليون ليتر و در همين روز در سال جاري 9/64 ميليون ليتر بوده است كه 9/11 درصد كاهش مصرف بنزين داشته‌ايم.
رئيس سازمان حفاظت محيط زيست ميزان مصرف بنزين در روز 7 تير سال گذشته 5/78 و در 7 تير سال جاري 75 ميليون ليتر اعلام كرد و گفت: يعني در روز اول كاهش 5/3 ليتري و در روز دوم كاهش 9/21 ليتري داشته‌ايم و ميانگين كاهش مصرف در اين 2 هفته نيز 7/8 ميليون ليتر بوده است و بابت همين رقم كاهش مصرف 4 ميليارد و 350 ميليون تومان صرفه‌جويي صورت گرفته است.
واعظ جوادي ادامه داد: اگر همين عدد صرفه جويي را در يك سال داشته باشيم 7/1 ميليارد دلار صرفه‌جويي اقتصادي در كشور خواهيم داشت.
* اثرات سهميه‌بندي بنزين بر كاهش آلودگي هواي تهران
واعظ جوادي تعداد روزهاي پاك را از نظر آلودگي منوكسيد كربن در در 4 ماهه اول سال 84، 14 روز و روزهاي ناسالم را 8 روز اعلام كرد كه از نظر آلودگي ذرات معلق 37 روز پاك و 3 روز ناسالم بوده است.
به گفته وي در مدت 4 ماهه اول سال 85 از نظر آلودگي مونوكسيد كربن 10 روز پاك و 9 روز ناسالم و از نظر آلودگي ذرات معلق 25 روز پاك بدون روزهاي ناسالم داشته‌ايم كه در همين مقطع زماني در سال 86 از نظر آلودگي منوكسيد كربن 23 روز پاك بدون روز ناسالم و از نظر ذرات معلق 40 روز پاك بدون روز ناسالم داشته‌ايم كه مي‌توان نتيجه گرفت از سال 84 تا سال جاري 80 درصد بهبود وضعيت هوا از نظر آلاينده مونوكسيدكربن داشته‌ايم.
رئيس سازمان حفاظت محيط زيست گفت: اين آمار به اين معناست كه با وجود پلاك روزانه 1300 خودرو در تهران و ورود آن به حمل و نقل شهري اين كاهش آلودگي‌ها براي عمل به تبصره 13 قانون است.
*تبخير سالانه 180 ميليون ليتر بنزين
واعظ جوادي با اشاره به بند الف تبصره 11 بودجه 86 وزارت نفت مكلف به جلوگيري از تبخير بنزين است، گفت: آئين‌نامه آن در نوبت صحن دولت است.
به گفته وي آمارها نشان مي‌دهد كه در طي يك سال 180ميليون ليتر بنزين از فرآيندهاي پالايش، مخازن پالايشگاه، مخازن پخش، سيستم حمل و نقل و جابه‌جايي و در حين سوخت‌گيري تبخير صورت مي‌گيرد و بنزين تلف مي‌شود.
رئيس سازمان حفاظت محيط زيست اظهار داشت: وزارت نفت بايد تا پايان سال جاري در مرحله اول تبخير بنزين از پالايشگاه‌ها را حذف كند.
*گزارش ارزيابي زيست محيطي فاز 3 آزادراه تهران ـ شمال ارائه نشده است
واعظ جوادي درباره وضعيت آزادراه تهران ـ شمال گفت: بازديدي از فاز 3 اين پروژه داشته‌ام كه در قسمت كندوان كاملاً كوهستاني است و بخش حاشيه‌اي البرز مركزي را در برمي‌گيرد كه گزارش ارزيابي اين منطقه ارائه نشده است و اعلام كرده‌ايم تا قبل از آن كه عمليات در اين بخش شروع شود گزارش ارزيابي را بايد به محيط زيست ارائه كنند.
وي گفت: تا گزارش ارزيابي را ارئه نكنند ما تعيين مسير نمي‌كنيم.


منبع:بازتاب
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

پست توسط DANG3R »

 آخرین وضعیت از کارت سوخت آزانسی ها و مسافربرهای شخصی؛ مهلت تقاضا تا پایان مرداد تمدید شد 

در حالیكه حدود 40 هزار خودروی آژانس در كشور فاقد كارت سوخت هستند مدیرعامل سازمان تاكسیرانی اعلام كرد: نداشتن كارت سوخت این دسته از خودروها هیچ ارتباطی به سازمان تاكسیرانی یا آنچه كه اختلاف بین این سازمان و اتحادیه آژانس‌ها اعلام شده ندارد.

به گزارش نفت تایمز حسین تیموری كرمانی در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تصریح كرد: بسیاری از رانندگان خودروهای آژانس‌ها در مدت زمان تعیین شده ثبت‌نام نكرده‌اند و پس از سهمیه‌بندی بنزین به این فكر افتادند كه برای گرفتن كارت سوخت باید ثبت‌نام می‌كردند.

مدیرعامل سازمان تاكسیرانی شهر تهران با اشاره به این كه یك‌هزار و 380 آژانس رسمی و دو هزار آژانس غیررسمی در تهران فعال هستند، افزود: وزارت كشور مسوول ارائه كارت سوخت و رفع مشكل آژانس‌هاست و ارتباطی به تاكسیرانی ندارد.

به گفته وی در مرحله اول برای 25 هزار خودروی آژانس كارت سوخت صادر شده و مابقی نیز طی مرحله دوم و سوم صادر می‌شود كه رانندگان این خودروها باید از طریق وزارت كشور اقدام كنند.

تیموری كرمانی در ادامه از فاقد كارت سوخت بودن یك‌هزار و 100 تاكسی پلاك موقت خبر داد و گفت: این دسته از خودروهای پلاك موقت به دلیل گم شدن پلاك‌های قدیمی آن‌ها با مشكل دریافت كارت سوخت مواجه شدند كه پیگیر حل مشكل هستیم و تا 15 روز آینده مشكل كارت سوخت آن‌ها نیز حل می‌شود.

وی افزود: كارت سوخت یك‌هزار و 200 ون نیز به تدریج در حال تحویل است.

مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی‌های شهری كشور گفت: مهلت رانندگان آژانس‌ها و مسافربرهای شخصی فاقد كارت سوخت برای ثبت‌نام و دریافت كارت سوخت تا پایان مرداد تمدید شد.

به گزارش نفت تایمز مهندس صادقی مجد در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خاطرنشان كرد: بخش قابل توجهی از رانندگان آژانس‌ها و مسافربرهای شخصی نسبت به دریافت كارت سوخت خود كاهلی كرده‌اند و منتظر بوده‌اند كه دولت كارت آن‌ها را به در خانه‌هایشان بیاورد و بسیاری دیگر نیز به دلیل داشتن كارت سوخت خودرو شخصی كه 400 لیتر سوخت دارد، برای كارت جدید اقدام نكرده‌اند.

وی در عین حال از تمدید مهلت ثبت‌نام برای مسافربرهای شخصی و آژانس‌هایی كه كارت سوخت دریافت نكرده‌اند، خبر داد و گفت: كمیته‌هایی برای رسیدگی به همین مساله در فرمانداری‌ها به ریاست فرماندار و در استانداری به ریاست معاون عمرانی تشكیل شده كه ثبت نام این افراد را انجام خواهند داد یعنی افراد باید به صورت حضوری مدارك مورد نیاز را به فرمانداری و یا استانداری تحویل دهند كه مقرر شده كارت سوخت آن‌ها در مدت یك هفته صادر شود.

صادقی مجد تاكید كرد: دولت فرصتی بیش از این را نمی‌تواند برای همكاری مردم در نظر گیرد و بهتر است رانندگان هر چه زودتر اقدام كنند.

گفتنی است 40 هزار خودروی آژانس فاقد كارت سوخت هستند.

لینک خبر :
Please Login or Register to see this code
موفق باشید
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

پست توسط DANG3R »

من شیندم که کسانی که در تهران آشوب به پا کردند و پمپ بنزین ها زا آتیش زدند و به سایر کارها پرداختند؛به اعدام محکوم شده اند.آیا این قضیه صحت دارد؟
ممنون
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 557
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 2 آذر 1385, 1:22 am
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 67 بار
تماس:

پست توسط torabi89 »

DJ.:.DANGEROUS نوشته شده:من شیندم که کسانی که در تهران آشوب به پا کردند و پمپ بنزین ها زا آتیش زدند و به سایر کارها پرداختند؛به اعدام محکوم شده اند.آیا این قضیه صحت دارد؟
ممنون

جان ؟؟ 8)
عزیزم مگه ایران کره شمالی یا عراق زمان صدام هستش که مال یک شورش اعدام کنن؟ بابا تو ایران جاسوس هم که شناسایی میکنن به این راحتی ها اعدام نمیکنن چه برسه به این.....
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)
Super Moderator
Super Moderator
پست: 949
تاریخ عضویت: دوشنبه 29 اسفند 1384, 2:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 2396 بار
سپاس‌های دریافتی: 1355 بار

پست توسط Reza 313 »

DJ.:.DANGEROUS نوشته شده:من شیندم که کسانی که در تهران آشوب به پا کردند و پمپ بنزین ها زا آتیش زدند و به سایر کارها پرداختند؛به اعدام محکوم شده اند.آیا این قضیه صحت دارد؟
ممنون


توی این مملکت میخواند یه جانی آدمکش را به جرم قتل اعدام کنند ، صدای همه این سازمانهای به اصطلاح دیده بان حقوق بشر و .... و این به اصلاح ان جی او های داخلی و این به اصطلاح روشنفکرها در میاد که آی ایهالناس اینها دارند حق طبیعی یک انسان (؟ ! ) را از بین می برند ....
حالا قرار باشه واسه همچین جرم کوچیکی کسی اعدام بشه و این حضرات دایه مهربان تر از مادر ساکت باشند ؟ :-o
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 423
تاریخ عضویت: شنبه 9 دی 1385, 8:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 264 بار

پست توسط M.Schumacher »

DJ.:.DANGEROUS نوشته شده:من شیندم که کسانی که در تهران آشوب به پا کردند و پمپ بنزین ها زا آتیش زدند و به سایر کارها پرداختند؛به اعدام محکوم شده اند.آیا این قضیه صحت دارد؟
ممنون


بله صحت داره كساني كه در پمپ بنزينها آشوب بپا ميكنن رو محارب با خدا ناميدند و به همين دليل اعدامشون ميكنن
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 557
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 2 آذر 1385, 1:22 am
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 67 بار
تماس:

پست توسط torabi89 »

M.Schumacher نوشته شده:
DJ.:.DANGEROUS نوشته شده:من شیندم که کسانی که در تهران آشوب به پا کردند و پمپ بنزین ها زا آتیش زدند و به سایر کارها پرداختند؛به اعدام محکوم شده اند.آیا این قضیه صحت دارد؟
ممنون


بله صحت داره كساني كه در پمپ بنزينها آشوب بپا ميكنن رو محارب با خدا ناميدند و به همين دليل اعدامشون ميكنن

دوست عزیز میشه بفرمایید این صیغه رو از کجا آوردید ؟ یا اینکه استنتاج و نظر خودتون هست ؟ دوست من اگه خود وزارت نفت رو هم اتیش بزنن حکم اعدام نداره ! اعدام نقل نبات نیست!!

من نمیدونم از این اشرار مسلح که بمب گذاری میکنن و خراب کاری میکنن بدتر داریم ؟ پلیس وقتی اونارو هم میگره نمیاد به این راحتی حکم اعدام مثلا کسی که از دور دستی تو این کار داشته ممکنه 10 یا 20 سال زندان بخوره بعد حالا یه نفر که پمپ بنزین اتیش زده بیارن اعدام کنن ؟
دوست من محارب با خدا مگه مسخره بازیه مگه ! میشه تعریف کنید محارب با خدا یعنی چی ؟ یا نه شما فقط بگید این رو از کجا اوردید و یه منبع موثق ارائه کنید؟؟
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 423
تاریخ عضویت: شنبه 9 دی 1385, 8:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 264 بار

پست توسط M.Schumacher »

torabi89 جان اگه باورتون نميشه ميتونيد بريد سوال كنيد منبع موثق هم نميخواد :x
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 557
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 2 آذر 1385, 1:22 am
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 67 بار
تماس:

پست توسط torabi89 »

M.Schumacher, جان من روحاني دم دستم بود و وقتي اين رو بهش گفتم بهم خندبد و يه چيزي مثل همونايي که من اون بالا توشتم بهم گفت. و اگر کمي به عقل رجوع کنيد ميبينيد که اصلا با عقل جور درنمياد که بخاطر خسارت زدن به مال دنيا که ميشه با جريمه نقدي جبران بشه ما بياييم و جون يک آدم رو بگيريم و همچنين شده گاهي اوقات مواردي بدتر مثل همون مثال گه گفتم اتفاق افتاده و اعدام نشدن من نميدونم خود شما تاحالا تو اخبار يا هرجايي شنيديد که به يک شرور مسلح که حتي برضد نظام عمل کرده بگن محارب با خدا که حالا بيان به يه آدم گشنه که از فشار گشنگي يه پمپ بزنين اتيش زده بگن ؟ :eek:
torabi89 جان اگه باورتون نميشه ميتونيد بريد سوال كنيد منبع موثق هم نميخواد

اين جمله شما براي من يکي از دو مفهوم زير رو ميرسونه :
1- اينکه ميخواي شايعه درست کني !
2- اين احتمال بيشتر هست که چيزي رو تو جمعي شنيديد و بدون تحقيق اومديد اينجا بيان کرديد
دوست من قصد توهين ندارم و از دست من ناراحت نشيد اما حرف بدون منبع اونم يه همچين حرفي جز اين نميشه.
اميدوارم از دست حرفهاي من ناراحت نشيد :D
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”